× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Wyprawa do amazońskiej dżungli

×
02-06-2017
Wybierzmy się do lasów amazońskich, by poznać tamtejsze ludy, żyjące blisko natury i z dala od nowoczesnych zdobyczy cywilizacji. Brazylia to oczywiście nie tylko lasy – kraj ten ma do zaoferowania wyjątkowo wiele.

Zapierające dech w piersiach wodospady

Wodospady Iguacu to jedna z największych naturalnych atrakcji turystycznych tego regionu. Znajduje się na granicy Brazylii i Argentyny. Chyba nie ma takiej osoby na świecie, której nie zachwyciłby ten widok najpiękniejszych wodospadów świata wraz z otaczającą je przyrodą, m.in. lasami pełnymi motyli, egzotycznych ptaków, ostronosów coati czy wielobarwnych orchidei. Wodospady można podziwiać z dołu lub wjechać kolejką na długi pomost aż do najbardziej spektakularnej kaskady, zwanej Gardzielą Diabła. Zarówno argentyńska, jak i brazylijska strona wodospadów Iguacu ma turystom wiele do zaoferowania. 

Salvador de Bahia - dawna stolica Brazylii

Salvador de Bahia to pierwsza stolica Brazylii. W mieście warto zobaczyć zabytkowy fort Santo Antonio, latarnię morską, port Barra, zabytkową dzielnicę Victoria, Górne i Dolne Miasto z widokiem na Zatokę Wszystkich Świętych. Godny uwagi jest kościół Conceicao da Praia z XVIII wieku, który został przewieziony do Salvador de Bahia w kawałkach prosto z Portugalii. Najbardziej znany zabytek sakralny miasta to kościół Nosso Senhor do Bonfirm, nazywany świątynią cudów i uzdrowień. Na terenie miasta znajduje się również jezioro Dique do Torro o powierzchni 110 tys. m2, utworzone przez naturalne źródła.

Brasilia - centrum kraju

Brasilia od 1960 roku pełni funkcję stolicy Brazylii. Atrakcję turystyczną stanowią w tym mieście na pewno obiekty rządowe, parlament, plac Trzech Władz, pałac prezydencki, pomnik Os Candangos, katedra Nossa Senhora Aparecida, która jest poświęcona patronce Brazylii czy gmach Sądu Najwyższego.

Amazonia

W miejscu, w którym łączą się ze sobą rzeki Rio Negro i Solimoes i płyną dalej jako Amazonka, znajduje się miasto Manaus. Można tam zobaczyć unikalny Teatro Amazonas, kupić świeże owoce i warzywa na targu Mercado Municipal w porcie nad Rio Negro oraz poznać sposoby życia Metysów (zamieszkujących dorzecze Amazonki) w wiosce Caboclo. Amazonia oznacza dzikie, niezgłębione, często dziewicze obszary z egzotyczną fauną i florą. Warto zobaczyć choć skrawek lasów deszczowych, poznać rdzenny folklor i zwyczaje mieszkańców. Atrakcją turystyczną jest połów piranii.

Rio de Janeiro - stolica samby

Na wybrzeżu Brazylii nie brakuje przepięknych plaż, ale nigdzie nie są one ponoć ładniejsze niż w Rio de Janeiro. Wśród nich należy wymienić Copacabanę, Leblon, Ipanamę i Arpoador. Rio to jedno z największych miast Brazylii - słynie z gorących obchodów karnawału. Na sambodromie swoje show prezentują wtedy lokalne szkoły samby.
Nad Rio de Janeiro góruje pomnik Chrystusa Odkupiciela - charakterystyczny punkt widokowy, symbol miasta, jak i całej Brazylii. Stoi on na szczycie góry Corcovado. W zamierzeniu statua miała wyrażać boskie współczucie oraz dumę z osiągnięć stulecia niepodległej Brazylii.
Ważnym punktem zwiedzania miasta będzie katedra św. Sebastiana - patrona Rio. Na pewno warto zobaczyć tam piłkarski stadion Maracana, wspominany Sambodrom, zabytkowy akwedukt Lapa czy klasztor św. Antoniego, czyli najstarszy budynek o charakterze sakralnym w Rio.

Pantanal - jedno z najdzikszych miejsc na naszej planecie

Pantanal to rozległa równina, rozciągająca się na obszarze centralno-zachodniej Brazylii, między Boliwią i Paragwajem. Można tu zobaczyć kapibary, pekari, jaguary, tapiry czy niezliczoną ilość ptactwa. Żyje tu 26 gatunków papug, w tym imponujące ary błękitne.

Wizyta w Brazylii uświadamia turystom, że na świecie istnieje jeszcze wiele miejsc, w których natura wygrywa z cywilizacją i zachwyca wszystkich odwiedzających. Wyjedż z nami i przekonaj się sam jak piękny to kraj.
-> BRAZYLIA (+ wypoczynek w Búzios) 2018
-> Wszystkie opcje wyjazdu do BRAZYLI

BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów