× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Armenia – podróż na Zakaukazie

×
27-02-2019
Choć Armenia cieszy się mniejszym powodzeniem wśród turystów niż sąsiadujące z nią Gruzja i Azerbejdżan, to kraj ten może pochwalić się równie pięknymi zabytkami i widokami co jego sąsiedzi. Podróż na Zakaukazie nie może obyć się bez choćby krótkiej wizyty w tym fascynującym kraju. Oto kilka miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić podróżując przez Armenię.

Klasztor Geghard

Ta niezwykła świątynia to jeden z najpiękniejszych przykładów średniowiecznej architektury ormiańskiej. Cały kompleks pochodzi z IV wieku i został założony przez Grzegorza Oświeciciela, założyciela i patrona Kościoła ormiańskiego, w miejscu gdzie ze ściany jaskini wypływało święte źródło. Najstarsza jego część została wykuta w skale. Główna kaplica została natomiast wzniesiona w 1215 roku. Nazwa Geghardavank oznacza „Świątynię Włóczni” – według legendy, w klasztorze miała być przechowywana włócznia, którą przebito ciało Jezusa Chrystusa. Dziś włócznię te można oglądać w innym ormiańskim mieście – Echmiazinie. Malownicze położenie kościoła, jego wspaniała architektura oraz podniosła atmosfera tego miejsca, które jest ważnym ośrodkiem kultu Kościoła ormiańskiego sprawiają, że warto je odwiedzić.

Świątynia Garni

Świątynia wzniesiona ku czci Mitry – boga słońca, jest ostatnią klasycystyczną budowlą jaką dziś można zobaczyć w Armenii. Kiedy w IV wieku kraj przeszedł konwersję na chrześcijaństwo, stała się letnią rezydencją siostry króla Tridatesa II. Oryginalna budowla nie przetrwała trzęsienia ziemi w 1697 roku. W latach 70. XX wieku udało się ją jednak zrekonstruować z użyciem oryginalnego surowca. Dzięki temu dziś podróżniczy mogą podziwiać ten wspaniały symbol Armenii z czasów pre-chrześcijańskich.

Fabryka brandy Ararat

Choć na zachodzie częściej słyszy się o winach z tego regionu, Armenia szczyci się także innym trunkiem – brandy. Podczas wizyty w Erywaniu warto odwiedzić fabrykę brandy Ararat i dowiedzieć się więcej na temat lokalnego specjału. Wytwarza się go tu od 1887 roku, według tradycyjnej metody z białych winogron. Sekret brandy Ararat leży w słonecznej pogodzie, dużej wysokości nad poziomem morza, suchym klimacie, rodzimych szczepach winogron i wodzie z ormiańskich źródeł. Podczas wizyty w fabryce można dowiedzieć się więcej na temat procesu produkcji brandy oraz bogatej historii tego trunku.

Katedra Zwartnoc

Znajdujące się w Zwartnocu stanowisko archeologiczne to obowiązkowy punkt każdej podroży do Armenii. Katedra, której pozostałości można tu dziś zobaczyć, została wzniesiona w VII wieku przez katolikosa Nersesa III Budowniczego. Do jej budowy wykorzystano miejscowy kamień wulkaniczny w kolorze różowym. Monumentalna konstrukcja o trzech kondygnacjach nie przetrwała trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło Armenię w 930 roku. Zamiast podjąć próbę jej odbudowania, zaczęto wykorzystywać jej pozostałości jako materiał budowlany. Prace wykopaliskowe rozpoczęto w 1893 roku i okazało się, że pod gruzami zachowały się liczne detale rzeźbiarskie. W 1937 roku teren wykopaliska zamieniano na muzeum, w którym można podziwiać wyjątkowy kunszt rzemieślników pracujących przy budowie katedry.


Zwiedzaj Zakaukazie z LogosTour
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów