× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Wietnam - Kambodża - Laos

×
08-03-2017
Azja skrywa wiele tajemniczych miejsc, do których dopiero od niedawna dociera zachodnioeuropejska cywilizacja. Kraje takie jak: Wietnam, Kambodża czy Laos są niedoceniane jako kierunek turystyczny. Każdy, kto odwiedził choć jeden z nich, na pewno zapragnie tam wrócić, aby mieć możliwość dokładniejszego poznania tej niesamowitej kultury.

Kambodża - kraj uśmiechniętych ludzi

Pomimo wszechogarniającej biedy mieszkańcy Kambodży są wiecznie uśmiechnięci. Rzuca się to w oczy niemalże natychmiast po przyjeździe do tego wspaniałego tropikalnego raju. W Kambodży obowiązkowo trzeba zobaczyć stolicę - Phnom Penh, w której znajduje się pałac królewski i najważniejsza pagoda w mieście - Wat Phnom. W Muzeum Narodowym w stolicy kraju można z kolei bliżej przyjrzeć się dziełom sztuki rdzennych mieszkańców Kambodży, czyli Khmerów. Phnom Penh niegdyś nazywano „Paryżem Wschodu”.

Bez wątpienia największą atrakcję Kambodży stanowi Angkor - legendarna stolica Imperium Khmerów. Warto tam zobaczyć unikalny na skalę światową kompleks świątyń, które powstały na początku XII wieku. Łącznie obejmuje on powierzchnię 400 m2.  W kompleksie największe znaczenie mają trzy świątynie: Bayon (z kamiennymi posągami gigantycznych rozmiarów), Ta Phrom oraz Angkor Wat.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Kambodża posiada przepiękne wybrzeże, z ciepłym morzem i białym piaskiem na plażach. Najsłynniejszym kurortem jest Sihanoukville.

Wietnam - kraj kontrastów

Z Wietnamem większości z nas kojarzy się wojna, w której uczestniczyli m.in. Amerykanie. Tymczasem obecnie kraj ten kusi swoją egzotyką, licznymi zabytkami oraz dostępnością na każdą kieszeń. Wietnam rozciąga się wzdłuż Morza Południowochińskiego i to tutaj można podziwiać słynną deltę Mekongu. Mekong jest najdłuższą rzeką w Azji Południowo-Wschodniej i jedną z 10 najdłuższych na świecie. Mieszkańcy delty żyją w większości na wodzie - w pływających domach, na łodziach czy w domach na palach. Charakterystyczny dla tej części Wietnamu jest kolorowy rynek na wodzie. Jedno z ciekawszych miejsc w Delcie Mekongu to Sa Dec czy Can Tho.

Bardzo chętnie turyści odwiedzają w Wietnamie Zatokę Ha Long, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można tu odpocząć, jak i aktywnie spędzić czas. Zatoka obejmuje ponad 1900 skalistych wysp i wysepek, a także jaskinie, groty i niezgłębione lasy deszczowe.

Laos - biedny i piękny kraj

Laos to jeden z najsłabiej rozwiniętych i najbiedniejszych krajów w Azji. Jego tereny są górzyste, z dziką roślinnością rozrastającą się w dziewiczą dżunglę, przeciętą przez Mekong i jego dopływy.
W Laosie obowiązkowo należy zobaczyć Luang Prabang, czyli jedno z najpiękniejszych miast tego państwa, z przepiękną przyrodą i wodospadami.

Zdecydowanie warto wybrać się do Wientian, czyli stolicy Laosu. Miasto położone jest nad Mekongiem. Atrakcje, które oferuje turystom to m.in. świątynie Pha That Luang, Wat Si Saket, Wat Si Muang, Wat Ong Teu Mahawihan czy muzeum Lao National Museum.

Kilka dni spędzonych w Wietnamie, Laosie i Kambodży wystarczy na pobieżne poznanie tych krajów. Zaliczanie wszystkich kluczowych zabytków wymaga jednak znacznie dłuższej podróży, która odpowiednio zaplanowana, przyniesie niesamowite wrażenia.

Przeglądnij wycieczki do wietnamu, wyprawę do kambodży czy podróż do laosu
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów