Z WIZYTĄ W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI

Z WIZYTĄ W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI

Wiosna w Japonii ma szczególny urok, ponieważ właśnie wtedy można zobaczyć kwitnące w pełnej okazałości, drzewa wiśni. Do tego dalekiego kraju warto się jednak wybrać o dowolnej porze roku i odkryć jego największe tajemnice.

W stolicy Japonii

Zdecydowana większość turystów wycieczkę do Japonii rozpoczyna w Tokio - imponującym i jakże nowoczesnym mieście, pełniącym funkcję stolicy kraju. O innowacyjnym charakterze Tokio świadczy m.in. dzielnica Shinjukuczy i sztuczna wyspa Odaiba. Będąc w tym mieście, warto wybrać się do kompleksu chramu shintoistycznego Meiji, będącego symbolicznym mauzoleum cesarza Meiji. Warto zobaczyć również najstarszą dzielnicę Tokio - Asakusa i zwiedzić znany kompleks świątynny - Sensō-ji, albo wjechać kolejką miejską do Harajuku, ważnego miejsca spotkań głównie młodych ludzi.

Hakone w Parku Narodowym

Hakone to miejscowość usytuowana na wyspie Honsiu, u stóp świętej góry Fudżi. Jest ona jednocześnie częścią Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu. W Hakone można zobaczyć zbudowany w 757 roku chram shintoistyczny, z charakterystyczną bramą torii, stojącą w wodzie albo wybrać się na rejs statkiem po jeziorze Ashino-ko, skąd najlepiej widać potęgę góry Fudżi.

W danej stolicy Japonii
Kioto to miasto w zachodniej części japońskiej wyspy Honsiu, które niegdyś było stolicą Japonii oraz siedzibą cesarzy. Z racji dawnej funkcji znajduje się tu wiele ważnych zabytków, m.in.: Kiyomizu-dera (świątynia na palach), dzielnica gejsz Gion, Nijō-jō (samurajski zamek), Ryoan-ji (słynny kamienny ogród), Kinkaku-ji (Złoty Pawilon), Arashiyama i świątynia Tenryū-ji oraz świątynia Sanjūsangendō (z tysiącem posągów Buddy).
Niedaleko Kioto zlokalizowana jest miejscowość Uji, gdzie można zobaczyć świątynię Byōdō-in i wybrać się na ceremonię parzenia herbaty, w najstarszej japońskiej herbaciarni. W Nary, w pobliżu Kioto, istnieje zaś druga co do wielkości budowla drewniana na świecie - Tōdai-ji. Drewno było też budulcem Hōryū-ji, czyli słynnego kompleksu świątynnego z VII wieku, w miejscowości Ikaruga.

Rajska wyspa Japonii

Niewielu turystów leci do Japonii celem wypoczynku na plaży, ale i takie atrakcje oferuje ona przyjezdnym. Wystarczy wybrać się w tym celu na Wyspę Okinawę, nazywaną rajską wyspą Japonii. Krajobrazy przywodzą tu na myśl Karaiby - dzięki piaszczystym plażom, krystalicznie czystej, turkusowej wodzie oraz wyjątkowej roślinności. Na wyspie mieści się imponujące oceanarium, które niewątpliwie powinno stanowić punkt obowiązkowy każdej podróży na Okinawę.

Japonia to nowoczesny kraj o przebogatej historii, która zapisała się w pamięci kolejnych pokoleń, dzięki świetnie zachowanym zabytkom. Cieszą one oczy turystów po dziś, pomimo upływu kolejnych stuleci.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: