× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Amerykański Sen spełni się na Zachodnim Wybrzeżu!

×
LogosTour
01-02-2017
Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych słynie między innymi z charakterystycznej amerykańskiej przyrody i dużych nowoczesnych miast. Tą częścią USA będą zachwyceni nie tylko miłośnicy parków narodowych i olbrzymich wolnych przestrzeni, ale także amatorzy wielkomiejskiej architektury. W każdym z zachodnich stanów można znaleźć coś, co wywrze na Was ogromne wrażenie i pozostawi wspomnienia, do których będziecie z utęsknieniem wracać. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym przybliżymy, co koniecznie musicie zobaczyć podczas swojej wielkiej, amerykańskiej przygody!

Kalifornia

Wycieczkę po zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych rozpocznijmy w kalifornijskim, malowniczym San Francisco. Miasto jest połączeniem świata współczesnego i tradycyjnego – dlatego bez cienia wątpliwości – każdy znajdzie tu coś, co go oczaruje na swój unikalny sposób. Zjawiskowe, sielankowe widoki i znany ze znakomitych amerykańskich filmów i seriali most Golden Gate – to po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy! Później wjedziemy na wzgórze Twin Peaks, z którego rozpościera się rozległy, ekscytujący widok na miasto - tylko nie zapomnijcie zabrać ze sobą aparatu! Przejedziemy również przez dzielnicę Castro, znaną ze swobody obyczajowej, której mieszkańcy przyczynili się do rozsławienia miasta jako przykładu tolerancji. Na tej trasie znajduje się również główna ulica handlowa Market Street i Civic Center, kompleks budynków administracji miejskiej i przybytków kultury. Niezapomnianym przeżyciem będzie niewątpliwie przejazd kultowym tramwajem kablowym na znaną z filmów, spadzistą uliczkę o ośmiu zakrętach Lombard Street. Po drodze napotkamy charakterystyczną chińską dzielnicę. Wieczór warto zaplanować nad Zatoką San Francisco. Warto również odbyć rejs, którego program opiewa opłynięcie Alcatraz. Na wyspie znajduje się dawne więzienie o zaostrzonym rygorze, znane z kilku kultowych filmów. Na południe od miasta Świętego Franciszka znajdują się historyczne miasteczka – Monterey i Carmel. Pierwsze z nich, od 1776 do 1846 roku, pełniło funkcję stolicy kalifornijskich posiadłości Hiszpanii i Meksyku. W Carmel znajduje się natomiast warta odwiedzenia, urokliwa, wiekowa bazylika Carmel Mission. Następnym celem podróży będzie przejażdżka prywatną drogą widokową – 17-Mile Drive – prowadzącą wokół skalistego półwyspu nad oceanem. Nim wyruszymy do kolejnego stanu – musimy odwiedzić Santa Barbarę i jej zabytkowe centrum miasta z budynkami w stylu śródziemnomorskim, z markowymi sklepami i modnymi restauracjami. Następnie złożymy wizytę w Calico Ghost Town, miasteczku-widmie, w XIX wieku zamieszkanym przez poszukiwaczy srebra.

Las Vegas

Miasto, które nie zasypia nigdy? Odpowiedź jest oczywista. To Las Vegas – amerykańska stolica hazardu. Miejsce, w którym niemożliwe staje się możliwe, a ślub można wziąć w niecałe 15 minut! To tu koniecznie trzeba odbyć spacer po najpopularniejszych kasynach, umiejscowionych w charakterystycznych hotelach. Dlaczego charakterystycznych? Otóż budowano je na wzór znanych światowych zabytków, takich jak Wenecja, egipska piramida, starożytny Rzym, angielski zamek, Nowy Jork, zamki nad Loarą, wieża Eiffla. Warto również zobaczyć niezwykłą fontannę przed hotelem Bellagio, znajdującą się na sztucznie utworzonym jeziorze.

Arizona i Park Narodowy Wielki Kanion

Wielkim Kanionem Kolorado jest jednym z najwspanialszych tworów natury. Największą atrakcją może być spacer południową krawędzią kanionu do najbardziej malowniczych punktów widokowych, skąd podziwia się ogrom skalistych formacji i płynącą 1500 metrów poniżej rzekę Kolorado. Obrazy, które można podziwiać z krawędzi kanionu należą do zapierających dech w piersiach i to nawet w przypadku najbardziej wymagających globtroterów!

Z powrotem w Kalifornii!

Kolejnym kalifornijskim miastem, które koniecznie musicie zobaczyć jest San Diego. Na miejscu warto odbyć spacer po Starym Mieście – odrestaurowanej dzielnicy hiszpańskich kolonizatorów. Zachwycają tu oryginalne domy, kramy, sklepiki i restauracje oferujące meksykańskie przysmaki. Ponieważ San Diego jest położone nad oceanem i na licznych wzgórzach, funkcjonuje tu ważny port marynarki wojennej – US Navy. Nie zdziwcie się zatem, kiedy spacerując po mieście natraficie na amerykańskich żołnierzy. Warto zobaczyć tu Park Balboa – kompleks historycznych budynków w stylu hiszpańskiego baroku, w których mieszczą się liczne muzea i sale wystawowe. Koniecznie musicie odwiedzić zabytkowy hotel del Coronado na półwyspie Coronado. Jest to budynek w stylu wiktoriańskim, o ponad 100-letniej historii. Szczyci się tym, że nocowali w nim prezydenci USA oraz sławni aktorzy. Koniecznie odwiedzić trzeba również Seaport Village, przypominające elegancką wieś rybacką, zabudowaną drewnianymi domkami.

Los Angeles

Przygodę z LA, należy rozpocząć od Placita Olvera. Tu założono osiedle El Pueblo, zaczątek Los Angeles. Obok osiedla znajduje się zabytkowy, zjawiskowy dworzec Union Station. Następnie trzeba koniecznie odwiedzić Hollywood i wyruszyć na spacer po Hollywood Boulevard, z umocowanymi w chodniku setkami mosiężnych gwiazdek upamiętniających postaci amerykańskiego showbiznesu. Tu trzeba również odwiedzić galerię handlową, mieszczącą się przy Teatrze Dolby (d. Kodak Theatre), gdzie wręcza się nagrody filmowe – Oscary. Warto również zobaczyć dzielnicę milionerów, czyli Beverly Hills, a następnie wypocząć na gorących, piaszczystych plażach w Santa Monica.
Podróż z LogosTour do Stanów Zjednoczonych to gwarancja odwiedzenia najciekawszych miejsc i zobaczenia najpiękniejszych widoków! Wybierając ofertę Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych + Hawaje masz pewność doświadczenia wszystkich wspomnianych w artykule wspaniałych miejsc (Hawajom został poświęcony oddzielny artykuł). Zachodnie Wybrzeże USA to tylko pewien wycinek ogromnego kraju, ale mimo to gromadzi on całą gamę różnorodnych atrakcji turystycznych i wyszukanych rozrywek, które zapadną Wam w pamięć na długie lata.

Zainspiruj się naszymi propozycjami wyprawy do USA.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów