7 FILMOWYCH MIAST W USA, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ!

7 FILMOWYCH MIAST W USA

Turystyczny American dream – wycieczka do Stanów Zjednoczonych jest na liście marzeń niemal każdego zapalonego podróżnika. Przepiękne, dzikie krajobrazy Stanów oraz imponująca architektura wielkich miast stanowią tło dla wielu popularnych filmów i seriali. Dzięki magii kina właściwie wszyscy możemy powiedzieć, że byliśmy w USA.

Marzysz o zwiedzeniu miejsc znanych Ci z wielkiego i małego ekranu? Podpowiadamy, dokąd koniecznie musisz pojechać!

Śniadanie u Tiffany’ego i śmierć Godzilli

Nie ma lepszego miejsca na poranną kawę i croissanta niż nowojorski Manhattan – tak przynajmniej uważała Holly Golightly, grana przez Audrey Hepburn w kultowym Śniadaniu u Tiffany’ego. Scenę otwierającą film – tytułowe „śniadanie” – nakręcono przy 5th Avenue. W filmie zobaczyliśmy też ujęcia z Central Parku. Swoją drogą, może uda Ci się spotkać w tamtejszym zoo jedno z magicznych stworzeń, które grasowały w filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć?
Po relaksie wśród zieleni wybierz się na obiad do Katz’s – to tutaj Meg Ryan udawała orgazm w Kiedy Harry poznał Sally. Długie kolejki wskazują na to, że tutejsze kanapki z pastrami rzeczywiście są warte grzechu! O zachodzie słońca wyrusz na spacer, by podziwiać słynny Brooklyn Bridge. Był on miejscem finałowej sceny filmu Seks w wielkim mieście, a także… został „zniszczony” przez Godzillę w 1998 roku!

Kryminalne zagadki na plażach Florydy

Z jakiegoś powodu to właśnie słoneczne wybrzeże Miami stało się miejscem wielu filmowych i serialowych zbrodni. Czy to w wydaniu romantycznym z Whitney Houston w słynnym Bodyguardzie, czy w formie komedii z Jimem Carreyem w roli psiego detektywa, czy w krwawym serialowym dramacie Dexter – każdy miłośnik i miłośniczka kryminału znajdzie tutaj coś dla siebie.

Miasto czarownic i wampirów

Ojczyzna jazzu, ale i najbardziej nawiedzone miasto Ameryki – to musi być Nowy Orlean. To miejsce, gdzie Halloween przeplata się z karnawałem, jest siedzibą złych i dobrych duchów, kapłanek voodoo i artystów. Nic dziwnego, że w tutejszej klimatycznej Dzielnicy Francuskiej kręcono filmy i seriale o wampirach: Wywiad z wampirem, Pamiętniki wampirów i The Originals.

Biegiem po schodach – śladami Rocky’ego

Jeśli lubisz film Rocky Balboa, Filadelfia będzie punktem obowiązkowym na trasie Twojej podróży po USA. Zobacz największe atrakcje miasta, podążając śladami słynnego pięściarza. Sprawdź, czy uda Ci się przebiec jego Rocky Steps, czyli schody prowadzące do Filadelfijskiego Muzeum Sztuki.

Ryzykowna gra w stanie Nevada

Napad stulecia, wielka wygrana i (nie)zapomniana impreza – to wszystko, według twórców Ocean’s Eleven i Kac Vegas, może się zdarzyć w Las Vegas. Na marginesie, nie polecamy spontanicznego zawierania związków małżeńskich, tak jak zrobili to bohaterowie Co się zdarzyło w Las Vegas. Zamiast tego możesz zwiedzić muzeum neonów i zobaczyć replikę wieży Eiffla.


Światowa stolica kina

Prawdopodobnie łatwiej wymienić amerykańskie filmy, których nie nakręcono w Los Angeles, niż te, które tutaj powstawały. Halę dworca Union Station widzieliśmy między innymi w Łowcy androidów i Mroczny rycerz powstaje. Wielki pączek Randy’s Donuts odegrał swoją rolę zarówno w Marsjanie atakują!, jak i w Iron Manie. Koniecznie odwiedź także Obserwatorium Griffitha – nakręcono tam słynną scenę z filmu La La Land.


Ucieczka z najsławniejszego więzienia świata

Zniszczony w trzęsieniu ziemi w filmie Superman z 1978 roku czerwony most Golden Gate to ikona San Francisco. Możesz go kojarzyć także z innych tytułów o superbohaterach: X-Men: Ostatni bastion czy Hulk. Przy okazji wybierz się na Alcatraz – do byłego więzienia o zaostrzonym rygorze. Prawdziwą historię więźniów tego zakładu opowiada film z Clintem Eastwoodem – Ucieczka z Alcatraz.


Wycieczka zaplanowana? Sprawdź już teraz naszą ofertę!

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: