× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Na Sajgonie Wietnam się nie kończy

×
19-09-2017
Stwierdzenie „Ale Sajgon” oznaczające - niezły bałagan, wzięło się od wietnamskiego miasta pod tą samą nazwą, które swoją sławę w Ameryce i w Europie zawdzięcza głównie działaniom wojennym oraz filmowi „Czas Apokalipsy” Francisa Forda Coppoli. Dziś jego nazwa jest inna, a też nie jest to jedyne miasto, które przyciąga turystów do Wietnamu.

Sajgon, czyli Ho Chi Minch City

W rzeczywistości przytoczone powiedzenie „Ale Sajgon” wywodzi się z opisu ewakuacji Sajgonu w 1975 roku, gdy z dachu amerykańskiego konsulatu helikopter zabierał wybrańców. Inni musieli pozostać w ogniu działań wojennych. Kto choć raz był w Sajgonie, zauważy także, jaki rozgardiasz panuje na tamtejszych ulicach. Wydaje się, że nie obowiązują tutaj żadne zasady regulujące ruch drogowy. To kolejna prawdopodobna teza dotycząca Sajgonu i synonimów dla nazwy tego miasta.

Kiedy w 1975 roku zakończyła się wojna wietnamska, dawny Sajgon dostał zupełnie nową nazwę - Ho Chi Minh City, zaczerpniętą od imienia wodza Komunistycznej Partii Indochin i prezydenta Demokratycznej Republiki Wietnamu. Obecnie jednak nikt jej nie używa. Sajgon jest nadal żywy dla mieszkańców i turystów, pomimo że formalnie nazwa ta odnosi się do kolonialnej dzielnicy francuskiej.

Oprócz pięknych zabytków Sajgonu: kolonialnych budynków, secesyjnych kamienic czy pięknego gmachu Poczty Głównej, w którym można poczuć atmosferę indochińskiej metropolii, miasto słynie z intensywnego ruchu ulicznego, który dla Europejczyka jest prawdziwym wyzwaniem.

Turysta przyjeżdżający do Sajgonu, od razu jest rzucony „na głęboką wodę” i musi przyzwyczaić się do obecnych na każdym rogu ulicy handlarzy oraz budek z jedzeniem zupełnie innym niż w Europie czy Ameryce, a także do urządzanych na chodnikach imprez towarzyskich. Sajgon, jako największa aglomeracja Wietnamu, tętni życiem przez 24 godziny na dobę.

Po ciszę i spokój - na łono wietnamskiej natury

Dla odmiany po głośnym Sajgonie warto wybrać się na niziny, na wybrzeże Morza południowochińskiego albo w góry, które piętrzą się tuż nad równinami. Lasy przecięte licznymi strumieniami są pełne dzikiej zwierzyny. Gdzieniegdzie można zobaczyć majestatyczne wodospady.

Najczęściej odwiedzaną osobliwością przyrodniczą Wietnamu jest zatoka Ha Long, znajdująca się na północy kraju, gdzie wprost ze szmaragdowej wody wyrastają setki skalistych wysepek. Okolice słyną z przepięknych, białych, piaszczystych plaż.

Hanoi pod znakiem sierpa i młota

O ile czerwonych, typowo komunistycznych znaków w Sajgonie właściwie nie widać, o tyle w Hanoi, stolicy Wietnamu, jest ich bardzo dużo. Turystyczną atrakcję stanowi mauzoleum Ho Chi Minha. Ludzie żyją tu podobnie jak w Sajgonie, wprost na ulicy, gdzie spożywają kolejne posiłki, gotują, spotykają się ze sobą, a nawet układają dzieci do snu.

W samym centrum Hanoi warto odpocząć na brzegu jeziora Hoan Kiem, skąd można popłynąć łodzią do szesnastu świątyń - Perfume Pagoda. Znajduje się tu także mała wyspa z Ngoc Son, ze świątynią, pochodzącą z XIV wieku, którą poświęcono bohaterowi narodowemu - Hung Tran Dao.

Wietnam to ogrom możliwości dla każdego turysty - piękne stare miasta wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO np. Hoi An, słynne pagody, takie jak Then Mu w dawnej stolicy Wietnamu Hue, a także metropolie Sajgon i Hanoi. Po spokój i ciszę warto wybrać się na wybrzeże i w głęboką, nieprzebytą dżunglę.

Sprawdź wyjazdy do Wietnamu i odwiedź prawdziwy sajgon :)
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów