× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Chile – Argentyna

×
21-04-2017
Ameryka Południowa ma wiele do zaoferowania turystom, a kraje takie jak Chile czy Argentyna są tego najlepszym przykładem. Warto zobaczyć chociażby Wyspę Wielkanocną, Ziemię Ognistą, pokazy tanga w samym Buenos Aires oraz księżycowe krajobrazy pustyni Atakama.

Chile w całej swojej okazałości

Chile to niewielki kraj o zróżnicowanym krajobrazie. Funkcję jego stolicy pełni Santiago de Chile, w którym warto zobaczyć najstarszy w mieście kolonialny budynek czy katedrę Casa Colorado. Na trasie zwiedzania tego miasta powinny znaleźć się też: plac Konstytucji, pasaż Ahumada, Plaza de Armas, główna ulica Avenida Bernado O`Higgins, Palacio de La Moneda, kościół San Francisco oraz wzgórze Santa Lucia.

W Chile znajduje się jedyna pustynia w Ameryce Południowej - Atakama, ciągnąca się wzdłuż całego kraju, na długość 900 km. To najsuchsze miejsce na Ziemi. Oprócz niezapomnianych widoków, Atakama oferuje również: zwiedzanie miasteczka San Pedro de Atacama u stóp wulkanu Licancabur, Dolinę Śmierci z grotami solnymi, zmieniającą barwy w promieniach zachodzącego słońca Dolinę Księżycową czy skalną twierdzę Pukara de Quitor. Warto również zobaczyć słynne solnisko Salar de Atacama, a w okolicy - pole gejzerów Tatio.

Zwiedzanie Chile można zakończyć w Parku Narodowym Torres del Paine, podziwiając malownicze jeziora: Nordenskjöld i Pehoé, lagunę Azul czy wodospad Salto Grande i lodowiec Grey.

Na Wyspie Wielkanocnej

Wyspa Wielkanocna, czyli Rapa Nui, znajduje się na zachód od Chile, na Oceanie Spokojnym. Jedyną miejscowością na wyspie jest Hanga Roa. Jej wizytówkę stanowią wielkie kamienne posągi, przedstawiające głowy - moai. Oprócz nich można tu zobaczyć kamieniołom Rano Raraku, posągi Ahu Nau Nau, muzeum antropologiczne czy krater wulkanu Rano Kau.

Argentyna - w ojczyźnie tanga

Patagonia to kraina geograficzna w Argentynie, znajdująca się u podnóża Andów. Ustanowiono tam kilka parków narodowych, m.in. Park Narodowy Los Glaciares Perito Moreno z fascynującymi widokami na lodowce, jak i Park Narodowy Ziemi Ognistej.

W sercu Argentyny, czyli w Buenos Aires można wybrać się na całodzienne zwiedzanie m.in.: Plaza de Mayo z katedrą i pałacem prezydenckim Casa Rosada, siedziby Kongresu, dzielnicy La Boca, gdzie narodziło się tango oraz eleganckiej dzielnicy Palermo.

Chile i Argentyna mają do zaoferowania turystom niezapomniane cuda natury - pustynię, góry, wulkany i inne atrakcje. Wycieczkę zwieńczy wizyta w gorącym Buenos Aires, gdzie można wybrać się na prawdziwą milongę.

Tutaj znajdziesz oferty wypraw do argentyny a tutaj podróży do chile
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów