× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Iran - dawna Persja w zasięgu ręki

×
31-07-2017
Iran to kraj o wielowiekowej historii, o której świadczą bezcenne zabytki. Warto je zobaczyć na własne oczy, wybierając niekonwencjonalny kierunek podróży.

Teheran - Iran w miniaturze
Stolicą Iranu jest Teheran, w którym można podziwiać wiele przepięknych zabytków architektonicznych, a także zwiedzić Muzeum Narodowe, gdzie eksponowane są przedmioty znalezione w czasie wykopalisk archeologicznych na byłych terenach całej Persji. Zachwycające są przede wszystkim te, pochodzące z Persepolis. Wszystkie świadczą o przebogatej historii imperium perskiego. W Teheranie warto zobaczyć również pałac Golestan, wybudowany w XIX wieku, który niegdyś pełnił funkcję rezydencji królewskiej. 

W miejscu spoczynku wielkich poetów

W Szirazie pochowano dwóch słynnych średniowiecznych poetów - Hafiza i Sa’adiego. Mieszczą się tutaj ich mauzolea, otaczane wielką czcią przez mieszkańców. Ich poezja przetrwała kolejne stulecia. W Szirazie można złożyć wizytę w zabytkowej, tradycyjnej muzułmańskiej szkole wyższej - medresie i zrobić zakupy na bazarze Vakil, który został zbudowany w prawdziwym labiryncie zadaszonych korytarzy. Do miasta Sziraz prowadzi tzw. Brama Koranu. Zachwyt przyjezdnych budzą piękne kolorowe witraże w meczecie Nasir-ol-Molk (Różowy Meczet).

Persepolis - perła dawnej Persji

Starożytne miasto Persepolis było stolicą wielkich królów Persji. Zostało zbudowane około 2500 lat temu, a zachowane zabytki świadczą o dawnej świetności tamtejszych pałaców, sal audiencyjnych czy skarbca. Turyści przyjeżdżający do tej części Iranu zwykle zwiedzają nekropolię Naqsh-e Rostam oraz podziwiają wykute wysoko w skałach grobowce królów perskich.

W sercu Iranu

Dokładnie w środku Iranu leży jedno z najstarszych miast na świeciem - Jazd. Dla turystów otwarte są trasy wycieczkowe po wykopaliskach archeologicznych Pasargadów, z grobowcem Cyrusa II Wielkiego. Można tu również zobaczyć Świątynię Ognia, należącą do wyznawców zaratusztrianizmu czy tamtejszy meczet. Jednymi z najciekawszych zabytków miasta są dwie Wieże Milczenia i kompleks Amir Chakhmakh.

Najlepsze okazy islamskich zabytków w Isfahan

W trzecim co do wielkości mieście Iranu - Isfahanie przyjezdni mają szerokie pole manewru przy wyborze trasy zwiedzania. Znajduje się tutaj tak wiele zabytków kultury islamskiej, że nie trudno o zawrót głowy. Na trasie zwiedzania powinny znaleźć się: meczet Masjed-e Emām-e Khomeynī, plac Meidune Emam, pałac Ali Qapu, meczet dla kobiet Sheikh Loftollah, chrześcijański kościół Bank w dzielnicy ormiańskiej Jolfa oraz pałac Chehel Sotun.

Do niedawna Iran był krajem izolowanym. Dziś odradza się i otwiera na światową turystykę. Warto byłoby choć raz odwiedzić historyczne tereny przebogatej Persji i zobaczyć jej największe zabytki, które w dużej mierze mieszczą się na terenie Iranu.

Zwiedź Iran z LogosTour --> Wycieczki do Iranu bądź inne azjatyckie podróże jak wycieczki birma ukazujące złocone pagody i wodne klasztory stojące na palach.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów