× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  

POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

PODZIEL SIĘ
NAJLEPSZYMI ZDJĘCIAMI
Z WYCIECZEK

WYMIENIAJ OPINIE,
DZIEL SIĘ WRAŻENIAMI
I ZDOBYWAJ WIEDZĘ

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

W czym tkwi magia Peru i Boliwii?

×
23-01-2017
Wyjazd do Peru i Boliwii to przede wszystkim niesamowita podróż w czasie! Niewyobrażalna ilość miejsc, które opowiadają historię starożytnych Inków i Majów, od dawna przyciągają podróżników z całego świata, a przepyszne jedzenie i gościnność tutejszej ludności sprawiają, że ciężko jest stąd wyjechać! Legendarne Machu Picchu, kanion Colca i pływające wioski z trzciny dostarczą niezapomnianych wrażeń i będą ekscytującą przygodą!

Co w Peru?
Peru zachwyca każdym zakątkiem. Magiczna kraina Inków od dawna przyciąga podróżników, poszukujących odpowiedzi na historyczne zagadki. Jednym z najbardziej znanych i interesujących miejsc jest między innymi stolica imperium Inków Cusco. To miasto indiańskich świątyń oraz kolonialnych katedr zachwyca wielobarwnością! Niedaleko stąd można podziwiać rysunki na pustyni Nazca. To interesujące linie, które oglądane z góry przypominają kształtem zwierzęta, rośliny oraz figury geometryczne. Na temat ich powstania bądź przeznaczenia krążyło wiele hipotez. W rejonie największego na świecie wysokogórskiego jeziora można zobaczyć też grobowe kurhany w kształcie wież, w których mieszkańcy tych okolic (lud Collas) chowali zmarłych. Największe miasto epoki prekolumbijskiej – Chan Chan, grobowiec władcy Sipan i wiele innych atrakcji czeka na przybyszów z całego świata!

Peru to także niesamowita różnorodność krajobrazów. Podziwiać tu można nie tylko przepiękne szczyty Andów, które przyciągają wielbicieli wspinaczki, ale także dziki płaskowyż Altiplano, zwany potocznie „dachem świata”. Jest to najbardziej pustynny teren na świecie. Kanion Colca to najgłębszy kanion na świecie (do 3200 m głębokości), dookoła którego obserwować można wznoszące się w niebo kondory. Ponad połowę kraju pokrywa dzika amazońska puszcza, gdzie można poczuć prawdziwy urok tropików.
Peru zasłynęło także z licznych legend, m.in. o Eldorado (złotym mieście), która do dziś skutecznie zachęca badaczy odwiedzających peruwiańskie Andy, do poszukiwań pozostałości tego legendarnego miejsca. Ponad połowa tutejszej ludności to Indianie czystej krwi, żyjący w górskich wioskach, posługujący się cały czas rodzimymi językami keczua i aymara.

Na kulturę tego kraju ogromny wpływ, oprócz rodzimych wierzeń miały także etniczne grupy Europejczyków i Azjatów, co niewątpliwie zachwyca i fascynuje. Z Peru oprócz niesamowitych zdjęć, można przywieźć także liczne pamiątki, takie jak przepiękne wyroby ze srebra i złota, wełniane ozdobne tkaniny czy ubrania z wełny alpaki.

Urok Peru polega przede wszystkim na jego różnorodności. Można tu znaleźć praktycznie wszystko! Bogata historia, intrygująca kultura i przede wszystkim przepiękne krajobrazy, które są wszędzie. To kraina, która oczaruje i zaskoczy każdego!

Co w Boliwii?
Boliwia jest najwyżej położonym i najtrudniej dostępnym krajem, z największym odsetkiem indiańskiej ludności w Ameryce Południowej. Jej niebywale dziewicza przyroda przyciąga wielu szukających niezapomnianej przygody podróżników! Kultura w Boliwii jest bardzo wyrazista. Tutejsza ludność żyje tak, jak ich przodkowie. Tradycyjne potrawy, tańce, instrumenty oraz stroje ludowe można zobaczyć w każdym zakątku tego uroczego kraju.

Mimo tego, że Boliwia nie posiada dostępu do morza, to z całą pewnością zachwyci każdego ośnieżonymi szczytami Andów. Płaskowyż Altiplano Boiviano to magiczne miejsce, w którym czerwone skały wulkanów kontrastują z błękitnym niebem. Znajduje się tu najwyżej położone jezioro na świecie – Titicaca. Jak głoszą legendy, na jednej z wysp jeziora narodził się biały bóg Viracocha, pierwsi Inkowie a nawet samo słońce. Dla tych, którzy szukają naprawdę mocnych wrażeń poleca się podróż przez tzw. „drogę śmierci” w rejonie Yungas. Wyprawa ta dostarczy naprawdę niesamowitych emocji! Na miłośników wspinaczki czeka andyjski szczyt Huayna Potosí. Niewątpliwie najpiękniejszą wizytówką Boliwii jest nowy cud świata - Machu Picchu. To najlepiej zachowane miasto Inków. Ta wyprawa zapiera dech w piersiach!

Po wędrówce stepowymi i górskimi obszarami pozostaje tylko poznać kolonialne wioski i malownicze miasta. La Paz to miasto położone na dnie i zboczach kanionu. Koniecznie trzeba pojechać na zbocze kanionu do El Alto, najlepiej w dzień i w nocy, by podziwiać panoramę miasta.

Copacabana to małe miasteczko, które za sprawą Sanktuarium Maryjnego stało się celem pielgrzymek katolików z całej Ameryki Południowej i nie tylko.

Boliwia to z całą pewnością najbardziej fascynujący i różnorodny kraj kontynentu a w połączeniu z magicznym Peru daje nam fantastyczny przepis na wymarzony urlop! Urozmaicony program wycieczek LogosTour do Peru i Boliwii, pokazuje te fascynujące kraje zarówno od strony bogatej historii, jak i piękna przyrody, wspaniałych cywilizacji, które przeminęły, pozostawiając intrygujące zabytki, a także codzienne życie mieszkańców tych krajów.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów