POZNAJ SMAKI I KOLORY MEKSYKU!

POZNAJ SMAKI I KOLORY MEKSYKU!

Fascynujący, pełen kolorów i kontrastów, coraz częściej staje się celem podróży turystów. Meksyk kojarzy nam się głównie z sombrero, quacamole, pikantnym burrito i kolorowymi czaszkami. To podróż w jeden z najpiękniejszych rejonów świata, do Królestwa Majów i Azteków. To miejsce pełne jest sekretnych, zagubionych w dżungli starożytnych miast, niezwykłych budowli i piramid. Znajdują się tu ciekawe przykłady kolonialnej architektury, bogate muzea ze skarbami Indian. Meksyk to nie tylko kolorowe miasta ale także możliwość wypoczynku na najpiękniejszych plażach w Acapulco nad Pacyfikiem czy Cancún nad Morzem Karaibskim. Orzeźwiający smak mezcalu czy tequili wypity w tym rajskim miejscu przyciągnie każdego!

Wielbicieli dobrego jedzenia Meksyk zachwyci niewątpliwie dobrą kuchnią! Różne rodzaje fasoli, kukurydzy, kaktusy, papryczki, kuchnia ta jest naprawdę ostra i wyrazista. Można tu zjeść także smaczne i przede wszystkim świeże owoce morza. Spragnionym poleca się tequilę, która jest prawdziwym narodowym skarbem!

Jukatan

Obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Oblany wodami Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego, jest marzeniem każdego, kto lubi gorące plaże, egzotyczne smakołyki i rajskie widoki. To miejsce pełne starożytnych budowli, które podziwiać można m.in. w prekolumbijskim mieście Chichén Itzá. Jest ono ściśle związane z kulturą Majów i Tolteków, jego budowa rozpoczęła się w IV wieku. Oprócz tego można zobaczyć tu niektóre z cudów świata: Świątynię Wojowników, świątynie: El Castillo i El Caracol. Sto kilometrów na zachód znajduje się Mayapán – ośrodek cywilizacji prekolumbijskiej z XIII wieku, gdzie do dziś prowadzone są badania archeologiczne. Warta odwiedzenia jest także stolica Jukatanu - Mérida, w której znajduje się najstarsza w Meksyku katedra świętego Ildefonsa.

Cancún

To wakacyjna wizytówka Meksyku. W języku Majów oznacza „gniazdo węży”. Na turystów czeka tu największe muzeum podwodne na świecie. Cancún jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na świecie. Znajduje się tu wiele miejsc do nurkowania, mnóstwo piaszczystych plaż i luksusowych ośrodków wczasowych. To idealne miejsce dla wielbicieli wszelkiego rodzaju sportów wodnych! Warto też wybrać się na jedną z wysp, znajdujących się nieopodal. Jedną z nich jest Cozumel. To prawdziwie rajskie miejsce, idealne do nurkowania, pełne przepięknych raf koralowych.

Acapulco

Przeżyjesz tu moc wrażeń! Każdy kto tu przyjedzie na pewno znajdzie coś dla siebie. Oceaniczne, ciepłe wody, białe plaże, niezliczona ilość klimatycznych restauracji. To prawdziwy raj dla turystów. Można wypożyczyć tu motorówki, żaglówki czy narty wodne i oddać się prawdziwemu wodnemu szaleństwu!  Acapulco dzieli się na trzy części - Stare Acapulco, Złociste oraz Diamentowe, które należy do najbardziej luksusowych kurortów. Acapulco słynie jednak z plażowania, dlatego warto odwiedzić plaże wzdłuż Zatoki Bahia, nadmorskiej równiny. Najpopularniejsze to: Hornitos, Hornos, Condesa oraz Icacos. Znajdują się tu także specjalne plaże dla rodzin z małymi dziećmi - Playa Caletilla i Playa Caleta, gdzie morze jest wyjątkowo spokojne.

Costa Esmeralda

To spokojne plaże, sąsiadujące z ruinami El Tajín, będącego stolicą państwa Totonaków, ośrodka kultu boga deszczu, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Ruiny te są ukryte w tropikalnym lesie i robią niesamowite wrażenie, podobnie jak kamienne juego de pelota – boisko przeznaczone do rytualnej gry w piłkę. Przegrana drużyna była składana w ofierze bogom.

Chichen Itza

Nazwa miasta pochodzi od dwóch świętych zbiorników, przy których zostało założone i oznacza „Źródła Ludu Itza”. Stanowił on dawniej główny ośrodek religijny Jukatanu. Jego najważniejsze obiekty to obserwatorium astronomiczne a także świątynia El Castillo, której 18 tarasów odpowiada 18 miesiącom roku, a schody oznaczają ilość dni w roku. Innym słynnym obiektem jest Świątynia Wojownika, gdzie znajdują się filary postaci wojowników oraz El Caracol, nazywana Ślimakiem. To wieża o wysokości 12,0 m i średnicy 6,7 m zbudowana na dwóch tarasach.

Meksyk - miasto

Z całą pewnością warto odwiedzić stolicę kraju – Mexico City. To niesamowicie klimatyczne, kolorowe i piękne miasto. Jego charakterystyczne miejsca to m.in.  jeden z największych placów na świecie - Plaza de la Consitucion, największa w Ameryce Łacińskiej katedra a także kompleks Palacio Nacional. Ciekawym miejscem jest "miasteczko" Matki Bożej w Guadalupe, które znajduje się w granicach miasta Meksyk i przyciąga rzesze pielgrzymów z całego kraju.
 
Poznaj ten barwny folklor, niepowtarzalne krajobrazy oraz intrygujące pozostałości starożytnych cywilizacji i zakochaj się sprawdzając nasze Meksyk wycieczki!

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: