WYCIECZKI ZIMA 2021 – WCZASY Z DALEKA OD ZIMNA

WYCIECZKI ZIMA 2021 – WCZASY Z DALEKA OD ZIMNA.

Pomimo tego, że Polska jest pięknym krajem, coroczna zmiana aury na jesienno-zimową nie należy do najprzyjemniejszych. Brak słońca i chłód na dworze może spowodować nawet pogorszenie nastroju. Na szczęście piękna miejsca na świecie  nie są  już tak odległe jak kiedyś , a podróżowanie może umożliwić nam zbawienną zmianę klimatu, chociaż na kilka dni. Jakie kierunki podróży są najlepsze, by uciec przed zimnem i śniegiem?
Wakacje zimą – czy to dobry pomysł?
Zmiana aury z letniej na jesienną i później zimową to jeden z najmniej przyjemnych okresów życia w Polsce. Wszystko robi się szare, ponure i markotne, co nie pozostaje obojętne dla naszego nastroju. Jesienna chandra to duże zagrożenie ze względu na znikające słońce, krótsze dni i brak witaminy D.
 
Na całe szczęście to także najlepszy okres na zaplanowanie egzotycznej wycieczki. Dlaczego? Pomijając już chłód i chęć wyjazdu tam, gdzie jest cieplej, w wielu miejscach to właśnie wtedy rozpoczyna się najlepszy sezon na podróżowanie.
 
Decydując się na jesienną podróż, warto przemyśleć bardziej egzotyczny kierunek, gdyż będzie tam po prostu cieplej, a przecież między innymi tego potrzebujemy, żeby odpocząć od zimowej aury. Doskonała wydaje się Azja – wspaniale łączy klimat egzotyki wraz z bogatą kulturą. Jakie kierunki w Azji warto wziąć pod uwagę na okres jesieni i zimy 2021?

First Image

MALEDIWY

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do ucieczki przed chłodem niż malownicze, rajskie Malediwy. Szczególnie kusząca wydaje się perspektywa wypoczynku na prywatnej wyspie. Maafushi, położona na Atolu Dhaalu, bo o niej mowa, jest zajęta w całości przez luksusowy kompleks hotelowy, oferujący swoim gościom wszelkie udogodnienia, takie jak całodobowa obsługa all-inclusive, telewizja czy Wi-Fi. 
 
Zaletą, jaką są w stanie zaoferować nam Malediwy, bez wątpienia jest ich rajski klimat, stanowiący coś zupełnie niecodziennego dla Europejczyka, który przywykł do życia w ciągłym biegu. Piaszczyste plaże, egzotyczne zwierzęta czy wyjątkowo czysta, niemal przezroczysta woda – to wszystko elementy sprawiające, że w Malediwach można się zakochać.
 
Wyspy na archipelagach tworzą coś w rodzaju własnych, zamkniętych systemów, więc nie musimy się obawiać, że na wyspie zabraknie akurat interesującej nas atrakcji. Znajdziemy tutaj wszystko, co jest niezbędne do życia, ale także do niezapomnianego wypoczynku. Centrum SPA, salony fryzjerskie, sklepy czy basen – urokliwa wyspa na Malediwach nie każe nam rezygnować z tych udogodnień, mimo że możemy odnieść wrażenie, że znajduje się na samym skraju cywilizacji. 

First Image

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Zjednoczone Emiraty Arabskie wraz ze swoją stolicą w Dubaju to jedna z najjaśniejszych gwiazd Bliskiego Wschodu. Dla Europejczyka Dubaj wraz z całym swoim bogactwem i przepychem może być czymś wręcz olśniewającym. To bez wątpienia jeden z najbardziej wyróżniających się punktów na mapie świata ze względu na swoje gigantyczne zasoby finansowe i nowoczesną architekturę. 
 
To właśnie w Dubaju znajdziemy słynny Burj Khalifa, czyli najwyższy budynek na świecie, liczący aż 163 piętra i ponad 800 metrów wysokości. To nie lada gratka dla miłośników architektury i nowoczesnego wzornictwa, jednak każdy powinien przemyśleć zwiedzenie tej wielkiej konstrukcji, oferującej punkty widokowe i inne atrakcje w swoim wnętrzu. W końcu nie codziennie mamy okazję znaleźć się w najwyższym budynku świata, prawda? 
 
Oczywiście Dubaj to nie tylko architektura, ale także wiele aktywności, niespotykanych na naszej szerokości geograficznej. Poławianie krabów czy rajd safari po pustyni, połączony z grillem i zabawą po zachodzie słońca, to tylko niektóre z propozycji.  
 
Zjednoczone Emiraty Arabskie wyróżniają się wieloma rzeczami na tle świata, jednak przepychu może im pozazdrościć każdy. Dubaj jest pełen sklepów, centrów handlowych i wielkich galerii, a w najsłynniejszej z nich, czyli Mall of the Emirates, można nawet pojeździć na nartach na specjalnie przystosowanym do tego stoku! Nie ma zbyt wielu innych miejsc na Ziemi, gdzie spotkamy się z taką dozą luksusu, o czym na każdym kroku będą przypominały przemykające obok nas eleganckie samochody. Jeśli taka wizja sprawiła, że szybciej zabiło Ci serce, stolica Emiratów to idealne miejsce dla Ciebie.

UZBEKISTAN

Planując naszą ucieczkę od śniegu i zimna, warto rozważyć, czy nie połączyć jej z sylwestrem. Daje nam to nie tylko możliwość opuszczenia Polski podczas największych mrozów, ale również opcję powitania nowego roku w egzotycznej atmosferze. 
 
Uzbekistan, jeden z najbardziej atrakcyjnych krajów w Azji Środkowej, nazywany Perłą Orientu, może zagwarantować nam zarówno wypoczynek w cieple, jak i huczne obchody sylwestra w Samarkandzie. To niesamowite miasto zostało w 2001 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO nie bez przyczyny. Znajdziemy tutaj grobowce, mauzolea i meczety, stanowiące jedne z ważniejszych zabytków kultury Islamu. Dodatkowo Samarkanda oferuje nam zwiedzenie ruin obserwatorium astronomicznego Uług Bega, mieszczące w sobie wielki sekstant, czyli przyrząd służący do mierzenia wysokości ciał niebieskich. Liczy on sobie około 40 metrów wysokości!
 
Uzbekistan to nie tylko zabytki, ale także – a może przede wszystkim – kultura. Spotkamy tutaj wspaniałe rękodzieło oferowane na trzech największych bazarach w mieście. Taqi Zargaron to bazar oferujący wyroby jubilerskie, Taqi Telpak Furushon, gdzie natrafimy na niespotykany wybór czapek i kapeluszy, oraz Taqi Sarrafon, skupiający swoją ofertę na okolicznych specjałach, w tym na szafranie, któremu zawdzięcza nazwę. 
Niezależnie od wyboru kierunku wczasów, postawmy na bezpieczeństwo
Ucieczka od jesiennej chandry to bardzo ważna sprawa dla tego, decydując się na daleką wycieczkę, warto skorzystać z wycieczki z biurem podróży. Wizyta w wielkim kraju, oddalonym od Polski nie tylko pod względem odległości, ale też kultury, może nas zaskoczyć na wiele różnych sposobów. 
 
Należy o tym pamiętać również wybierając się do Azji – pomimo tego, że miejsca, które proponowaliśmy, należą do bardzo bezpiecznych. Wybór naszego biura podróży, LogosTour, które zatroszczy się o właściwy program wycieczki, pomoże w zaznajomieniu się z egzotyczną kulturą.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: