× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  

POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

PODZIEL SIĘ
NAJLEPSZYMI ZDJĘCIAMI
Z WYCIECZEK

WYMIENIAJ OPINIE,
DZIEL SIĘ WRAŻENIAMI
I ZDOBYWAJ WIEDZĘ

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Islandia (+ opcja Grenlandia)

×
27-04-2017
Islandia to kraj lodu i ognia. Położenie tuż przy kole podbiegunowym sprawia, że panuje tu surowy klimat. Islandia to jednak także cuda natury - gejzery, wulkany czy źródła termalne, otoczone ze wszystkich stron lodowcami. Co koniecznie trzeba tutaj zwiedzić?

Reykjavik - stolica na krańcach Europy

Pierwszym punktem wycieczki do Islandii jest zazwyczaj Reykjavik - największe miasto i stolica kraju. Warto zobaczyć tutaj katedrę protestancką, starą dzielnicę portową, największy na wyspie monumentalny kościół Hallgrímskirkja, malowniczo położony nad jeziorem ratusz, a także gmach parlamentu i siedzibę premiera.

W odległości kilkudziesięciu kilometrów na wschód od Reykjaviku mieści się obszar Parku Narodowego Thingvellir, utworzony w obrębie islandzkiego jeziora Þingvallavatn. To w tym miejscu, w 930 roku, po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, a 17 czerwca 1944 roku ogłoszono tam pełną niepodległość Republiki Islandii.

Na terenie parku stykają się płyty tektoniczne - euroazjatycka i północnoamerykańska, dzięki czemu obserwowana jest tutaj wysoka aktywność sejsmiczną i wulkaniczną. Na powierzchni ziemi widoczne są liczne szczeliny, w tym największa - wąwóz Almannagjá.

Wodospady i gejzery Islandii

W niewielkiej odległości od Reykjaviku znajduje się najpiękniejszy wodospad Islandii - Gullfoss oraz czynny gejzer Strokkur. Wodospady można podziwiać również wzdłuż południowego wybrzeża wyspy. Do najsłynniejszych na tym obszarze zaliczyć trzeba Seljandfoss i Skógafoss. W Parku Narodowym Lodowca Langjökull znajdują się z kolei wodospady Hraunfossar i Barnafoss, utworzone z wody wypływającej do rzeki Hvítá spod pola lodowego. W miejscu tym znajduje się również największe w Europie gorące źródło geotermalne - Deildartunguhver.

Szczyty górskie i lodowce Islandii

Islandia jest krajem pokrytym w dużej części lodowcami, z których największy to lodowiec Langjökull. Zajmuje czwarte miejsce pod względem objętości wśród lodowców w Europie. Wyżłobiono w nim korytarze i boczne sale, które są otwarte dla zwiedzających.

Półwysep Reykjanes

Na półwyspie Reykjanes, w pobliżu pól geotermalnych Krísuvík, zlokalizowany jest punkt geotermalny Seltún. Ciekawostką są tutaj błotne doły Fumarole, z których wydobywa się cuchnący siarkowodór. W Gunnunhver atrakcję stanowią gorące źródła. Ważnym miejscem na półwyspie Reykjanes jest most zbudowany nad rozpadliną skalną, stanowiący symboliczną granicę pomiędzy Ameryką i Europą.
Na Islandii znajduje się także najsłynniejsze na świecie kąpielisko geotermalne - Bláa Lónið. Wypoczynek w tym miejscu w idealny sposób zwieńczy wycieczkę na daleką Islandię.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów