ZABYTKI I ULTRA NOWOCZESNOŚĆ? EXPO W DUBAJU. TU ZNAJDZIESZ JE W JEDNYM MIEJSCU!

ZABYTKI I ULTRA NOWOCZESNOŚĆ? TU ZNAJDZIESZ JE W JEDNYM MIEJSCU! EXPO W DUBAJU.

Z jednej strony noclegi w ekskluzywnych hotelach, kawa z drobinkami złota, park pełny superszybkich samochodów Ferrari i wydarzenie aspirujące do miana największego show na świecie. Z drugiej strony tradycyjne bazary pełne wonnych przypraw, zabytki i wielbłądy. Jest jedno miejsce, gdzie te wszystkie rzeczy łączą się ze sobą, tworząc niesamowity klimat i stają się elementem podróży, która przypomina wręcz przygodę z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Zapewne już wiesz, o jakie miejsce chodzi – jest to jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny Dubaj. Dzisiaj przedstawiamy ten wspaniały Emirat i wystawę Expo. Zobacz, dlaczego warto skusić się na wyjazd właśnie do Dubaju!

DUBAJ, CZYLI NAJJAŚNIEJSZA GWIAZDA EMIRATÓW ARABSKICH

Dubaj jest zdecydowanie najwspanialszym punktem, jeśli chodzi o Emiraty Arabskie. Jest on wręcz synonimem całego kraju – zdecydowanie częściej możemy usłyszeć, że ktoś chce lecieć do Dubaju, nie zaś do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nie ma co się temu dziwić – rozwój tego miasta na przestrzeni ostatnich dekad jest wręcz niewyobrażalny i nic nie wskazuje na to, by miał się zatrzymać. Wręcz przeciwnie: wydarzenia takie jak Expo, które jest częścią wycieczki, sugerują nam, że Dubaj jest dopiero na początku swojej drogi. Warto więc wybrać się do tego miasta już teraz – przyjrzyjmy się zatem, jaki jest plan wycieczki i powodom, dla których nie możesz jej przegapić!

First Image

WYCIECZKA DO DUBAJU, CZYLI TYGODNIOWA PRZYGODA ŻYCIA

Na samym początku naszej przygody zostaniemy ulokowani w pięciogwiazdkowym hotelu, który znajduje się nad brzegiem zatoki Dubai Creek. To bardzo dobry punkt wyjścia do zwiedzania Dubaju, zwłaszcza jeśli dodamy do tego fakt, że hotel zaoferuje nam ogromne okna ciągnące się od podłogi aż do sufitu. Dzięki temu prostemu zabiegowi, jako goście, możemy podziwiać widok na zatokę w pełnej krasie. Kolejny dzień zaczyna się spojrzeniem na to niezwykłe miasto z punktu widokowego Dubai Frame – jest to rama, która oddziela starą część miasta od nowoczesnych dzielnic. To świetna okazja, by przyjrzeć się miastu z każdej perspektywy. Podczas tego dnia odwiedzimy także muzeum i skosztujemy kolacji na tradycyjnym statku – to ostatnie pozwoli nam odkryć, jak bardzo niesamowity jest Dubaj podczas nocy, pełny świateł, samochodów i ulicznego życia.
 
Kolejny dzień może się rozpocząć od przelotu nad miastem helikopterem, co daje nam kolejną okazję do podziwiania niesamowitej architektury Dubaju, gdzie tradycyjne aspekty krajobrazu przeplatają się z tymi bardziej nowoczesnymi. To właśnie te najnowocześniejsze i najbardziej ekskluzywne miejsca będą dla nas gwoździem programu podczas trzeciego dnia wycieczki. Zwiedzimy między innymi galerię handlową Mall of Emirates. Zachwyca w niej nie tylko rozmiar i przepych, ale także... stok narciarski. Mall of Emirates jest jedynym kurortem śnieżnym i parkiem narciarskim na Bliskim Wschodzie, ciężko byłoby więc przepuścić okazję zobaczenia tego na własne oczy. W tym dniu na szczególną uwagę zasługuje także wizyta w Burj Khalifa, czyli najwyższym budynku Świata. Wieżowiec ma aż 828 metrów wysokości i piastuje swój zaszczytny tytuł od wielu lat.

ABU DHABI – STOLICA ZJEDNOCZONYCH EMIRATÓW ARABSKICH I JEJ ATRAKCJE

Następny dzień wycieczki pozwoli nam zwiedzić stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich, czyli Abu Dhabi. Pomimo faktu, że stolica kraju nie jest tak rozpoznawalna jak Dubaj, nie oznacza to, że nie ma tam nic, co mogłoby nas zainteresować. Wręcz przeciwnie! W planie zwiedzania jest chociażby największy park samochodów Ferrari - poza Włochami - lub usytuowane w Emiratach oddziały najsłynniejszych światowych muzeów, takich jak Luwr. Opisując czekające nas w stolicy atrakcje, nie sposób jest nie wspomnieć o możliwości skosztowania kawy ze złotem – ta czeka na nas w ekskluzywnym hotelu Emirates Palace. To jedno z niewielu tego typu miejsc na całym globie, które serwuje taki specjał, więc będąc w Abu Dhabi, nie możesz tego przegapić.

First Image

PRZEŁOMOWE WYDARZENIE, CZYLI EXPO 2020 DUBAI

Kolejny dzień wycieczki do Dubaju to jeden z kluczowych punktów całej przygody, czyli wizyta na Expo 2020 Dubai. Zanim jednak się tam udamy, czeka nas rejs szybką łódką Yellow Boat oraz zwiedzanie hotelu Burj Al Arab. To właśnie on jest kojarzony z Dubajem, a jego sława jest większa niż najwyższego wieżowca na Ziemi. Wynika to z faktu, że jego charakterystyczny kształt przypominający żagiel stał się niejako wizytówką całych Emiratów.
 
Po tych atrakcjach będziemy mogli udać się na halę Expo. Jest to o tyle wyjątkowe wydarzenie, że pierwszy raz w historii ma ono miejsce w rejonie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej. Uczestniczy w nim ponad 200 krajów, więc na pewno nie zabraknie nam wrażeń i pawilonów do oglądania. Dodatkowo każdy kraj na Expo 2020 będzie miał swój własny pawilon. To także jest wydarzenie, dzięki któremu będziemy mogli odwiedzić naszych rodaków na wystawie i obejrzeć prezentowane przez nich rzeczy. Na miejscu nie zabraknie różnorodnych pokazów i części restauracyjnej. To wydarzenie, którego nie można opuścić! 

WSZYSTKO, CO DOBRE, KIEDYŚ SIĘ KOŃCZY

Po zwiedzeniu Expo 2020 Dubai wrócimy do hotelu, z którego następnego dnia czeka nas wykwaterowanie oraz przejazd do sąsiedniego emiratu Ras Al Khaimah. Tam będzie czekał na nas pięciogwiazdkowy hotel, z którego atrakcji będziemy mogli korzystać przez następne dwa dni – każdy zasługuje na nieco odpoczynku po tak wyśrubowanym programie i rozmaitych doświadczeniach, jakie zapewniał nam Dubaj. Niestety tutaj kończy się nasza przygoda z Emiratami.
 
Wycieczka do Dubaju to niezwykła szansa na przyjrzenie się niesamowitemu urokowi tego miejsca z każdej strony – od tej bardziej tradycyjnej, pełnej orientalnych bazarów, przypraw i meczetów, ale także tej ultranowoczesnej, naszpikowanej wielkimi budynkami i nowymi technologiami. Zdecydowanie warto jest, odwiedzić Dubaj w 2022 roku – to nie tylko szansa na zobaczenie pierwszej wystawy Expo w tym regionie świata, ale także na przeżycie niesamowitej przygody z luksusem w tle.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: