× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

4.7

z 27 recenzji

Królestwo Majów i Azteków

Tajemnicze, zagubione w dżungli starożytne miasta. Niezwykłe budowle, piramidy i twierdze. Kolonialna architektura, bogate muzea ze skarbami Indian. Indiański targ. Przejazd dorożkami i rejs kolorowymi łodziami. Odpoczynek na plażach w kurortach – Acapulco nad Pacyfikiem i Cancun nad Morzem Karaibskim. Degustacje tequili i mezcalu.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  MEXICO CITY – TEOTIHUACAN – CUERNAVACA – TAXCO – ACAPULCO – PUEBLA - MONTE ALBÁN - OAXACA – MITLA – TEHUANTEPEC - SAN CRISTÓBAL – PALENQUE – BONAMPAK – YAXCHILÁN – UXMAL - CHICHÉN ITZA – CANCÚN

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Meksyku. Przylot do Miasta Meksyk (Ciudad de México). Transfer do hotelu.

 • Dzień 2 | MEXICO CITY

  Zwiedzanie historycznego centrum miasta Meksyk – plac Zócalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy (siedziba prezydenta republiki, nie zawsze jest udostępniony do zwiedzania) z freskami Diego Rivery. Rejs (z obiadem) ozdobnymi łodziami po kanałach Xochimilco, przy dźwiękach muzyki mariachi i marimba. Przejazd do Muzeum Antropologicznego, które posiada bezcenne eksponaty prezentujące kultury prekolumbijskie.

 • Dzień 3 | MEXICO CITY - TEOTIHUACAN

  Zwiedzanie placu Trzech Kultur, miejsca ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków. Przejazd do bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, patronki obu Ameryk. Następnie wyjazd do Teotihuacan. Zwiedzanie Piramidy Słońca i Księżyca oraz Świątyni Pierzastego Węża. Wizyta w manufakturze wyrobów z obsydianu, pokaz obróbki tego kamienia. Degustacja tequili. Fakultatywnie wieczór folklorystyczny przy placu Garibaldiego (ok. 35 USD).

 • Dzień 4 | CUERNAVACA - TAXCO - ACAPULCO

  Przejazd do Acapulco. Po drodze wizyta w mieście Cuernavaca, przez wieki rezydencji rodziny Cortesa. Następnie postój w Taxco – słynącym ze srebrnych wyrobów sztuki jubilerskiej i z pięknej katedry pod wezwaniem św. Pryscylli (Santa Prisca). Wizyta w manufakturze wyrobów jubilerskich ze srebra. Możliwość zakupu wysokiej jakości srebrnej biżuterii.

 • Dzień 5 | ACAPULCO

  Wypoczynek w Acapulco – jednym z najsłynniejszych kurortów wakacyjnych. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do punktu widokowego La Quebrada, skąd można podziwiać skoki śmiałków z 40-metrowej skały, oraz wieczorny rejs statkiem z tańcami i napojami na pokładzie (ok. 50 USD, min. 11 osób).

 • Dzień 6 | VISTA HERMOSA - PUEBLA

  Przejazd do Vista Hermosa. Obiad w pięknej hacjendzie – niegdyś letniej rezydencji konkwistadora Hernana Cortesa. Przejazd wzdłuż malowniczego pasma gór wulkanicznych do miasta Puebla. Zwiedzanie m.in. starówki z kościołem Santo Domingo, bazaru i Plaza el Parian.

 • Dzień 7 | PUEBLA - OAXACA - MONTE ALBAN

  Przejazd do Oaxaca. Zwiedzanie starożytnej stolicy Zapoteków - Monte Alban. Następnie spacer po kolonialnej starówce miasta Oaxaca. Czas wolny na indiańskim targu zachwycającym turystów barwami, zapachami, gwarem i wielkim wyborem lokalnych wyrobów i pamiątek. Zwiedzanie kościoła Santo Domingo.

 • Dzień 8 | TULE - MITLA

  Wczesny wyjazd z Oaxaca. Postój w Tule, przy najgrubszym drzewie świata – cypryśniku meksykańskim. Wizyta na ranczo połączona z degustacją mezcalu – lokalnego trunku. Następnie postój w wiosce, której mieszkańcy zajmują się wyrobem dywanów i gobelinów z naturalnej wełny. Zwiedzanie strefy archeologicznej Mitla – centrum religijnego Misteków i Zapoteków. Obiad. Wyjazd do Chiapa de Corzo. Po drodze podziwianie pięknych widoków
  w górach Sierra Madre del Sur.

 • Dzień 9 | CHIAPA DE CORZO - SAN CRISTÓBAL

  Rejs łodzią po rzece Grijalva płynącej dnem kanionu Sumidero. Przejazd do San Cristóbal de las Casas. Po drodze wizyta w pueblo San Juan Chamula, gdzie potomkowie Majów kultywują stare tradycje. Fakultatywna wycieczka do wioski Zinacantan (pod warunkiem że jedzie cała grupa, cena 8 USD). Wizyta w indiańskim domostwie. Wieczorny spacer po malowniczej starówce San Cristóbal – kulturalnej stolicy stanu Chiapas.

 • Dzień 10 | PALENQUE

  Przejazd do Palenque. Po drodze malownicze wodospady Misol-Ha. Następnie zwiedzanie zagubionej w dżungli stolicy Majów – Palenque. W tym miejscu znajduje się słynna Świątynia Inskrypcji z grobowcem króla Pacala.

 • Dzień 11 | BONAMPAK - YAXCHILAN

  Całodniowa wycieczka do serca nieprzetartej dżungli lakandońskiej, gdzie docierają tylko wytrawni turyści. Zwiedzanie odkrytych dopiero w XX wieku starożytnych miast Majów; Bonampak – miasto malowideł i Yaxchilan – niedostępne, zachowane prawie w dziewiczym stanie miasto założone w zakolu rzeki Usumacinta. Przeprawa łodziami wzdłuż rzeki Usumacinta będącej granicą z Gwatemalą. Krótka wizyta w jednej z wiosek w Gwatemali.

 • Dzień 12 | UXMAL - MERIDA

  Wyjazd na półwysep Jukatan przez rejon Puuc, będący przed wiekami we władaniu Majów. Wspaniałym świadectwem ich potęgi są m.in. ruiny miasta Uxmal. Przejazd do miejscowości Merida. Wieczorny spacer po zabytkowej starówce.

 • Dzień 13 | IZAMAL - CHICHEN ITZA - CANCUN

  Przejażdżka dorożkami po kolonialnych uliczkach miasta Izamal i krótka wizyta w klasztorze Matki Boskiej Jukatańskiej. Przejazd do stolicy Nowego Państwa Majów – Chichen Itza. Na ogromnym terenie można podziwiać słynne budowle Majów i Tolteków – Piramidę, Świątynię Wojowników, Obserwatorium, Boisko do Gry w Piłkę, Studnię Ofiarną. W zależności od pogody dla chętnych fakultatywna wycieczka do naturalnej, kamiennej studni zwanej cenote (cena ok. 10 USD); niezapomniana kąpiel lub czas wolny w strefie archeologicznej. Przejazd do najsłynniejszego kurortu Karaibów – Cancún.

 • Dzień 14 | CANCUN

  Czas wolny na plażowanie i kąpiele morskie. Dla chętnych wycieczki fakultatywne;
  - wycieczka do Tulum, nadmorskiej twierdzy Majów – zwiedzanie strefy archeologicznej (ok. 60 USD, min. 11 osób),
  - wycieczka łodzią motorową na Isla Mujeres (Wyspa Kobiet) – relaks na malowniczej plaży (ok. 70 USD, min. 11 osób),
  - rejs statkiem na rafę koralową i nurkowanie (snorkeling, ok. 70 USD, min. 11 osób).

 • Dzień 15 | CANCUN

  Ostatnie chwile wypoczynku na plaży (w przypadku wylotów w godzinach popołudniowych). Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

 • Dzień 16 |

  Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • PASZPORT
  Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.
 • BILETY WSTĘPU
  Na bilety wstępu, wycieczkę do dżungli oraz opłaty za lokalnych przewodników na całej trasie wycieczki należy zabrać ze sobą ok. 180 USD.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 50 USD.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

4.7

OGÓLNA OCENA W SKALI 1-5

z 27 recenzji

Ogólna organizacja
Program wycieczki
Komfort podróży
Wyżywienie
Standard

5.0

Małgosia i Piotr

5.0

Joanna, Ilia, Mariusz

5.0

Beata

5.0

Anna

4.6

Marek

5.0

Karolina

4.4

Renata

5.0

Magdalena

5.0

Barbara

4.4

Renata

3.8

Ula

4.2

Zdzisława

5.0

Andrzej

4.4

Robert

4.2

Monika

4.8

Dorota

4.6

Maciej

4.4

Ewa

5.0

Elżbieta

5.0

Jolanta

4.8

Mikołaj

4.8

Magdalena

4.8

Sławomir

4.6

Anita

4.8

Justyna

5.0

Barbara

4.8

Maryla

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 2000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 40 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy autokarem/mikrobusem,
 • 14 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, w Acapulco oraz Cancun hotele 4*; pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob. 1600 PLN,
 • 14 śniadań (w tym 3 x breakfast box zamiast śniadania w dniu 10., 11. i 12.), 14 kolacji, 4 obiady w tym

  - obiad podczas rejsu po kanałach Xochimilco,

  - obiad w hacjendzie Vista Hermosa,

 • w Acapulco i Cancun – All Inclusive (wszystko w cenie),
 • drinki powitalne w hotelach,
 • degustacje tequili i mezcalu,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
MEKSYK (+ półwysep Jukatan) 2019
4,7 5 1 27