× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Argentyna - Paragwaj - Brazylia

×
15-03-2017
Gorące rytmy samby i ogniste tango królują na ulicach Brazylii i Argentyny nawet przez cały rok, a już na pewno w czasie karnawału. Z czego słynie sąsiedni Paragwaj? Sprawdźmy, co warto zobaczyć w tych trzech krajach Ameryki Południowej.

Argentyna jako tęcza świata

Z uwagi na urozmaiconą rzeźbę terenu Argentyny jest ona nazywana „tęczą świata”. Ma zarówno długie, pokryte białym piaskiem plaże, jak i niedostępne szczyty górskie, lodowce polarne, pampę i lasy tropikalne. Jest tu wszystko, co tylko może się zamarzyć globtroterom. Dodatkowo kraj ten cechuje ognisty charakter. Ognisty niczym tango, czyli taniec, który pochodzi właśnie z Argentyny. Miastem, którego nie można pominąć podczas zwiedzania tego kraju jest oczywiście Buenos Aires. Niegdyś śpiewano o nim „Boskie Buenos” i rzeczywiście jest to wyjątkowe miejsce. Obowiązkowe punkty wycieczki do Buenos Aires to:

•    Plaza de Mayo, gdzie znajduje się katedra,
•    przystanek przy pałacu prezydenckim Casa Rosada (Różowy Dom),
•    historyczny budynek dawnego ratusza,
•    plac San Martin z Wieżą Anglików.

Każdego turystę, który zechciałby zobaczyć prawdziwe Buenos Aires, zachwyci wizyta w dzielnicy La Boca, w której na każdym rogu ulicy mieszkańcy tańczą tango. Oko podróżnych ucieszy przejazd po dzielnicy Palermo słynącej z elegancji, przepięknych, wytwornych zabudowań, pałaców i ambasad. Głównym deptakiem spacerowym Buenos Aires jest Calle Floryda.

Argentyna to jednak nie tylko Buenos Aires, ale i przepiękne, dzikie ostępy, gdzie można podziwiać dziewiczą naturę. Właśnie w Argentynie znajduje się najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcagua, mierzący 6962 m n.p.m.. Do najciekawszych miejsc w Argentynie zalicza się najpiękniejszy, bardzo widowiskowy, wodospad Iguazu, park narodowy z plażami Lod Alerces, nadmorski park narodowy Ziemi Ognistej - Tierra del Fuego, polodowcowe jezioro Nahuel Huari czy Półwysep Valdes.

Brazylia - kraj gorącej samby

Brazylia to ogromny kraj, w którym nie brakuje licznych atrakcji turystycznych - zarówno o charakterze zabytkowym, jak i naturalnym. Obowiązkowo podczas wizyty w tym państwie należy zawitać do Rio de Janeiro, gdzie przyjezdnych wita figura Chrystusa Odkupiciela, znajdująca się na górze Corcovado. Na to górujące nad miastem wzniesienie można wjechać kolejką szynową. Podobną atrakcją Rio de Janeiro jest „Głowa Cukru” - wzgórze, z którego roztacza się piękny widok na centrum miasta i zatokę. W Rio trzeba koniecznie zobaczyć akwedukt Lapa, Sambodrom, piłkarski stadion Maracana - miejsce corocznego karnawału, bulwar Avenida Atlantic. Warto również wybrać się na słynną plażę Copacabana. Ciekawym doświadczeniem podczas pobytu w Rio będzie także zwiedzanie muzeum brazylijskich kamieni szlachetnych, czy też ogrodu botanicznego Jardim Bo-tanico, gdzie rośnie szpaler obejmujący 200 palm królewskich i ponad 6500 gatunków roślin z całego świata.

W Brazylii warto zobaczyć jeszcze dwa inne miasta: dawną stolicę kraju - Salvador oraz Sao Paulo. To pierwsze uważane jest za perłę kolonialnej architektury. W Sao Paulo, o czym mało kto wie, istnieje natomiast ogromny park rekreacji i odpoczynku - Parque Ibirapuera, który porównywany jest z nowojorskim Central Parkiem.

Ucieczkę od wielkomiejskiego gwaru Rio de Janeiro zapewni nam archipelag Fernando de Noronha, do którego zalicza się 21 tropikalnych wysp wulkanicznych. Znajdują się one na liście UNESCO i w większości są objęte granicami Morskiego Parku Narodowego. To miejsce, gdzie można zobaczyć żółwie, delfiny i albatrosy. Archipelag zapewnia bajeczne, rajskie widoki. Atrakcją dla turystów będą tutejsze plaże Praia do Leão, BaĂa do Sancho i BaĂa dos Pornos. Cudem natury na granicy brazylijsko-argentyńskiej jest wspominany już Iguaçu (nazwa brazylijska) / Iguazu (nazwa argentyńska).

Paragwaj - piękne wodospady i zachwycająca stolica

Udając się do Paragwaju, musimy odwiedzić stolicę tego niewielkiego kraju - Asuncion. Dla turystów atrakcyjne jest miasteczko Ciudad del Este, do którego można dotrzeć przez Most Przyjaźni (nad rzeką Parana). W miejscowości znajduje się katedra św. Błażeja, która kształtem przypomina biblijną arkę. W Ciudad del Este i jego okolicy znajdziemy nawet 275 wodospadów, które można podziwiać z poziomu specjalnych ramp. Warto zauważyć, że na południe od miasta znajduje się najwyższy wodospad Paragwaju - Salto Monady.

3 niesamowite miejsca

Brazylia, Paragwaj i Argentyna - trzy bliskie sobie kraje, o zachwycających krajobrazach, dzikiej przyrodzie i pięknych miastach. Tak w skrócie można opisać wycieczkę, wiodącą po wspomnianych krajach Ameryki Południowej.
Nasze propozycje wypraw do tych miejsc znajdziesz odpowiednio:
Brazylia wycieczki
Argentyna wycieczki
Paragwaj wycieczki
Które zapewnią niezapomniane przeżycia i poznanie gorących rytmów samby czy ognistego tanga.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów