× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Islandia (+ opcja Grenlandia)

×
27-04-2017
Islandia to kraj lodu i ognia. Położenie tuż przy kole podbiegunowym sprawia, że panuje tu surowy klimat. Islandia to jednak także cuda natury - gejzery, wulkany czy źródła termalne, otoczone ze wszystkich stron lodowcami. Co koniecznie trzeba tutaj zwiedzić?

Reykjavik - stolica na krańcach Europy

Pierwszym punktem wycieczki do Islandii jest zazwyczaj Reykjavik - największe miasto i stolica kraju. Warto zobaczyć tutaj katedrę protestancką, starą dzielnicę portową, największy na wyspie monumentalny kościół Hallgrímskirkja, malowniczo położony nad jeziorem ratusz, a także gmach parlamentu i siedzibę premiera.

W odległości kilkudziesięciu kilometrów na wschód od Reykjaviku mieści się obszar Parku Narodowego Thingvellir, utworzony w obrębie islandzkiego jeziora Þingvallavatn. To w tym miejscu, w 930 roku, po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, a 17 czerwca 1944 roku ogłoszono tam pełną niepodległość Republiki Islandii.

Na terenie parku stykają się płyty tektoniczne - euroazjatycka i północnoamerykańska, dzięki czemu obserwowana jest tutaj wysoka aktywność sejsmiczną i wulkaniczną. Na powierzchni ziemi widoczne są liczne szczeliny, w tym największa - wąwóz Almannagjá.

Wodospady i gejzery Islandii

W niewielkiej odległości od Reykjaviku znajduje się najpiękniejszy wodospad Islandii - Gullfoss oraz czynny gejzer Strokkur. Wodospady można podziwiać również wzdłuż południowego wybrzeża wyspy. Do najsłynniejszych na tym obszarze zaliczyć trzeba Seljandfoss i Skógafoss. W Parku Narodowym Lodowca Langjökull znajdują się z kolei wodospady Hraunfossar i Barnafoss, utworzone z wody wypływającej do rzeki Hvítá spod pola lodowego. W miejscu tym znajduje się również największe w Europie gorące źródło geotermalne - Deildartunguhver.

Szczyty górskie i lodowce Islandii

Islandia jest krajem pokrytym w dużej części lodowcami, z których największy to lodowiec Langjökull. Zajmuje czwarte miejsce pod względem objętości wśród lodowców w Europie. Wyżłobiono w nim korytarze i boczne sale, które są otwarte dla zwiedzających.

Półwysep Reykjanes

Na półwyspie Reykjanes, w pobliżu pól geotermalnych Krísuvík, zlokalizowany jest punkt geotermalny Seltún. Ciekawostką są tutaj błotne doły Fumarole, z których wydobywa się cuchnący siarkowodór. W Gunnunhver atrakcję stanowią gorące źródła. Ważnym miejscem na półwyspie Reykjanes jest most zbudowany nad rozpadliną skalną, stanowiący symboliczną granicę pomiędzy Ameryką i Europą.
Na Islandii znajduje się także najsłynniejsze na świecie kąpielisko geotermalne - Bláa Lónið. Wypoczynek w tym miejscu w idealny sposób zwieńczy wycieczkę na daleką Islandię.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów