× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  

POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

PODZIEL SIĘ
NAJLEPSZYMI ZDJĘCIAMI
Z WYCIECZEK

WYMIENIAJ OPINIE,
DZIEL SIĘ WRAŻENIAMI
I ZDOBYWAJ WIEDZĘ

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Iran - dawna Persja w zasięgu ręki

×
31-07-2017
Iran to kraj o wielowiekowej historii, o której świadczą bezcenne zabytki. Warto je zobaczyć na własne oczy, wybierając niekonwencjonalny kierunek podróży.

Teheran - Iran w miniaturze
Stolicą Iranu jest Teheran, w którym można podziwiać wiele przepięknych zabytków architektonicznych, a także zwiedzić Muzeum Narodowe, gdzie eksponowane są przedmioty znalezione w czasie wykopalisk archeologicznych na byłych terenach całej Persji. Zachwycające są przede wszystkim te, pochodzące z Persepolis. Wszystkie świadczą o przebogatej historii imperium perskiego. W Teheranie warto zobaczyć również pałac Golestan, wybudowany w XIX wieku, który niegdyś pełnił funkcję rezydencji królewskiej. 

W miejscu spoczynku wielkich poetów

W Szirazie pochowano dwóch słynnych średniowiecznych poetów - Hafiza i Sa’adiego. Mieszczą się tutaj ich mauzolea, otaczane wielką czcią przez mieszkańców. Ich poezja przetrwała kolejne stulecia. W Szirazie można złożyć wizytę w zabytkowej, tradycyjnej muzułmańskiej szkole wyższej - medresie i zrobić zakupy na bazarze Vakil, który został zbudowany w prawdziwym labiryncie zadaszonych korytarzy. Do miasta Sziraz prowadzi tzw. Brama Koranu. Zachwyt przyjezdnych budzą piękne kolorowe witraże w meczecie Nasir-ol-Molk (Różowy Meczet).

Persepolis - perła dawnej Persji

Starożytne miasto Persepolis było stolicą wielkich królów Persji. Zostało zbudowane około 2500 lat temu, a zachowane zabytki świadczą o dawnej świetności tamtejszych pałaców, sal audiencyjnych czy skarbca. Turyści przyjeżdżający do tej części Iranu zwykle zwiedzają nekropolię Naqsh-e Rostam oraz podziwiają wykute wysoko w skałach grobowce królów perskich.

W sercu Iranu

Dokładnie w środku Iranu leży jedno z najstarszych miast na świeciem - Jazd. Dla turystów otwarte są trasy wycieczkowe po wykopaliskach archeologicznych Pasargadów, z grobowcem Cyrusa II Wielkiego. Można tu również zobaczyć Świątynię Ognia, należącą do wyznawców zaratusztrianizmu czy tamtejszy meczet. Jednymi z najciekawszych zabytków miasta są dwie Wieże Milczenia i kompleks Amir Chakhmakh.

Najlepsze okazy islamskich zabytków w Isfahan

W trzecim co do wielkości mieście Iranu - Isfahanie przyjezdni mają szerokie pole manewru przy wyborze trasy zwiedzania. Znajduje się tutaj tak wiele zabytków kultury islamskiej, że nie trudno o zawrót głowy. Na trasie zwiedzania powinny znaleźć się: meczet Masjed-e Emām-e Khomeynī, plac Meidune Emam, pałac Ali Qapu, meczet dla kobiet Sheikh Loftollah, chrześcijański kościół Bank w dzielnicy ormiańskiej Jolfa oraz pałac Chehel Sotun.

Do niedawna Iran był krajem izolowanym. Dziś odradza się i otwiera na światową turystykę. Warto byłoby choć raz odwiedzić historyczne tereny przebogatej Persji i zobaczyć jej największe zabytki, które w dużej mierze mieszczą się na terenie Iranu.

Zwiedź Iran z LogosTour --> Wycieczki do Iranu bądź inne azjatyckie podróże jak wycieczki birma ukazujące złocone pagody i wodne klasztory stojące na palach.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów