× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Poznaj smaki i kolory Meksyku!

×
LogosTour
22-02-2017
Fascynujący, pełen kolorów i kontrastów, coraz częściej staje się celem podróży turystów. Meksyk kojarzy nam się głównie z sombrero, quacamole, pikantnym burrito i kolorowymi czaszkami. To podróż w jeden z najpiękniejszych rejonów świata, do Królestwa Majów i Azteków. To miejsce pełne jest sekretnych, zagubionych w dżungli starożytnych miast, niezwykłych budowli i piramid. Znajdują się tu ciekawe przykłady kolonialnej architektury, bogate muzea ze skarbami Indian. Meksyk to nie tylko kolorowe miasta ale także możliwość wypoczynku na najpiękniejszych plażach w Acapulco nad Pacyfikiem czy Cancún nad Morzem Karaibskim. Orzeźwiający smak mezcalu czy tequili wypity w tym rajskim miejscu przyciągnie każdego!
Wielbicieli dobrego jedzenia Meksyk zachwyci niewątpliwie dobrą kuchnią! Różne rodzaje fasoli, kukurydzy, kaktusy, papryczki, kuchnia ta jest naprawdę ostra i wyrazista. Można tu zjeść także smaczne i przede wszystkim świeże owoce morza. Spragnionym poleca się tequilę, która jest prawdziwym narodowym skarbem!

Jukatan

Obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Oblany wodami Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego, jest marzeniem każdego, kto lubi gorące plaże, egzotyczne smakołyki i rajskie widoki. To miejsce pełne starożytnych budowli, które podziwiać można m.in. w prekolumbijskim mieście Chichén Itzá. Jest ono ściśle związane z kulturą Majów i Tolteków, jego budowa rozpoczęła się w IV wieku. Oprócz tego można zobaczyć tu niektóre z cudów świata: Świątynię Wojowników, świątynie: El Castillo i El Caracol. Sto kilometrów na zachód znajduje się Mayapán – ośrodek cywilizacji prekolumbijskiej z XIII wieku, gdzie do dziś prowadzone są badania archeologiczne. Warta odwiedzenia jest także stolica Jukatanu - Mérida, w której znajduje się najstarsza w Meksyku katedra świętego Ildefonsa.

Cancún
To wakacyjna wizytówka Meksyku. W języku Majów oznacza „gniazdo węży”. Na turystów czeka tu największe muzeum podwodne na świecie. Cancún jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na świecie. Znajduje się tu wiele miejsc do nurkowania, mnóstwo piaszczystych plaż i luksusowych ośrodków wczasowych. To idealne miejsce dla wielbicieli wszelkiego rodzaju sportów wodnych! Warto też wybrać się na jedną z wysp, znajdujących się nieopodal. Jedną z nich jest Cozumel. To prawdziwie rajskie miejsce, idealne do nurkowania, pełne przepięknych raf koralowych.

Acapulco

Przeżyjesz tu moc wrażeń! Każdy kto tu przyjedzie na pewno znajdzie coś dla siebie. Oceaniczne, ciepłe wody, białe plaże, niezliczona ilość klimatycznych restauracji. To prawdziwy raj dla turystów. Można wypożyczyć tu motorówki, żaglówki czy narty wodne i oddać się prawdziwemu wodnemu szaleństwu!  Acapulco dzieli się na trzy części - Stare Acapulco, Złociste oraz Diamentowe, które należy do najbardziej luksusowych kurortów. Acapulco słynie jednak z plażowania, dlatego warto odwiedzić plaże wzdłuż Zatoki Bahia, nadmorskiej równiny. Najpopularniejsze to: Hornitos, Hornos, Condesa oraz Icacos. Znajdują się tu także specjalne plaże dla rodzin z małymi dziećmi - Playa Caletilla i Playa Caleta, gdzie morze jest wyjątkowo spokojne.

Costa Esmeralda

To spokojne plaże, sąsiadujące z ruinami El Tajín, będącego stolicą państwa Totonaków, ośrodka kultu boga deszczu, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Ruiny te są ukryte w tropikalnym lesie i robią niesamowite wrażenie, podobnie jak kamienne juego de pelota – boisko przeznaczone do rytualnej gry w piłkę. Przegrana drużyna była składana w ofierze bogom.

Chichen Itza

Nazwa miasta pochodzi od dwóch świętych zbiorników, przy których zostało założone i oznacza „Źródła Ludu Itza”. Stanowił on dawniej główny ośrodek religijny Jukatanu. Jego najważniejsze obiekty to obserwatorium astronomiczne a także świątynia El Castillo, której 18 tarasów odpowiada 18 miesiącom roku, a schody oznaczają ilość dni w roku. Innym słynnym obiektem jest Świątynia Wojownika, gdzie znajdują się filary postaci wojowników oraz El Caracol, nazywana Ślimakiem. To wieża o wysokości 12,0 m i średnicy 6,7 m zbudowana na dwóch tarasach.

Meksyk - miasto

Z całą pewnością warto odwiedzić stolicę kraju – Mexico City. To niesamowicie klimatyczne, kolorowe i piękne miasto. Jego charakterystyczne miejsca to m.in.  jeden z największych placów na świecie - Plaza de la Consitucion, największa w Ameryce Łacińskiej katedra a także kompleks Palacio Nacional. Ciekawym miejscem jest "miasteczko" Matki Bożej w Guadalupe, które znajduje się w granicach miasta Meksyk i przyciąga rzesze pielgrzymów z całego kraju.
 
Poznaj ten barwny folklor, niepowtarzalne krajobrazy oraz intrygujące pozostałości starożytnych cywilizacji i zakochaj się sprawdzając nasze meksyk wycieczki!
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów