× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Zaskakująca Brazylia: od Rio de Janeiro po Amazonię

×
20-07-2017
Gorąca samba na ulicach Rio de Janeiro czy niezgłębione połacie amazońskiej dżungli? Co bardziej przyciąga turystów do poznania uroków Brazylii?
Brazylia stanowi połączenie dzikości nieprzebytych, dziewiczych lasów deszczowych w Amazonii, z zapierającymi dech w piersiach widokami nad wodospadami Iguaçu oraz nowoczesnych, gwarnych miast, takich jak Salvador de Bahia czy Rio de Janeiro.

Boskie Rio
Obowiązkowym punktem zwiedzania tego kraju jest miasto Rio de Janeiro - nadmorski kurort z jedną z najpiękniejszych plaż w Ameryce Południowej - Copacabana. Ta dawna brazylijska stolica wyróżnia się wieloma atrakcjami turystycznymi, wśród których wyróżnić należy dwa punkty widokowe: górę Guanabara (gdzie znajduje się monumentalny posąg Chrystusa Odkupiciela, uznawany obecnie za jeden z siedmiu nowych cudów świata) oraz wzgórze tzw. Głowy Cukru - Păo de Açúcar. W centrum Rio de Janeiro wśród zabytków wartych zobaczenia można wymienić katedrę św. Sebastiana, zabytkowy akwedukt Lapa, piłkarski stadion Maracanã, muzeum brazylijskich kamieni szlachetnych oraz Sambódromo, gdzie odbywa się słynny brazylijski karnawał.

Z wizytą w Salvador de Bahia
Salvador de Bahia, dawna stolica kolonii portugalskiej, oferuje podróżnym wiele wrażeń. Począwszy od zwiedzania latarni morskiej Farol da Barra wraz z fortem San Antônio, kościoła św. Franciszka oraz kościoła Nossa Senhora do Rosário dos Pretos, przez imponującą dzielnicę Graça, słynącą ze starych pałaców i nowoczesnych apartamentowców, aż po wypoczynek nad spokojnymi wodami jeziora Dique do Tororó. W Savador de Bahia znajduje się słynące z licznych uzdrowień sanktuarium Nosso Senhor do Bonfim. Dzielnica Pelourinho z kolei stanowi wizytówkę tego miejsca i objęta została patronatem UNESCO.
Od 1960 roku stolicą Brazylii jest miasto Brasilia. Warto zobaczyć tam największe gmachy rządowych obiektów, pomnik budowniczych Os Candangos czy kościół Dom Bosco z katedrą Nossa Senhora Aparecida.

U progu Amazonii
Miasto Manaus znajduje się w amazońskiej dżungli. Unikalna na skalę światową jest opera, jaką wybudowano w tym miejscu - Teatro Amazonas. W Manaus można zrobić zakupy na targowisku położonym w porcie nad Rio Negro, czyli w Mercado Municipal. Ciekawostką przyrodniczą jest Encontro das Águas, gdzie ciemne wody Rio Negro łączą się z żółtymi Rio Grande. Wspólnie płyną dalej jako Amazonka.
Amazonia zamieszkiwana przez Metysów i inne ludy żyjące z dala od cywilizacji współczesnej stanowi niezgłębione połacie dżungli, porośniętej przez obfitą roślinność. Można tu obserwować dziko żyjące zwierzęta, głównie ptaki, ale z wód Amazonii często wynurzają się również różowe i szare delfiny.

Brazylijska strona największych wodospadów świata
Na granicy pomiędzy Brazylią i Argentyną znajdują się największe na świecie wodospady - Iguaçu. Wizyta w tym miejscu gwarantuje niezapomniane wrażenia, zwłaszcza jeśli skorzystamy z lotu helikopterem nad kompleksem tych wodospadów.

Wypoczynek na plażach Búzios
Popularnym kurortem nadmorskim Brazylii jest Búzios, z jednymi z najchętniej odwiedzanych plaż w kraju, czego przykładów nie trzeba długo szukać. Szeroka i piaszczysta Praia Geriba czy Praia Brava są w sezonie zapełnione turystami. Można tu uprawiać liczne sporty wodne albo po prostu leniuchować, wpatrując się w czyste wody oceanu.

Przeżyj to z nami:
--> wyprawa brazylia
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów