× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Mały kraj w samym sercu azjatyckiej dżungli

×
19-09-2017
W południowo-wschodniej części Azji znajduje się Kambodża. To niewielki kraj, zamieszkiwany przez sympatycznych ludzi o wielkich sercach. Podróżnicy spotykają się tam z ogromną serdecznością - mogą znaleźć w kilka chwil przyjaciół gotowych do pomocy. Co jeszcze zaskakuje zwykłego turystę w Kambodży?

Kambodżański cud świata
W sercu Kambodży znajduje się kompleks świątyń i pałaców Angkor, który tworzy zapierające dech w piersiach widoki. W świątyniach tych kręcono hollywoodzki hit filmowy - serię Tomb Raider, z Angeliną Jolie w roli głównej. Wyrastające z dżungli ruiny, posągi bogów i długie rzędy kolumn wyglądają nieziemsko, zarówno na zdjęciach, jak i na żywo. Wczesnym rankiem wrażenie niesamowitości potęgują jeszcze snujące się w ruinach mgły. To największa na świecie budowla religijna, zajmująca powierzchnię 200 ha. Ma ona odzwierciedlać model hinduistycznego Wszechświata, jaki został stworzony setki lat temu przez Khmerów. Centrum kompleksu stanowi świątynia poświęcona bogu Wisznu.

Mniej znany Angkor Thom

Ostatnia stolica Khmerów, Angkor Thom, jest odwiedzana znacznie rzadziej przez turystów niż pobliskie Angkor Wat, a można tu zobaczyć nie mniej imponujące budowle religijne Bajon. Uwagę zwiedzających przykuwają dziesiątki kamiennych wież z wyrytymi ogromnymi twarzami, skierowanymi w cztery strony świata. Labirynt świątyni za każdym kolejnym mijanym rogiem prezentuje swoje tajemnice, które każdy podróżny chce odkrywać.

W poszukiwaniu zachodnioeuropejskich wpływów - Siem Reap

O skierowaniu turystyki Kambodży w stronę odwiedzających z Europy, Ameryki i Australii świadczy zabudowa Siem Reap, gdzie na ulicach otwarte są do późna restauracje, klimatyczne knajpki i kluby nocne z nowoczesną muzyką. Ciekawostką jest to, że jeszcze kilka lat temu miejscowość ta nie miała niczego ciekawego do zaoferowania. Dziś Siem Reap jest nie mniej popularne wśród turystów od tajlandzkiego Bangkoku.

Błogi wypoczynek na plaży w Sihanoukville

Niewielu z nas kojarzy Kambodżę z pięknymi, białymi, piaszczystymi plażami. A jednak kraj ten zapewnia znakomite warunki do plażowania i nurkowania. Warto wypocząć w najbardziej znanym kurorcie Sihanoukville nad ciepłą Zatoką Tajlandzką. Po drodze do kurortu, na turystów czeka przeprawa przez dżunglę. Wilgotne zwrotnikowe lasy są w tym miejscu zamieszkałe przez tapiry, tygrysy, słonie azjatyckie, a nawet zagrożone wyginięciem nosorożce. W samym kurorcie Sihanoukville warto odwiedzić tzw. Snake house, gdzie w towarzystwie kilkudziesięciu węży, legwanów i żółwia można zjeść przepyszny posiłek.

Kambodża – tajemnicza i z ogromnym potencjałem

Kambodża staje się coraz modniejszym kierunkiem turystyki wyjazdowej, ale nie jest jeszcze skażona masową turystyką. Można tu znaleźć miejsca, które śmiało nazwiemy rajem, a jednak miejscowi nie potrafią wykorzystać tkwiącego w nim potencjału, jak chociażby sąsiednia Tajlandia. Warto odkryć tajemnice Kambodży i spędzić na jej obszarze choć kilka dni.

Nasze oferty wyjazdów do Kambodży znajdziesz tutaj.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów