MAŁY KRAJ W SAMYM SERCU AZJATYCKIEJ DŻUNGLI

KAMBODŻA

W południowo-wschodniej części Azji znajduje się Kambodża. To niewielki kraj, zamieszkiwany przez sympatycznych ludzi o wielkich sercach.

W południowo-wschodniej części Azji znajduje się Kambodża. To niewielki kraj, zamieszkiwany przez sympatycznych ludzi o wielkich sercach. Podróżnicy spotykają się tam z ogromną serdecznością - mogą znaleźć w kilka chwil przyjaciół gotowych do pomocy. Co jeszcze zaskakuje zwykłego turystę w Kambodży?

Kambodżański cud świata
W sercu Kambodży znajduje się kompleks świątyń i pałaców Angkor, który tworzy zapierające dech w piersiach widoki. W świątyniach tych kręcono hollywoodzki hit filmowy - serię Tomb Raider, z Angeliną Jolie w roli głównej. Wyrastające z dżungli ruiny, posągi bogów i długie rzędy kolumn wyglądają nieziemsko, zarówno na zdjęciach, jak i na żywo. Wczesnym rankiem wrażenie niesamowitości potęgują jeszcze snujące się w ruinach mgły. To największa na świecie budowla religijna, zajmująca powierzchnię 200 ha. Ma ona odzwierciedlać model hinduistycznego Wszechświata, jaki został stworzony setki lat temu przez Khmerów. Centrum kompleksu stanowi świątynia poświęcona bogu Wisznu.

Mniej znany Angkor Thom

Ostatnia stolica Khmerów, Angkor Thom, jest odwiedzana znacznie rzadziej przez turystów niż pobliskie Angkor Wat, a można tu zobaczyć nie mniej imponujące budowle religijne Bajon. Uwagę zwiedzających przykuwają dziesiątki kamiennych wież z wyrytymi ogromnymi twarzami, skierowanymi w cztery strony świata. Labirynt świątyni za każdym kolejnym mijanym rogiem prezentuje swoje tajemnice, które każdy podróżny chce odkrywać.

W poszukiwaniu zachodnioeuropejskich wpływów - Siem Reap

O skierowaniu turystyki Kambodży w stronę odwiedzających z Europy, Ameryki i Australii świadczy zabudowa Siem Reap, gdzie na ulicach otwarte są do późna restauracje, klimatyczne knajpki i kluby nocne z nowoczesną muzyką. Ciekawostką jest to, że jeszcze kilka lat temu miejscowość ta nie miała niczego ciekawego do zaoferowania. Dziś Siem Reap jest nie mniej popularne wśród turystów od tajlandzkiego Bangkoku.

Błogi wypoczynek na plaży w Sihanoukville

Niewielu z nas kojarzy Kambodżę z pięknymi, białymi, piaszczystymi plażami. A jednak kraj ten zapewnia znakomite warunki do plażowania i nurkowania. Warto wypocząć w najbardziej znanym kurorcie Sihanoukville nad ciepłą Zatoką Tajlandzką. Po drodze do kurortu, na turystów czeka przeprawa przez dżunglę. Wilgotne zwrotnikowe lasy są w tym miejscu zamieszkałe przez tapiry, tygrysy, słonie azjatyckie, a nawet zagrożone wyginięciem nosorożce. W samym kurorcie Sihanoukville warto odwiedzić tzw. Snake house, gdzie w towarzystwie kilkudziesięciu węży, legwanów i żółwia można zjeść przepyszny posiłek.

Kambodża – tajemnicza i z ogromnym potencjałem

Kambodża staje się coraz modniejszym kierunkiem turystyki wyjazdowej, ale nie jest jeszcze skażona masową turystyką. Można tu znaleźć miejsca, które śmiało nazwiemy rajem, a jednak miejscowi nie potrafią wykorzystać tkwiącego w nim potencjału, jak chociażby sąsiednia Tajlandia. Warto odkryć tajemnice Kambodży i spędzić na jej obszarze choć kilka dni.

Nasze oferty wyjazdów do Kambodży znajdziesz tutaj.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: