× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Z czego słynie najwyżej położona stolica świata?

×
28-02-2018
Choć La Paz często wymienia się jako najwyżej położoną stolicę świata, to miasto to…oficjalnie nie jest stolicą. Mimo tego, że to w La Paz znajdują się siedziby wszystkich najważniejszych organów władzy, konstytucyjną stolicą pozostaje położone niemal 700 km na południowy wschód od La Paz Sucre. Po tym jak w 1825 roku Boliwia stała się niepodległa, miasto to zostało wybrane na stolicę kraju ze względu na swoje położenie – blisko kopalni srebra. Wkrótce swoją pozycję zaczęło umacniać La Paz, gdzie wydobywano cynę, a które w końcu stało się o wiele ważniejszym dla gospodarki kraju ośrodkiem. Po wygraniu wyborów w 1899 przez wspieraną przez właścicieli kopalni z La Paz Partię Liberalną, zapowiedziała ona przeniesienie stolicy do ich miasta. Ostatecznie doszło do kompromisu – La Paz stało się siedzibą władzy wykonawczej i ustawodawczej i dziś określa się je mianem stolicy de facto. Sucre pozostało siedzibą władzy sądowniczej i konstytucyjną stolicą kraju.
Malowniczo położone wysoko w Andach miasto dziś jest obowiązkowym przystankiem dla podróżujących przez Amerykę Południową. Z czego słynie to niezwykłe miasto?

Calle Jaén

Wzdłuż uroczej, brukowanej uliczki Jaen znajdują się liczne muzea, sklepy, bary i restauracje. Jest to jedna z najlepiej zachowanych części miasta z czasów kolonialnych. Domy o różnokolorowych fasadach pochodzą nawet z XVIII wieku. Do najważniejszych muzeów na tej ulicy należą między innymi Muzeum Prekolumbijskich Wyrobów z Metali Szlachetnych i Muzeum Instrumentów Muzycznych. Znajdujące się w okolicy kawiarnie często goszczą w swoich progach artystów, muzyków i pisarzy.

Targ Czarownic

W samym sercu popularnej wśród turystów części miasta znajdziemy nietypowy widok. To tutaj codziennie ściągają ci, którzy chcą wpłynąć na swoje szczęście poprzez magiczne rytuały i zaklęcia. Starożytne wierzenia Indian Ajmara wciąż mają w Boliwii swoich wyznawców. Na targu można dostać zioła, części żab, przepisy na afrodyzjaki, pióra sów, suszone węże i wiele innych niecodziennych składników. Na tych mniej wprawionych w magicznych rytuałach czekają gotowe pakunki, zawierające wszystko co potrzebne, aby rozwiązać trapiący ich problem. Jednymi z najczęściej kupowanych produktów są suszone płody lamy. Pochowane pod fundamentami nowego domu, mają chronić jego mieszkańców przed złymi duchami, zapewnić im zdrowie i szczęście.

Mi Teleferico

Zbudowane przez hiszpańskich konkwistadorów miasto pełne jest wąskich uliczek. Ze względu na ukształtowanie terenu nie można w nim zbudować linii metra. Aby rozwiązać problem komunikacji publicznej i korków, władze miasta zdecydowały się na rozwiązanie znane z innych miast położonych w górach Ameryki Południowej – kolej linową. Trzy linie podniebnego metra nie tylko ułatwiają codzienne życie mieszkańcom, ale też są wspaniałą atrakcją dla turystów. Przejażdżka dostarcza niesamowitych widoków na miasto oraz otaczające je górskie szczyty.

Sanduíche de Chola

Bułka z wieprzowiną, marynowaną cebulą, marchewką, świeżymi pomidorami, chili i mieszanką przypraw oraz ziół to jeden z najpopularniejszych przysmaków na ulicach La Paz. Zazwyczaj przygotowywane są przez cholitas – rdzenne Boliwijki. Stąd też wzięła się ich nazwa. Te najlepsze w mieście można znaleźć w Parque de las Cholas.

Zwiedź La Paz i Boliwie z jedną z naszych propozycji, dostepnych tutaj.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów