× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Roztańczony karnawał w Rio de Janeiro

×
26-10-2017
Brazylia słynie z wielu rzeczy – kolonialnych zabytków, amazońskiej dżungli, aromatycznej kawy i bossa novy. Najbardziej charakterystycznym obrazem kojarzącym się z Brazylią pozostaje jednak widok Rio De Janeiro w czasie karnawału – tancerze samby w kolorowych strojach, roztańczony tłum na ulicach miasta i piaszczystych plażach, wszechobecna radość, energetyczna muzyka i dobra zabawa.

Wenecja ma swój „maskowy karnawał”, Nowy Orlean – słynne Mardi Gras, a Londyn festiwal w Notting Hill. Ale to karnawał w Rio pozostaje najsłynniejszym karnawałem świata.

Tradycja karnawału wywodzi się z greckich bachanaliów – święta na cześć boga wina Dionizjosa. Rzymianie przekształcili ją w Saturnalia, święto ku czci rzymskiego boga rolnictwa Saturna. Na Saturnaliach z kolei wzorował się kościół rzymskokatolicki, rozpoczynając tradycję świętowania przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Tradycję karnawału przywieźli ze sobą do Brazylii w 1723 roku portugalscy imigranci z Azorów, Madery i Cabo Verde. Na początku obchody polegały na wychodzeniu na ulicę, oblewaniu się nawzajem wodą, obrzucaniu błotem oraz jedzeniem. Z czasem ewoluowały jednak w zorganizowane parady, w których brali udział ubrani w drogie stroje arystokraci oraz sam Cesarz. Po roku 1840 popularne stały się bale maskowe, podczas których bawiono się w rytmie polek i walców. Pod koniec XIX wieku karnawał stał się rozrywką dla klasy robotniczej. Brazylijczycy przebrani w kolorowe stroje brali udział w paradach na ulicach miasta, którym towarzyszyły rytmy samby.

Karnawał w Rio de Janeiro rozpoczyna się przeważnie w piątek poprzedzający Środę Popielcową. Okres zabawy trwa pięć dni i nocy. Każdego roku karnawał przyciąga nawet pół miliona turystów z całego świata. Symbolicznym rozpoczęciem Karnawału w Rio jest uroczysta koronacja „Tłustego Króla”, któremu burmistrz przekazuje złote klucze do miasta. Kolejnym bardzo ważnym elementem tego wydarzenia są uliczne pokazy szkół samby. Ubrani w kolorowe stroje tancerze i tancerki najczęściej przygotowują się do karnawałowego występu przez kilka lat. Ulice miasta zalewa tłum złożony nie tylko z profesjonalnych tancerzy, ale też przechodniów. Wszystkich łączą wspólne rytmy i fantastyczna zabawa. Karnawał to nie tylko czas muzyki i hucznej zabawy, ale też przepychu i bogactwa. Najlepiej odzwierciedlają to stroje tancerzy – przyozdobione cekinami, kryształkami i kolorowymi piórami. Aby odpowiednio przygotować się do karnawału, wielu mieszkańców miasta przez cały rok odkłada swoje oszczędności, za które na tę wyjątkową okazję szyje karnawałowe stroje lub uczy się samby od najlepszych instruktorów.

Nie można zapomnieć o kuchni, jaka towarzyszy temu wydarzeniu. Niesamowite połączenia dań kuchni portugalskiej, hiszpańskiej oraz afrykańskiej pomagają nabrać energii pomiędzy kolejnymi maratonami tańca. Warto spróbować brazylijskiego street foodu, na przykład pão de queijo (serowych bułeczek) oraz najsłynniejszego brazylijskiego koktajlu – caipirinhi. Oprócz kolorowych drinków, w czasie karnawału pija się również brazylijską whisky.

Cała impreza kończy się przed Środą Popielcową. Wtedy też zaczyna się Wielki Post -  czas wyciszenia i wstrzemięźliwości.

Karnawał w Rio de Janeiro to fantastyczna impreza. Warto nie tylko zobaczyć ją na własne oczy, ale też przyłączyć się do roztańczonego tłumu na ulicach miasta. Karnawałowej zabawie towarzyszą niesamowite emocje, które każdy powinien poczuć na własnej skórze.

Poddaj się rytmowi karnawałowej zabawy razem z LogosTour

--> BRAZYLIA i Karnawały w Rio de Janeiro
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów