× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Tropikalne wakacje w styczniu. Sprawdź polecane kierunki.

×
PG - C
15-10-2019

Początek roku to czas planów i postanowień. Co warto umieścić na liście marzeń do zrealizowania w 2020 roku? Na pewno powinna się na niej znaleźć egzotyczna podróż!  W styczniu często nie myślimy jeszcze o tym, gdzie spędzimy zasłużony urlop, a planowanie zostawiamy na miesiące letnie, które kojarzą nam się z dobrą pogodą i wakacyjnym luzem. Tymczasem, gdy w Polsce panuje zima, w wielu krajach trwa gorące lato. Ciepłe wakacje w styczniu są możliwe między innymi w miejscach takich jak Brazylia, Emiraty Arabskie, Sri Lanka i RPA. Wczasy na początku roku to świetny sposób, żeby naładować się pozytywną energią i stworzyć niesamowite wspomnienia, które zostaną z nami na dużo dłużej niż kolejne 365 dni.

 

Gdzie najlepiej wybrać się na początku roku? Oto prawdziwie wakacyjne atrakcje, z których możesz skorzystać już w styczniu.

 

1.      Brazylia: dżungla amazońska i spotkanie z jej mieszkańcami.

 

Polska zima zazwyczaj nie sprzyja wyprawom na łono natury. Miłośnikom dzikiej przyrody polecamy kierunki słynące z tropikalnej fauny i flory. Do takich miejsc bez wątpienia należy Brazylia. Pogoda w styczniu zachęca do odkrywania najpiękniejszych zakątków tego fascynującego kraju, takich jak Amazonia, która jest najbogatszym pod względem fauny i flory regionem na naszej planecie. To dom ponad 2000 różnych gatunków zwierząt, wśród których znajdują się między innymi mrówkojady, leniwce i legwany. Gęstą dżunglę tworzą z kolei tysiące gatunków roślin. Wiele drzew Amazonii sięga 130 metrów wysokości. To bez wątpienia jedno z najbardziej ekscytujących miejsc, jakimi może pochwalić się Brazylia. Wczasy w tym kraju nie mogą obyć się bez wycieczki do dżungli. Ale piękna, dzika przyroda to nie wszystko. Amazonię zamieszkuje też ponad 400 plemion. Szacuje się, że aż 50 z nich nie ma żadnego kontaktu z resztą świata. Ich członkowie posługują się różnymi językami, bardzo zróżnicowane są także ich kultury. Duża część mieszkańców Amazonii to caboclos – brazylijscy Metysi, potomkowie miejscowych Indian i Europejczyków. Zajmują się oni głównie pozyskiwaniem kauczuku, połowem ryb i uprawą manioku, który stanowi podstawę ich diety. Podczas wyprawy do amazońskiej dżungli możesz odwiedzić wioski caboclos, lepiej poznać ich zwyczaje i zobaczyć, jak radzą sobie z życiem w dzikim lesie deszczowym.

 

Jakie inne miejsca warto odwiedzić w Brazylii? Słynne wodospady Iguazu, tętniące życiem miasta takie jak Rio de Janeiro i słoneczne kurorty. Brazylia słynie ze swojej bogatej oferty wypoczynkowej. Nad Atlantykiem znajdziemy wyjątkowe miejsce, które świetnie nadają się na niezapomniane wczasy – Buzios. To właśnie tu znajdują się najpopularniejsze plaże w Brazylii – Praia de Tucuns, Geriba i Praia Brava. Wybierając podróż do tego niezwykle różnorodnego kraju możesz zatem z łatwością połączyć ekscytującą przygodę z rajskim wypoczynkiem.

 

  1. Eswatini i RPA: safari w domu najpiękniejszych afrykańskich drapieżników.

 

Kolejny Świetny pomysł na egzotyczne wakacje w styczniu dla miłośników dzikiej przyrody to podróż na południe Afryki. Parki narodowe RPA - jedną z najpopularniejszych atrakcji w tej części świata jest safari – Afryka to bowiem dom jednych z najpiękniejszych drapieżników świata. Leżący w północno-wschodniej części kraju Park Narodowy Krugera to idealne miejsce, żeby zobaczyć słynną Wielką Piątkę – afrykańskiego słonia sawannowego, nosorożca czarnego, lwa, bawoła afrykańskiego i lamparta. Tropienie i podglądanie ich w  naturalnym środowisku to wspaniała rozrywka dla podróżników w każdym wieku. Powierzchnia parku liczy ponad 2 miliony hektarów, na których można spotkać łącznie około 147 gatunków ssaków, 507 gatunków ptaków, liczne gatunki płazów i gadów i ryb. Wizyta w nim to niezapomniane przeżycie i wyjątkowa okazja do podglądania tych majestatycznych zwierząt.

 

Safari to jednak nie jedyna wyjątkowa atrakcja, jaka czeka na Ciebie na południu Afryki. Na trasie Twojej podróży koniecznie musi znaleźć się Kapsztad. Wycieczka do tego pięknego miasta będzie obfita w atrakcje. Zachwycą Cię dzielnice takie jak Bo-Kaap i Waterfront. Nieopodal Kapsztadu znajduje się plaża, na której mieszkają rzadko spotykane pingwiny afrykańskie, oraz najstarsza winnica RPA - Groot Constatia. Z RPA warto także wybrać się do graniczącego z nim Królestwa Eswatini. To niewielkie, śródlądowe państwo słynie z pięknego górskiego krajobrazu i tradycyjnych wiosek zamieszkanych przez plemię Suazi.

 

  1. Emiraty Arabskie. Urlop wśród piasków pustyni.

 

 

Nieco inne safari czeka na tych, którzy na wczasy w styczniu 2020 wybiorą się na Półwysep Arabski. Mowa o emocjonującym safari po pustyni w samochodach z napędem 4x4. Przejazd po piaszczystych wydmach specjalnie przystosowanymi do tego pojazdami to świetna zabawa i idealny sposób na podziwianie pięknego krajobrazu. Samochód to nie jedyny środek transportu dostępny na pustyni. Na przejażdżkę można wybrać się również quadem lub na grzbiecie wielbłąda. W tych wyjątkowych okolicznościach warto spędzić również noc. W obozie namiotów ukrytym wśród wydm można zrelaksować się, wyciszyć i poczuć jak prawdziwy nomada. Z dala od świateł miasta można podziwiać gwiazdy rozświetlające pustynne niebo.

 

Tam, gdzie kończy się pustynia, wyrastają futurystyczne wieżowce. Najpopularniejsze miasto na Półwyspie Arabskim to bez wątpienia Dubaj. Wczasy w ZEA nie mogą obyć się bez takich atrakcji jak wjazd na taras widokowy Burj Khalifa czy zakupy na tradycyjnym souku. W stolicy kraju – Abu Dhabi, czeka na Ciebie jeden z najokazalszych obiektów architektury sakralnej w tej części świata – Meczet Szejka Zajida. Zachwyci Cię bogata kultura, którą szczycą się Emiraty Arabskie. Zabytki wspaniale kontrastują tu z nowoczesnymi wieżowcami. Odwiedzając miejsca takie jak sztuczna wyspa Palm Jumeirach i  Burj Al Arab zobaczysz na własne oczy luksus i przepych z jakim kojarzy się Dubaj. Z ZEA warto udać się także do Omanu i wypłynąć w rejs tradycyjną łodzią dhow wzdłuż klifowego wybrzeża Zatoki Omańskiej. Wcinające się w wybrzeże niewielkie zatoki dawniej służyły jako kryjówki dla piratów.

 

 

  1. Sri Lanka: Plantacje najlepszej herbaty świata

 

 

Ta piękna wyspa na Oceanie Indyjskim to jedno z najciekawszych miejsc w Azji, gdzie w styczniu można wybrać się na pełen wrażeń urlop. Sri Lanka, bo o niej mowa, to wyspiarskie państwo leżące na południowy zachód od Zatoki Bengalskiej. To czwarty największy na świecie producent herbaty, dlatego podróż przez Sri Lankę nie może odbyć się bez wizyty na jednej z jej plantacji. Styczeń to świetny czas, żeby zobaczyć, jak wyglądają zbiory, które w popularnym regionie Nuwara Eliya przypadają właśnie na ten czas. Pierwsze drzewo herbaciane przybyło na wyspę z Chin w 1824 roku i miało pełnić funkcję dekoracyjną. Szybko okazało się jednak, że na Sri Lance panują idealne warunki do jego uprawy. Dziś plantacje zajmują aż 4% powierzchni całego kraju. Herbata produkowana w Nuwara Eliya należy do najlepszych na świecie, a cały region wyjątkowo popularny wśród odwiedzających wyspę. Wszystko za sprawą pięknego górskiego krajobrazu. Podczas wizyty na plantacji dowiesz się wszystkiego na temat procesu uprawy i produkcji herbaty oraz skosztujesz tego napoju w miejscu jego pochodzenia.

 

Na Sri Lance nie zabraknie również okazji do zwiedzania pięknych, zabytkowych świątyń. Zdecydowaną większość populacji na wyspie stanowią wyznawcy buddyzmu. Wyjątkowe świątynie buddyjskie można zobaczyć między innymi na wzgórzu świątynnym Mihintale, gdzie według legendy powstał pierwszy klasztor na wyspie, w Dambulli, gdzie posągi buddy ukryte są w jaskiniach i w Aukana. Oprócz miejsc wyjątkowych spotkań z kulturą, nie brakuje tu również zakątków, gdzie można podziwiać piękno natury. Należy do nich Park Narodowy Yala, w którym żyje prawie 130 gatunków ptaków, a także wiele interesujących gatunków ssaków – lamparty, słonie, bawoły, małpy i krokodyle.

 

Gdzie udać się na wakacje w styczniu? W wybranych przez nas miejscach na początku roku panują idealne warunki zarówno do zwiedzania jak i wypoczynku. W każdym z nich nie brakuje atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów