USA - PARKI NARODOWE

USA - PARKI NARODOWE

Największe skarby Ameryki Północnej nie są zgromadzone w najlepiej zabezpieczonych sejfach amerykańskich banków, ale na łonie natury. Stany Zjednoczone mogą pochwalić się aż 59 parkami narodowymi, a każdy z nich ma coś szczególnego do zaoferowania turystom.

PARK NARODOWY JOSHUA TREE

Niedaleko Phoenix, w południowo-wschodniej części Kalifornii, znajduje się Park Joshua Tree, w którym na pustyniach Mojave oraz Sonora można oglądać rosnące od prawie tysiąca lat pustynne jukki krótkolistne tudzież ogromne kaktusy Saguaro. Nazwa parku pochodzi od charakterystycznych drzew Jozuego. W samym parku, co ciekawe, można znaleźć aż pięć naturalnych oaz.

First Image
USA - Arizona - Kolorado - Wielki Kanion

ZAPIERAJĄCY DECH W PIERSIACH WIELKI KANION

Park Narodowy Wielkiego Kanionu (Grand Canyon National Park) zachwyca niezmiennie wszystkich turystów. Spacer po urwisku powoduje silne i niezapomniane emocje - fascynacji pomieszanej ze strachem. Wielki Kanion ma aż 446 km długości, a najlepiej podziwiać go z platformy widokowej Skywalk.

First Image
USA - Lake Powell

PARK NARODOWY JEZIORA POWELLA

Na granicy stanów Utah i Arizona można zobaczyć najpiękniejszy na świecie sztuczny zbiornik wodny - Jezioro Powella, które powstało na skutek spiętrzenia wód rzeki Kolorado przez zaporę Glen Canyon. W pobliżu parku znajdują się tereny stanowiące ojczyznę Indian Navajo - Park Narodowy Monument Valley, stanowiący rezerwat Indian.

First Image
USA - Utah - Park Narodowy Arches

PARK NARODOWY ŁUKÓW SKALNYCH I PARK NARODOWY CANYONLANDS

Arches National Park ma do zaoferowania turystom zachwycające formacje z czerwonych skał. Zlokalizowany jest on we wschodniej części stanu Utah i ma powierzchnię ponad 300 km2. Atrakcjami turystycznymi są tu: Wieże Sądu, czyli ostańce w kształcie wież, Okna (Windows Section), od których park wziął swoją nazwę oraz Diabelski Ogród.
 
Niedaleko Arches National Park znajduje się Park Narodowy Canyonlands o bogatej rzeźbie, powstałej za sprawą erozji rzecznych. Do najważniejszych form skalnych w parku zalicza się Wyspę na niebie, Igły oraz Labirynt.

First Image
USA - Utah - Park Narodowy Bryce

PARK NARODOWY CAPITOL REEF I PARK NARODOWY KANIONU BRYCE

W miejscu dużego uskoku skalnego, w stanie Utah, położony jest Park Narodowy Capitol Reef, którego nazwa wzięła się od białych kopuł skalnych, kojarzonych z budynkiem Kapitolu w Waszyngtonie. W tym samym stanie położony jest Park Narodowy Bryce Canyon z wieloma różnorodnymi formacjami skalnymi i bogatą fauną oraz florą. Ciekawostki stanowią między innymi szczelina Wall Street czy naturalny most skalny.

PARK NARODOWY ZION

Położony w południowo-zachodniej części stanu Utah Zion National Park oferuje turystom piękne widoki na liczne urwiska skalne, wodospady i rzeki, ale przede wszystkim na sam kanion Zion, przez który wiedzie Zion Canyon Scenic Drive.

PARK NARODOWY DOLINY ŚMIERCI

Słynna Dolina Śmierci w Stanach Zjednoczonych to park narodowy i głęboka depresja, z najgorętszym miejscem na kuli ziemskiej. Temperatura sięga tam nawet 50 stopni Celsjusza. Położona w Kalifornii Dolina fascynuje swoim bezkresnym krajobrazem oraz zagadką tzw. „wędrujących kamieni”. Zobaczymy tu także Racetrack Playa, czyli spękane od promieni słonecznych dno wyschniętego słonego jeziora.

First Image
USA - Park Narodowy Yosemite

PARK NARODOWY YOSEMITE

Wąwóz Yosemite (wraz z przylegającymi do niego terenami) odznacza się przepiękną fauną i zróżnicowaną florą. Tworzy słynny Park Narodowy Yosemite, z najstarszymi i największymi drzewami na świecie - sekwojami. Można tu podziwiać wodospady i granitowe monolity.
 

POMNIKI NARODOWE

W stanie Arizona mieści się amerykański pomnik narodowy - Walnut Canyon National Monument. Na jego obszarze można zobaczyć ruiny osady wybudowanej przez Indian w pionowym urwisku. Niedaleko parku można z kolei podziwiać Sunset Crater Volcano National Monument - dawno wygasły wulkan, którego ostatnia erupcja miała miejsce około 1070 roku.

Przedstawione parki narodowe znajdują się w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych i stanowią przegląd najciekawszych parków i pomników narodowych, jakie można tu zobaczyć. Po drodze warto także zajrzeć do dużych, znanych miast - Las Vegas, San Francisco czy Los Angeles.
 
Poznaj nasze wycieczki do USA, które ukażą skarby zgromadzone na łonie natury.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: