× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Kaukaz Południowy bezkresnych górzystych terenów i niesamowitych widoków. - Gruzja, Azerbejdżan i Armenia

×
LogosTour
12-02-2017

Trzy niesamowite krainy podczas jednej wycieczki! Kaukaz Południowy czeka na wielbicieli bezkresnych górzystych terenów, pysznego jedzenia i niesamowitych widoków. Wyjazd ten pozwoli Ci przeżyć niesamowitą przygodę, którą zapamiętasz na długo.

Zaczynając podróż od przepięknej Gruzji, warto odwiedzić jej najciekawszy region, jakim jest Swanetia z tajemniczymi wieżami obronno – mieszkalnymi. Koniecznie trzeba też zobaczyć Tbilisi, które niewątpliwie należy do obowiązkowego punktu podczas podróży w ten zakątek świata. Spacer po urokliwej starówce na pewno zapisze się w pamięci każdego, a gorąca kąpiel w łaźniach siarkowych będzie niezapomnianym przeżyciem! Półpustynne wschodnie tereny i smak tutejszego wina sprawi, że nie zechcesz wyjeżdżać!
Wyjazd do Azerbejdżanu to wizyta w przepięknej stolicy – Baku, które urzeka turystów swoją starówką. Koniecznie trzeba też odwiedzić słynną świątynię czcicieli ognia w Surachanach. Niesamowite zdjęcia można przywieźć także z pustyni błotnych pełne księżycowych krajobrazów, czy pałacu chanów w Szekach. Podczas zwiedzania można na chwilę zrelaksować się w restauracji, popijając tradycyjną azerską herbatę.

Armenia obfita jest w niesamowite widoki i przepiękne, wyniosłe świątynie i klasztory położone z dala od zgiełku miasta, w zupełnej głuszy, kryjące w sobie skrawek niebywałej historii. Przeżyj ormiańską przygodę w stolicy Armenii- Erywaniu, gdzie spróbujesz najlepszej dolmy i najpyszniejszych tradycyjnych szaszłyków! Odpoczynek nad Sewanem pozwoli zrelaksować się po intensywnej podróży. Dlaczego właśnie tam?

Tbilisi – Gruzja

To najpiękniejsze miasto Gruzji. Bogactwo zabytków i gościnność tutejszych mieszkańców przyciąga wielu turystów. Panuje tu magiczny klimat, który doceni każdy podróżnik. Absolutnie obowiązkowym punktem, który trzeba zobaczyć jest starówka, z wniesioną w VI wieku bazyliką Anczischati. Warto też wjechać kolejką linową na wzgórze, z którego widać panoramę całego miasta. Kolejnym miejscem jest Muzeum Narodowe, gdzie zobaczyć można salę ze znanym „złotem Kolchidy”. Na terenach Gruzji znaleziono liczne szczątki najstarszych hominidów, które także stanowią część kolekcji zbiorów muzeum. Obecność tutaj to także okazja do spaceru aleją Rustawelego, która jest znana z najważniejszych politycznych wydarzeń Gruzji XX wieku. Symbolem odrodzonej Gruzji jest niewątpliwie Cerkiew Św. Trójcy, która należy do największych kościołów na całym Kaukazie. Koniecznie trzeba zobaczyć też pokaz tradycyjnych gruzińskich tańców. Tego nie można przegapić!

Baku – Azerbejdżan

Baku nazywane jest często Paryżem Wschodu. To stolca z mnóstwem zabytkowych budowli z VII-IX wieku. Można tu spotkać budowle wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, takie jak np. pałac Szachów Szyrwanu z XIV – XVII wieku, twierdzę Iczeri-Szeher z IX wieku, Basztę Dziewiczą z XII wieku oraz meczet Mahammada z XI wieku. Można odwiedzić tu także liczne muzea i galerie sztuki. Ogromne wrażenie robi też wyrzeźbione w skale mauzoleum szejka Diri Baby. Stworzone zostało w XV wieku i znajduje się ono 100 km od stolicy. W jego wnętrzu znaleźć można oryginalne napisy w języku arabskim, które nadal w pewnym stopniu można odczytać. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się też cmentarz islamski z XV wieku oraz meczet Juma, którego fundamenty powstały już w 743 roku. Tereny te są bogate w liczne jaskinie i doliny, a widoki jakie można podziwiać ze szczytu wąwozu znajdującego się obok, przyprawią Cię o zawrót głowy!

Erywań – Armenia

Erywań to jedno z najstarszych miast na świecie, które leży w dolinie rzeki Hrazdan, na stokach małego Kaukazu. Często nazywane „różowym miastem”, z racji dużej ilości budynków posiadających taki właśnie kolor, których budulcem jest wulkaniczna skała w takim właśnie kolorze. Erewańska starówka była regularnie burzona od czasów stalinowskich i niewiele jej elementów przetrwało do dziś. Mimo tego, jest tu mnóstwo miejsc wartych uwagi. Obowiązkowym punktem jest na przykład opera zaprojektowana przez Tamaniana, obok której znajduje się jeden z najbardziej zatłoczonych,
a jednocześnie ulubionych punktów mieszkańców miasta. Operę otaczają liczne parki, kluby i ekskluzywne sklepy. W niedalekim pobliżu znajduje się muzeum manuskryptów Matenadaran. To ormiański skarb narodowy, w którym zgromadzono ok. 17 tysięcy rękopisów. Miejscem, które trzeba zobaczyć jest także plac Republiki. Warto wybrać się także na lokalny bazar, gdzie można zjeść wiele smakołyków tutejszej kuchni.

Podczas wyjazdu z LogosTour masz możliwość poznania trzech różnych krajów, zwiedzisz zabytki należące do różnych kultur, poznasz tradycje i specjały tutejszych kuchni.

Sprawdź:

gruzja wycieczki
wycieczki armenia
azerbejdżan wycieczki
Podróż ta będzie niezwykłym doświadczeniem, dzięki któremu przekonasz się o gościnności mieszkańców każdego z tych zakątków. Wyrusz z nami w orientalną podróż!

BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów