× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Wyspa Jeju

×
LogosTour
28-11-2017
6 NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC NA WYSPIE JEJU

Choć Europejczycy dopiero zaczynają odkrywać uroki wyspy Jeju, od dawna jest ona jedną z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji dla mieszkańców Azji. Szczególnie upodobali ją sobie koreańscy nowożeńcy, którzy wybierają Jeju jako miejsce swoich podróży poślubnych. Ta największa Wyspa Korei Południowej powstała 2 miliony lat temu w wyniku wybuchu wulkanu, dzięki czemu nie brakuje na niej niezwykłych formacji skalnych, szczytów, jaskiń i klifów. Oto lista najpiękniejszych i najciekawszych punktów na mapie Jeju:

1)    Seongsan Ilchulbong
Nazywany również „Szczytem Wschodu Słońca”, wulkan ten najlepiej wygląda ponoć właśnie na tle wschodzącego słońca. Nie trzeba jednak zrywać się z łóżka o świcie - ten fascynujący twór, powstały 5 tysięcy lat temu, zachwyca o każdej porze dnia. Kształt wulkanu porównywany jest do potężnej fortecy, której ściany opadają do o morza. Wspinaczka na szczyt zajmuje mniej niż godzinę i warto ją odbyć dla niesamowitego widoku, który rozciąga się z krawędzi krateru.

2)    Jusangjeolli
Klify Jusangjeolli fascynują nie tylko podróżników, ale też geologów. Wysokie na 20 metrów, stanowią one dość niespotykany widok. Kamienie mają niemal idealny, sześciokątny kształt, przez co wyglądają jakby zostały stworzone przez człowieka. W rzeczywistości powstały kiedy gorąca, wulkaniczna lawa spotkała się z zimną wodą oceanu. Klify rozciągają się na przestrzeni 2 kilometrów, najlepszym punktem widokowym jest jednak taras znajdujący się w powstałym wzdłuż wybrzeża parku.

3)    Jaskinia Manjanggul
Spośród wielu jaskiń lawowych znajdujących się na wyspie, Manjanggul jest zdecydowanie najpiękniejszą i najbardziej popularną. Mimo tego, że została uformowana około 300 000 – 200 000 lat temu, do dziś zachowała się w doskonałym stanie. Jaskinia Manjanggul ma niemal 9 kilometrów długości i 30 m wysokości. Wewnątrz znajdziemy liczne formacje powstałe w wyniku działalności lawy, które tworzą niesamowity widok.

4)    Góra Hallasan
Hallasan to nie tylko największy wulkan wyspy położony w jej centralnej części, ale też najwyższy szczyt Korei Południowej. Jego zwieńczeniem jest krater o średnicy 400 metrów. To wyjątkowe miejsce dla Koreańczyków. Legendy głoszą, że na szczycie wulkanu mieszkają bogowie. Na Hallasan znajduje się Gwaneumsa – najstarsza świątynia buddyjska na wyspie, zbudowana za czasów dynastii Goryeo.

5)    Muzeum Jeju Folk Village
Jeżeli chcesz przekonać się, jak wyglądało codzienne życie w XIX-wiecznej Korei, to miejsce dla ciebie. Muzeum jest jedną z najciekawszych atrakcji na wyspie. Na jego terenie znajduje się 100 tradycyjnych koreańskich odmów i 7000 eksponatów. Jest ono podzielone na cztery wioski, a w każdej z nich przedstawione są inne aspekty życia codziennego. Odwiedzający muzeum mogą nie tylko dowiedzieć się więcej na temat koreańskiej kultury i rzemiosła, ale też poznać swoją przyszłość w Domu Jasnowidza.

6)    Wodospad Jeongbang
Choć na wyspie znajdziemy kilka pięknych wodospadów, to Jeongbang zasługuje na szczególne wyróżnienie. Jest to jedyny azjatycki wodospad, który wpada bezpośrednio do morza. Jeongbang ma 23 metry wysokości. Z miejscem tym związane jest kilka legend. Jedna z nich głosi, że dawniej pod wodospadem zamieszkiwał smok, którego duch wciąż jest obecny w wodzie. Dzięki temu ma ona magiczne właściwości – leczy choroby i przynosi deszcz w czasie suszy.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów