WYCIECZKI DO USA – WSCHODNIE I ZACHODNIE WYBRZEŻE, ZNÓW W ZASIĘGU RĘKI!

WYCIECZKI DO USA – WSCHODNIE I ZACHODNIE WYBRZEŻE, ZNÓW W ZASIĘGU RĘKI!

Świetna wiadomość dla tych, którzy planowali wycieczki do USA, ale z powodu pandemii musieli ,,obejść się smakiem”. Po niemalże dwóch latach Stany Zjednoczone otworzyły się na zagranicznych turystów. Nie pozostaje więc nic innego, jak skorzystać z nadarzającej się okazji i ruszyć szlakiem między innymi niesamowitego wschodniego wybrzeża.
 
Wycieczki do USA - w pierwszej chwili na myśl przychodzi pomysł - zwiedźmy tętniący życiem przez 365 dni w roku Nowy Jork! Oczywiście podróż do tej jednej z największych metropolii świata jest świetnym sposobem na spędzenie czasu, ale nie warto zamykać się jedynie na nią. Wschodnie wybrzeże USA oferuje znacznie więcej niż mogłoby się wydawać. Nie pozostaje więc nic innego, jak przedstawić miejsca, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. 

First Image

WSCHODNIE WYBRZEŻE USA - ZACZNIJMY Z PRZYTUPEM - NOWY JORK

O ile słynny amerykański NY nie jest jedyną perełką Wschodniego Wybrzeża USA, o tyle warto na początku przyjrzeć mu się bliżej. Rozpoczynając wycieczkę do Stanów właśnie od niego, na pewno dostarczymy sobie sporej dawki wrażeń. Monumentalne wieżowce, Statua Wolności, Empire State Building, Central Park, Manhattan, Times Square - to oczywiście flagowe znaki rozpoznawcze tego jednego z największych miast na naszym globie i to one najczęściej pojawiają się na pocztówkach, czy też w przewodnikach. Warto jednak dać szansę nieco mniej znanym miejscom, dzięki którym Nowy Jork zobaczymy w zupełnie innym świetle. 
 
Mowa m.in. o New York Public Library, Dumbo -  klimatycznej części dzielnicy Brooklyn, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Manhattan, czy też Roosevelt Island Tramway - kolejce, którą można się dostać na niewielką wyspę będącą długim i wąskim pasem lądu. Tramwaj kursuje co 7 i pół minuty, a kabiny wznoszą się na wysokość aż 76 metrów. Przebywając w Nowym Jorku warto odwiedzić również Four Freedoms Park, który przez mieszkańców uznawany jest za swoisty memoriał ku czci Roosevelta.

First Image

WSCHODNIE WYBRZEŻE USA - PODRÓŻ W GŁĄB HISTORII - FILADELFIA

Filadelfię z powodzeniem można określić mianem niemalże symbolicznego miasta, bo to właśnie w nim podpisana została słynna Deklaracja Niepodległości. Warto także wiedzieć, że to jej mieszkańcy byli świadkami niezwykle ważnego wydarzenia nie tylko dla Stanów Zjednoczonych, ale i całego świata – uchwalenia pierwszej na świecie Konstytucji. Była to również pierwsza stolica kraju, więc jak widać, nie może jej zabraknąć w planie naszej wycieczki po Wschodnim Wybrzeżu USA. 
 
Będąc tu, nie sposób nie oprzeć się wrażeniu, że miasto jest świetnym dowodem na to, że nowoczesność może spektakularnie iść w parze z historią minionych lat. W tym wypadku mowa między innymi o zabytkach kolonialnych. Znalazło się tu miejsce także dla polskiego akcentu - mianowicie w trakcie prowadzonej wojny o niepodległość mieszkał tu sam Tadeusz Kościuszko. 
 
Jeśli jesteśmy fanami serii kultowych filmów z Sylvestrem Stalone w roli głównej, które przedstawiają losy słynnego Rocky'ego, koniecznie musimy pojawić się na tutejszych schodach przed Museum of Art. To właśnie na nich kręcona była kultowa scena, kiedy bokser wbiega na ich szczyt i unosi ręce w górę.

First Image

WSCHODNIE WYBRZEŻE USA - STOLICA KRAJU - WASZYNGTON

Obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania USA jest wizyta w stolicy kraju, czyli Waszyngtonie. Mimo, że nie jest to największe miasto za Oceanem ani pod względem powierzchni, ani ludności to można z powodzeniem powiedzieć, że jest ono wyjątkowe - w końcu upodobali je sobie sami prezydenci i przedstawiciele innych instytucji państwowych. 
 
Na próżno szukać tu drapaczy chmur - postawiono raczej na niską zabudowę. Dzięki temu można zwrócić większą uwagę na przyrodę, w tym m.in. drzewa wiśniowe. To właśnie one są odpowiedzialne za to, że Waszyngton jest nazywany amerykańskim miastem kwitnącej wiśni. Jest to także miasto foodtrucków i darmowego zwiedzania. W praktyce oznacza to, że Waszyngton wyróżnia się ilością miejsc, które zobaczymy bez opłat na tle innych amerykańskich miast. I tak zobaczyć tu można m.in. Muzeum Indian, Muzeum Lotnictwa i Kosmosu, Galerię Narodową, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Historii Amerykańskiej czy też Muzeum Sztuki Afrykańskiej. 
 
Będąc w stolicy USA nie można pominąć Białego Domu, Kapitolu czy też słynnej Biblioteki Kongresu.

First Image

LECIMY DO MIAMI

Obowiązkowym punktem na wycieczkowej mapie po Wschodnim Wybrzeżu USA jest Miami, mekka dla amatorów miast z oceanicznym pejzażem w tle. Tutejsze widoki zapierają dech w piersiach. Plaże o złocistym piasku, krystalicznie czysta woda i mnóstwo atrakcji - to wszystko sprawia, że Miami trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu. Symbolem tego miasta jest Miami Beach z luksusowymi hotelami oraz Ocean Drive - ulica, którą uwielbiają amatorzy nocnego życia. Na uwagę zasługuje Florida Keys czyli połączone ze sobą wysepki tworzące malowniczy łańcuch. 

 
Planując wycieczkę do  USA pamiętajmy o tym, że pandemia nie odpuszcza, więc warto śledzić na bieżąco najnowsze komunikaty dotyczące obostrzeń w danych miastach, jak również zasad podróżowania. Mowa m.in. o certyfikatach szczepień czy też wynikach testu. Aby sięgnąć po wszystkie niezbędne informacje, zachęcamy do kontaktu z naszymi oddziałami i biurami sprzedaży. 

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: