WYCIECZKI JESIEŃ 2021 – ODKRYJ NIEZWYKŁE ZAKAMARKI POLSKI!

WYCIECZKI JESIEŃ 2021 – ODKRYJ NIEZWYKŁE ZAKAMARKI POLSKI!

Złota polska jesień – to zwrot często i powszechnie powtarzany, który kojarzy nam się ze słońcem, kolorowymi liśćmi i wciąż ciepłą, ale nie upalną temperaturą. To właśnie okres wrzesień-październik wiele osób wybiera na czas upragnionego urlopu bądź weekendowego wypoczynku. I chociaż niektórzy z nas lubią zaglądać do innych krajów, to jednak wciąż nie brakuje pasjonatów rodzimych lokacji. Polska również ma do zaoferowania wiele interesujących miejsc. Sprawdź, dokąd możesz się wybrać na jesienne wczasy!

ZAPIERAJĄCY DECH W PIERSIACH ZAMEK W KRASICZYNIE

Krasiczyn to niewielka wieś położona w województwie podkarpackim. To, co zdecydowanie wyróżnia ją na mapie Europy, to monumentalny, zachwycający architekturą zamek. Jego początki sięgają XV wieku, kiedy dwór obronny zaczęto przekształcać właśnie w zamek. O jego obecnym kształcie w dużej mierze zadecydowali kolejni właściciele: Stanisław, a później Marcin Krasicki. Zamek posiada cztery wieże, każda o innej nazwie, i co ciekawe: są one różne pod względem wyglądu.
 
Wraz z Biurem Turystyki LogosTour możesz wybrać się na niezwykle klimatyczny weekend właśnie do Krasiczyna, gdzie poznasz tajemnice wspomnianego zamku. W planie wycieczki oczywiście nie mogło zabraknąć takich punktów jak spacer po placu zamkowym, wizyta w gabinecie myśliwskim, odkrywanie krypty w Baszcie Boskiej oraz zwiedzanie kaplicy. Zamek w Krasiczynie to niezwykłe dzieło architektoniczne, które będzie też doskonałym punktem dla miłośników sztuki.

First Image

UROKLIWY KAZIMIERZ DOLNY – IDEALNY NA WEEKEND

Kazimierz Dolny to miasteczko, które jest coraz bardziej doceniane przez turystów, co nie powinno nikogo dziwić. Jego kręte uliczki są inspiracją dla wielu artystów z różnych zakątków kraju, choć oczywiście spacery miejskimi ścieżkami to nie wszystko, co ma do zaoferowania ta niezwykle urokliwa miejscowość.
 
Co możemy tutaj zobaczyć? Do interesujących punktów z pewnością należy Muzeum Sztuki Złotniczej, które przybliży proces produkcji wyrobów złotniczych i jednocześnie zaprezentuje najciekawsze okazy. Ci, którzy fascynują się literaturą, koniecznie powinni zajrzeć do dawnego domu pisarki Marii Kuncewiczowej, w którym obecnie znajduje się muzeum poświęcone właśnie jej pamięci. Wspaniałym rozwiązaniem na wypoczynek będzie też rejs po Wiśle, który umożliwi podziwianie pięknych widoków.

TAJEMNICZA SUWALSZCZYZNA RODEM Z BAŚNI

Suwalszczyzna to naprawdę niezwykły rejon Polski, który obfituje w różnorodną faunę i florę, a do tego oferuje wiele interesujących punktów do zwiedzania. Na szczególną uwagę z pewnością zasługują Sejny, czyli kresowe miasteczko ze wspaniałym pałacem biskupim. Co ciekawe: miejscowość ta jest uważana za jedną z najstarszych na mapie naszego kraju. Równie ciekawe są Wigry, gdzie można zajrzeć do klasztoru kamedułów, a także wybrać się na wzgórze położone nad jeziorem.
 
Czy to wszystko? Absolutnie nie. W ramach wycieczki z LogosTour odwiedzisz także Puszczę Romincka , skąd łatwo można dostać się do Starej Hańczy, gdzie znajduje się najgłębsze jezioro w Polsce - Hańcza. Będąc w tych okolicach, wprost nie można pominąć Suwalskiego Parku Krajobrazowego, który zachwyci wszystkich miłośników przyrody.  Odkryjesz również Augustów, nie bez powodu nazywany Zielonymi Płucami Polski.
 
Suwalszczyzna pełna jest zabytków sięgających XV wieku, jezior i malowniczych rzek. To prawdziwy raj dla osób, które pragną spędzić parę dni w otoczeniu czystej natury, a także  zobaczyć miejsca, których początki datowane są na wiele stuleci wstecz. Warty uwagi jest fakt, że to właśnie te tereny są często w samym centrum wielu baśni, bajek i legend. Jeśli zatem pasjonujesz się takimi opowieściami, taki wyjazd będzie dla Ciebie spełnieniem marzeń.

LUBUSKIE – DLA PASJONATÓW WINA

Wino to szlachetny trunek, który towarzyszy nam podczas posiłków czy spotkań towarzyskich. A jeśli chcesz bardziej zgłębić ten temat, koniecznie powinieneś wybrać się w podróż do województwa lubuskiego, która podąży właśnie śladami wina i jego wytwarzania – od samych początków, aż do momentu, kiedy gotowy trunek zostaje zamykany w szklanych butelkach i jest  gotowy do spożycia.
 
Co obejmuje taka wycieczka? Zwiedzanie okolic Zielonej Góry, gdzie uprawiane są winorośle, z których następnie wytwarzane jest wino należące do gatunków najwyższej jakości. Mowa tu m.in. o Pinot Noir, Riesling, St Laurent czy też Traminer. Szlak Wina i Miodu jest wypełniony winnicami, a spacer z przewodnikiem pozwoli Ci poznać tajniki wytwarzania wina. Poznasz, jakie wartości odżywcze mają określone grona, w jakich warunkach powinno być podawane konkretne wino oraz jak ono powstaje, żeby móc osiągnąć tak łatwy do zapamiętania smak.
 
Każda winnica posiada swoje sekrety, ustalone rytuały, sposoby winobrania i przetwórstwa. Oprócz ciekawych prelekcji czy odwiedzin w muzeach w ramach wycieczki zwiedzający mają też czas wolny, by na własną rękę odkrywać tajemnice, jakie kryje za sobą tak niepozorne na pierwszy rzut oka wino.

First Image

MIASTO KOPERNIKA, CZYLI TORUŃ BEZ TAJEMNIC

Jeśli do tej pory nie udało Ci się spędzić w Toruniu nawet kilku godzin, to wycieczka do tego miasta będzie z pewnością fantastycznym wydarzeniem. To miejsce wprost obfitujące w budowle w stylu gotyckim, który do dziś uważany jest za jeden z bardziej fascynujących stylów architektonicznych, który robi ogromne wrażenie swoim kunsztem oraz dbałością o detale.
 
Zwiedzanie rozpoczyna się od spaceru po Starym Mieście. Nie brakuje tutaj zabytków, w tym gotyckiego Ratusza. Z kolei w samym sercu Rynku znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika, który powstał w XIX wieku. Tutaj każda budowla ma coś do zaoferowania. Oczywiście wizyta w Toruniu absolutnie nie może się obejść bez odwiedzin  Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie zapoznasz się z historią tego wyrobu, sposobem jego wytwarzania oraz innymi ciekawostkami, które w efekcie tworzą tak charakterystyczny dla tego regionu smak.
 
Wycieczka do Torunia to także okazja, by zobaczyć zamki Ziemi Chełmińskiej. Budowle wzniesione przez Zakon Krzyżacki skrywają wiele interesujących historii. Oprócz tego możesz liczyć na przejazd zabytkowym tramwajem przez fascynujące Bydgoskie Przedmieście, a także zwiedzić lokalny browar. 

ZAKOPANE – CZY NA PEWNO JE ZNASZ?

Oczywiście Zakopane to jeden z najbardziej obleganych ośrodków turystycznych w Polsce. Warto jednak pamiętać, że to miasto ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko Krupówki, wspaniały widok gór, możliwość zjedzenia ciepłego oscypka oraz skorzystanie ze stoków narciarskich.
 
Dlatego też, wybierając wycieczkę z naszym biurem, możesz poznać inne oblicze Zakopanego. Tutaj każdy posiłek będzie odbywał się w oparciu o podhalańskie tradycje. W ramach wycieczki możesz podążyć śladami Stanisława Witkiewicza, wjechać na Kasprowy Wierch, zajrzeć do najciekawszych muzeów znajdujących się w okolicy, a nawet spędzić wieczór przy ognisku w rytmie góralskiej muzyki. To, jak ostatecznie spędzisz taki urlop, w dużej mierze zależy od Ciebie.
 
Jeśli zatem chcesz zobaczyć najsłynniejszą skocznię narciarską, wybrać się na warsztaty z robienia oscypka, odbyć spacer w koronach drzew albo zrelaksować się w basenach termalnych, to Zakopane będzie idealnym miejscem docelowym. W łatwy sposób połączysz ze sobą aktywność oraz pełen wypoczynek w klimatycznym otoczeniu, pośród gór, podhalańskich zwyczajów i cudownej przyrody.
 
Sprawdź naszą ofertę wycieczki Polska 

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: