WIETNAM - KAMBODŻA - LAOS

AZJA SKRYWA WIELE TAJEMNICZYCH MIEJSC, DO KTÓRYCH DOPIERO

Azja skrywa wiele tajemniczych miejsc, do których dopiero od niedawna dociera zachodnioeuropejska cywilizacja...

Azja skrywa wiele tajemniczych miejsc, do których dopiero od niedawna dociera zachodnioeuropejska cywilizacja. Kraje takie jak: Wietnam, Kambodża czy Laos są niedoceniane jako kierunek turystyczny. Każdy, kto odwiedził choć jeden z nich, na pewno zapragnie tam wrócić, aby mieć możliwość dokładniejszego poznania tej niesamowitej kultury.

Kambodża - kraj uśmiechniętych ludzi

Pomimo wszechogarniającej biedy mieszkańcy Kambodży są wiecznie uśmiechnięci. Rzuca się to w oczy niemalże natychmiast po przyjeździe do tego wspaniałego tropikalnego raju. W Kambodży obowiązkowo trzeba zobaczyć stolicę - Phnom Penh, w której znajduje się pałac królewski i najważniejsza pagoda w mieście - Wat Phnom. W Muzeum Narodowym w stolicy kraju można z kolei bliżej przyjrzeć się dziełom sztuki rdzennych mieszkańców Kambodży, czyli Khmerów. Phnom Penh niegdyś nazywano „Paryżem Wschodu”.

Bez wątpienia największą atrakcję Kambodży stanowi Angkor - legendarna stolica Imperium Khmerów. Warto tam zobaczyć unikalny na skalę światową kompleks świątyń, które powstały na początku XII wieku. Łącznie obejmuje on powierzchnię 400 m2.  W kompleksie największe znaczenie mają trzy świątynie: Bayon (z kamiennymi posągami gigantycznych rozmiarów), Ta Phrom oraz Angkor Wat.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Kambodża posiada przepiękne wybrzeże, z ciepłym morzem i białym piaskiem na plażach. Najsłynniejszym kurortem jest Sihanoukville.

Wietnam - kraj kontrastów

Z Wietnamem większości z nas kojarzy się wojna, w której uczestniczyli m.in. Amerykanie. Tymczasem obecnie kraj ten kusi swoją egzotyką, licznymi zabytkami oraz dostępnością na każdą kieszeń. Wietnam rozciąga się wzdłuż Morza Południowochińskiego i to tutaj można podziwiać słynną deltę Mekongu. Mekong jest najdłuższą rzeką w Azji Południowo-Wschodniej i jedną z 10 najdłuższych na świecie. Mieszkańcy delty żyją w większości na wodzie - w pływających domach, na łodziach czy w domach na palach. Charakterystyczny dla tej części Wietnamu jest kolorowy rynek na wodzie. Jedno z ciekawszych miejsc w Delcie Mekongu to Sa Dec czy Can Tho.

Bardzo chętnie turyści odwiedzają w Wietnamie Zatokę Ha Long, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można tu odpocząć, jak i aktywnie spędzić czas. Zatoka obejmuje ponad 1900 skalistych wysp i wysepek, a także jaskinie, groty i niezgłębione lasy deszczowe.

Laos - biedny i piękny kraj

Laos to jeden z najsłabiej rozwiniętych i najbiedniejszych krajów w Azji. Jego tereny są górzyste, z dziką roślinnością rozrastającą się w dziewiczą dżunglę, przeciętą przez Mekong i jego dopływy.
W Laosie obowiązkowo należy zobaczyć Luang Prabang, czyli jedno z najpiękniejszych miast tego państwa, z przepiękną przyrodą i wodospadami.

Zdecydowanie warto wybrać się do Wientian, czyli stolicy Laosu. Miasto położone jest nad Mekongiem. Atrakcje, które oferuje turystom to m.in. świątynie Pha That Luang, Wat Si Saket, Wat Si Muang, Wat Ong Teu Mahawihan czy muzeum Lao National Museum.

Kilka dni spędzonych w Wietnamie, Laosie i Kambodży wystarczy na pobieżne poznanie tych krajów. Zaliczanie wszystkich kluczowych zabytków wymaga jednak znacznie dłuższej podróży, która odpowiednio zaplanowana, przyniesie niesamowite wrażenia.

Zobacz wycieczki do Wietnamu, wyprawę do Kambodży czy podróż do Laosu

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: