DOKĄD NA SAFARI? AFRYKA CZY...?

First Image

GDZIE WARTO POJECHAĆ NA SAFARI, CZYLI DZIKIE ZWIERZĘTA AFRYKI.

Jakie zwierzęta pragniesz zobaczyć w Afryce?
Oczywiście te, które znasz tylko z wizyt w zoo i z filmów przyrodniczych. Bliski kontakt z dziką przyrodą to prawdziwa podróżnicza przygoda! Na co dzień masz raczej niewiele do czynienia z dzikością. Może dlatego bezkresne przestrzenie Afryki, pustynie, góry, dżungle, sawanna tak bardzo działają na wyobraźnię.

 

Parki narodowe Afryki dają unikatową możliwość obserwowania zwierząt w ich naturalnym środowisku. Gdzie warto pojechać na safari do Afryki? Na pewno w pierwszej kolejności klasyczne afrykańskie safari przeżyjemy w Kenii, Tanzanii czy Republice Południowej Afryki. Oszałamiająca przyroda, dzikie krajobrazy po horyzont, Krzyż Południa na nocnym niebie. Dla takich widoków warto na pewno wybrać się na ten niezwykły kontynent. W niektórych z parków zorganizowane są obozowiska i campingi, gdzie można spędzić więcej czasu i przemieszczać się po najczęściej bardzo rozległych przestrzeniach. 

 
Safari w Kenii i safari w Tanzanii: nosorożce, słonie, lwy i żyrafy ... i nie tylko. 
 

Podróż do Kenii to pewnie jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez tych, którzy marzą o tym, żeby zobaczyć Afrykę. Bogata kultura, przepiękne krajobrazy i odmienność są na pewno tym, co przyciąga do tego kraju. Tanzania jest z całą pewnością równie interesującym celem podróży. Kenia i Tanzania to nie tylko miejsca, gdzie warto pojechać na safari. To wręcz legendy safari!

 

Podczas safari w Kenii w Parku Narodowym Jeziora Nakuru można obserwować setki gatunków ptaków, a przede wszystkim ogromne stada flamingów. W szczytowym okresie na jeziorze Nakuru może przebywać nawet dwa miliony flamingów. Poza tymi pięknymi różowymi ptakami występują tu też antylopy, gazele i odradza się populacja zagrożonego nosorożca czarnego. Można tu również spotkać rzadkie okazy nosorożca białego. 

 

W najpopularniejszym parku narodowym Afryki, czyli Parku Narodowym Serengeti w Tanzanii żyją setki tysięcy gatunków dzikich zwierząt i ptaków. Między innym słonie afrykańskie, nosorożce, żyrafy, zebry, antylopy gnu, afrykańskie bawoły, lwy i gepardy. Park Narodowy Serengeti wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Słynie z sezonowych migracji wielomilionowych stad antylop, zebr i gazeli. Wyobraź sobie te wielkie stada pasiastych zebr, które przemierzają sawannę w poszukiwaniu pożywienia i wody! 

 
Podróż na safari w RPA, czyli Wielka Piątka Afryki w Twoim obiektywie.
 

Gdzie jeszcze warto pojechać na safari? Takie najprawdziwsze jak z przygodowych powieści i przyrodniczych filmów? Park Narodowy Krugera w Republice Południowej Afryki to wymarzone miejsce na afrykańskie foto safari. W podróży tutaj masz szansę zobaczyć i uchwycić w swoim obiektywie tak zwaną Wielką Piątkę najpiękniejszych afrykańskich dzikich zwierząt. Wielka piątka to oczywiście lew, lampart, słoń, nosorożec i bawół. 

Park Narodowy Krugera położony jest na granicy z Mozambikiem i Zimbabwe. Ma imponującą powierzchnię ponad 2 mln hektarów. Jest to jeden z najbogatszych przyrodniczo terenów chronionych w całej Afryce. Olbrzymi teren parku narodowego obejmuje 14 stref klimatycznych, które zapewniają idealne warunki do życia i rozwoju dla setek gatunków niezwykłych zwierząt. Robi wrażenie! To już nie wycieczka. To prawdziwa wyprawa!

First Image

MADAGASKAR, CZYLI W KRÓLESTWIE LEMURÓW.

Madagaskar to szczególne, unikatowe przyrodniczo miejsce. To wyjątkowy cel podróży. Występuje tu wiele endemicznych gatunków roślin i zwierząt, czyli takich, które są właściwe tylko dla tego miejsca. Poza tym Madagaskar to królestwo przesympatycznych małpiatek lemurów. Ci z Was, którzy oglądali uroczą kreskówkę „Madagaskar” na pewno są już gotowi na spotkanie z Królem Julianem! Możesz je spotkać w Parku Narodowym Ankarana położonym w północnej części wyspy. Żyje tu 11 gatunków lemurów. Ten park narodowy wyróżniają skalne formacje zwane tsingy i najdłuższy w Afryce ciąg podziemnych jaskiń. Wybierając się na fotograficzne polowanie na madagaskarskie lemury koniecznie odwiedź Rezerwat Anja. Chroni on populację około 400 lemurów katta.

First Image

SAFARI W ARGENTYNIE, CZYLI MIEJSCA, GDZIE ZOBACZYSZ WIELORYBY, DELFINY I PINGWINY.

Ameryka Południowa jako kierunek na wycieczki safari? Czemu nie! Więc może podróż do Argentyny? Jeśli chcesz zobaczyć dziko żyjące wieloryby, delfiny i pingwiny, to pewnie jedno z najlepszych miejsc na świecie. W rezerwacie Punta Tombo w Argentynie zobaczyć można dzikie pingwiny Magellana, których żyje tam ponad pół miliona. Od września do kwietnia trwa ich okres lęgowy, który stanowi chyba najciekawszy moment do obserwacji życia i zwyczajów pingwinów. 

 

W Argentynie na Playa de Union zobaczysz również najrzadszego na świecie najmniejszego delfina – toninas overas. Te piękne, niewielkie biało-czarne delfiny są niezwykle szybkie i to wielka przyjemność móc obserwować je w naturze. 

Półwysep Valdes

w Argentynie to unikatowe miejsce w tym pięknym kraju, gdzie można obserwować wiele niezwykłych dziko żyjących zwierząt. Półwysep Valdes został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ze względu na swoje walory przyrodnicze. Zobaczyć tu można między innymi strusie, pancerniki, lwy morskie, słonie morskie i liczne gatunki ptaków. Jest to również jedno z najlepszych miejsc do obserwacji wielorybów – od czerwca do grudnia. W tych okolicach pojawia się wtedy rzadki, piękny i majestatyczny waleń biskajski.

First Image

GDZIE WARTO POJECHAĆ NA SAFARI Z WIELORYBAMI? MEKSYK ZACHODNI? ISLANDIA? A MOŻE GRENLANDIA?

Te wielkie i tajemnicze żyjące w oceanach tajemnicze ssaki poruszają wyobraźnię. Pomimo tego, że są tak ogromne, niewiele o nich wiemy. Mają sposoby na to, żeby tajemnice swojego życia ukrywać przed człowiekiem. Może dlatego tak wielkim i niesamowitym przeżyciem jest zobaczyć je na żywo. W Meksyku Zachodnim, w Zatoce Magdaleny, położonej w meksykańskiej części Półwyspu Kalifornijskiego, można obserwować migracje waleni, humbaki, a czasem nawet wieloryba szarego. To jedna z trzech lagun, gdzie te niebywałe zwierzęta podróżują i pojawiają się zimą
na swoje gody. Na pewno warto być tego świadkiem.

 

Wielorybie safari – gdzie warto pojechać poza Meksykiem i Argentyną? Popularnym miejscem na taką wycieczkę z całą pewnością jest Islandia. W Eyjafjordur, najdłuższym fiordzie Islandii, żyje kilka gatunków wielorybów i delfinów. Eyjafjordur sięga aż ponad 60 km w głąb lądu. To świetne miejsce na widokowy rejs i wielorybie safari z ogromną szansą na zobaczenie i uchwycenie na zdjęciu tych pięknych zwierząt. Taka wycieczka to niezapomniane wrażenia!

 

Doskonałym miejscem na wielorybie safari są też wybrzeża Grenlandii! A szczególnie zachodnie wybrzeże Zielonego Lądu. Na południe od miasta Ilulissat znajduje się olbrzymia Zatoka Disko, która wcina się głęboko w ląd. Można tu spotkać ponad 15 gatunków tych wielkich ssaków wodnych. Między innymi chętnie przebywają tu humbaki, płetwale karłowate i finwale. Oczywiście wyprawa na Grenlandię to już nie lada podróż, ale czego się nie robi, kiedy czuje się zew odkrywcy! 

First Image

SAFARI JEDYNE W SWOIM RODZAJU, CZYLI WYSPY GALAPAGOS.

Ci, którzy zastanawiają się nad safari i gdzie warto na nie pojechać, powinni na pewno rozważyć niezwykłe Wyspy Galapagos. Archipelag Galapagos należy do Ekwadoru. Te słynne wyspy, zwane również Wyspami Żółwimi, kojarzą się słusznie z wielkimi podróżnikami i naukowcami. Unikatowa flora i fauna tych miejsc pozwoliła nam wiele dowiedzieć się o przeszłości naszej planety i ewolucji gatunków.

 

Wyspy Galapagos wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Możemy tu podziwiać żółwie i legwany morskie w ich naturalnym środowisku. 80% fauny Wysp Galapagos to gatunki endemiczne. To właśnie zadecydowało o przyrodniczej wyjątkowości tego archipelagu. 

 
Zachwyć się i przeżyj to z nami!

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: