× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

4 miasta Iranu, które musisz zobaczyć

×
Administrator
17-07-2016
Świat z tysiąca i jednej baśni, potęga perskiego imperium i lśniące niczym drogocenne klejnoty meczety - tak można opisać Iran. Misternie zdobione ściany świątyń przykuwają wzrok, słynne puszyste dywany wręcz proszą o dotknięcie, a aromatyczne przyprawy zachęcają do zrobienia zakupów.
Co ważne, mieszkańcy jednego z najstarszych państw na świecie są niezwykle przyjaźni, a kuchnia - smakowita. Koniecznie uwzględnij go w swoich podróżniczych planach.

Jakie miasta warto odwiedzić?

Persepolis - ostatnie ślady perskiego imperium. Wyjechać do Iranu i nie zobaczyć Persepolis, to jak zwiedzić Paryż i nie zobaczyć wieży Eiffla.
Te monumentalne pozostałości starożytnej Persji zachwycają do dzisiaj rozmachem i szczegółowością wykonania.
Zwróć szczególną uwagę na grobowce perskich królów, które na pewno znasz z podręczników historii: Dariusza I, Cyrusa czy Kserksesa. Doskonale zachowane ruiny pałaców i Sali tronowych zachwycą Cię wspaniałymi płaskorzeźbami.
Dobry przewodnik uzupełni Twoją podróż o interesujące informacje, które sprawią, że zaczniesz wprost chłonąć wzrokiem pozostałości budynków sprzed 2500 lat. Isfahan - największe skupisko islamskich zabytków w Iranie Isfahan to miasto zachwycające na każdym kroku - w cieniu ogromnych meczetów kryją się mniejsze, równie bogato zdobione świątynie lub klimatyczne herbaciarnie.
Spacer po ogromnym placu Naqsh-e Jahan i odwiedziny w zdobionym delikatnymi mozaikami Masjed-e Emam to niezapomniane przeżycie.

Warto również zobaczyć unikatowy meczet tylko dla kobiet - Sheikh Loftollah, który ponad 400 lat temu wybudował ówczesny władca dla swojego haremu.
Koniecznie znajdź czas na rozmowę z twórcami misternych dywanów, kobierców i kilimów, którzy chętnie dzielą się ciekawostkami o swojej pracy i opowiadają o tradycjach związanych z tym zawodem.
Po pamiątki wybierz się na bazar Qeysarieh, gdzie będziesz mógł przebierać w delikatnych przedmiotach wykonanych z mosiądzu i drewna, puzderkach ozdobionych mozaikami czy perskich miniaturach.
Yazd - miejsce, w którym płonie święty ogień Bywa nazywane „glinianym miastem”, co dość dobrze oddaje jego wygląd.
Większość domów i murów starówki Yazd jest wykonane właśnie z gliny. Dookoła rozrasta się już nowoczesne miasto pozostające w kontraście ze starożytnymi budowlami.
Szczególnie warta uwagi jest Świątynia Ognia, czyli święte miejsce zoroastrian. Od ponad 1600 lat nieprzerwanie płonie w niej ogień pilnowany przez kapłanów.
Innym ciekawym (i budzącym dreszcze) zabytkiem tego miasta są tzw. wieże milczenia, gdzie wyznawcy tej religii porzucali ciała swoich zmarłych.

Shiraz - miasto poetów, ogrodów i słowików
To właśnie w Shiraz masz okazję odwiedzić otaczane kultem mauzoleum średniowiecznego poety Hafiza, którego działa do dzisiaj zajmują szczególne miejsce w sercach Irańczyków. Choć miasto słynie ze wspaniałych ogrodów, to największe wrażenie robi ozdobiony tysiącami różnokolorowych witraży meczet Nasir-ol Molk. Jego wnętrze przypomina bajkowy kalejdoskop mieniący się wszystkimi odcieniami różu, czerwieni, błękitu i złota.
Podróż do tych miast zapewnia wspaniałe wspomnienia Przekonasz się, że nawet będąc w domu, myślami wciąż będziesz błądził po magicznych uliczkach Isfahanu i meczetach Shiraz.

Dowiedź się więcej pod adresem https://logostour.pl/kraje/iran
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów