WYPRAWA DO AMAZOŃSKIEJ DŻUNGLI - BRAZYLIA

W DŻUNGLI

Wybierzmy się do lasów amazońskich, by poznać tamtejsze ludy, żyjące blisko natury i z dala od nowoczesnych zdobyczy cywilizacji.

Wybierzmy się do lasów amazońskich, by poznać tamtejsze ludy, żyjące blisko natury i z dala od nowoczesnych zdobyczy cywilizacji. Brazylia to oczywiście nie tylko lasy – kraj ten ma do zaoferowania wyjątkowo wiele.

Zapierające dech w piersiach wodospady

Wodospady Iguacu to jedna z największych naturalnych atrakcji turystycznych tego regionu. Znajduje się na granicy Brazylii i Argentyny. Chyba nie ma takiej osoby na świecie, której nie zachwyciłby ten widok najpiękniejszych wodospadów świata wraz z otaczającą je przyrodą, m.in. lasami pełnymi motyli, egzotycznych ptaków, ostronosów coati czy wielobarwnych orchidei. Wodospady można podziwiać z dołu lub wjechać kolejką na długi pomost aż do najbardziej spektakularnej kaskady, zwanej Gardzielą Diabła. Zarówno argentyńska, jak i brazylijska strona wodospadów Iguacu ma turystom wiele do zaoferowania. 

Salvador de Bahia - dawna stolica Brazylii

Salvador de Bahia to pierwsza stolica Brazylii. W mieście warto zobaczyć zabytkowy fort Santo Antonio, latarnię morską, port Barra, zabytkową dzielnicę Victoria, Górne i Dolne Miasto z widokiem na Zatokę Wszystkich Świętych. Godny uwagi jest kościół Conceicao da Praia z XVIII wieku, który został przewieziony do Salvador de Bahia w kawałkach prosto z Portugalii. Najbardziej znany zabytek sakralny miasta to kościół Nosso Senhor do Bonfirm, nazywany świątynią cudów i uzdrowień. Na terenie miasta znajduje się również jezioro Dique do Torro o powierzchni 110 tys. m2, utworzone przez naturalne źródła.

Brasilia - centrum kraju

Brasilia od 1960 roku pełni funkcję stolicy Brazylii. Atrakcję turystyczną stanowią w tym mieście na pewno obiekty rządowe, parlament, plac Trzech Władz, pałac prezydencki, pomnik Os Candangos, katedra Nossa Senhora Aparecida, która jest poświęcona patronce Brazylii czy gmach Sądu Najwyższego.

Amazonia

W miejscu, w którym łączą się ze sobą rzeki Rio Negro i Solimoes i płyną dalej jako Amazonka, znajduje się miasto Manaus. Można tam zobaczyć unikalny Teatro Amazonas, kupić świeże owoce i warzywa na targu Mercado Municipal w porcie nad Rio Negro oraz poznać sposoby życia Metysów (zamieszkujących dorzecze Amazonki) w wiosce Caboclo. Amazonia oznacza dzikie, niezgłębione, często dziewicze obszary z egzotyczną fauną i florą. Warto zobaczyć choć skrawek lasów deszczowych, poznać rdzenny folklor i zwyczaje mieszkańców. Atrakcją turystyczną jest połów piranii.

Rio de Janeiro - stolica samby

Na wybrzeżu Brazylii nie brakuje przepięknych plaż, ale nigdzie nie są one ponoć ładniejsze niż w Rio de Janeiro. Wśród nich należy wymienić Copacabanę, Leblon, Ipanamę i Arpoador. Rio to jedno z największych miast Brazylii - słynie z gorących obchodów karnawału. Na sambodromie swoje show prezentują wtedy lokalne szkoły samby.
Nad Rio de Janeiro góruje pomnik Chrystusa Odkupiciela - charakterystyczny punkt widokowy, symbol miasta, jak i całej Brazylii. Stoi on na szczycie góry Corcovado. W zamierzeniu statua miała wyrażać boskie współczucie oraz dumę z osiągnięć stulecia niepodległej Brazylii.
Ważnym punktem zwiedzania miasta będzie katedra św. Sebastiana - patrona Rio. Na pewno warto zobaczyć tam piłkarski stadion Maracana, wspominany Sambodrom, zabytkowy akwedukt Lapa czy klasztor św. Antoniego, czyli najstarszy budynek o charakterze sakralnym w Rio.

Pantanal - jedno z najdzikszych miejsc na naszej planecie

Pantanal to rozległa równina, rozciągająca się na obszarze centralno-zachodniej Brazylii, między Boliwią i Paragwajem. Można tu zobaczyć kapibary, pekari, jaguary, tapiry czy niezliczoną ilość ptactwa. Żyje tu 26 gatunków papug, w tym imponujące ary błękitne.

Wizyta w Brazylii uświadamia turystom, że na świecie istnieje jeszcze wiele miejsc, w których natura wygrywa z cywilizacją i zachwyca wszystkich odwiedzających. Wyjedż z nami i przekonaj się sam jak piękny to kraj.


footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: