WYCIECZKA W CZERWCU - ZA GRANICĘ, CZY PO POLSCE?

WYCIECZKA W CZERWCU - ZA GRANICĘ, CZY PO POLSCE?

Czerwiec to idealny miesiąc na rozpoczęcie sezonu urlopowego - letnie słońce nie daje się jeszcze aż tak we znaki, a natura w pełni rozkwita. Na jakie kierunki turystyczne warto postawić w 2022 roku? Polecieć za granicę czy może zostać w Polsce i odkrywać jej najpiękniejsze zakamarki? Sprawdźmy, gdzie spędzić wymarzony urlop w czerwcu 2022!

First Image

WYCIECZKA W CZERWCU – SZWECJA

Skandynawia od zawsze przyciągała turystów swoim tajemniczym i dość surowym charakterem. Nie bez powodu to właśnie szwedzkie czy norweskie powieści kryminalne zyskują uznanie czytelników na całym świecie - malownicza sceneria największych miast na Północy Europy wpływa na zmysły i nie pozwala oderwać się od lektury. Dlaczego więc nie podążyć śladami swoich ulubionych bohaterów i nie pojechać na wycieczkę do Szwecji? Jest to świetny pomysł dla każdego miłośnika nie tylko zapierających dech w piersiach krajobrazów, ale również kolorowych kamienic czy niesztampowej architektury.
 
Obowiązkowym punktem na mapie Szwecji jest oczywiście jej stolica - Sztokholm. Miasto często nazywane jest “Wenecją Północy”, co nie jest dziełem przypadku. Położone jest nie tylko na stałym lądzie, ale także na 14 wysepkach, a każda z nich zachwyca swoim wyjątkowym klimatem. Początki Sztokholmu sięgają połowy XIII wieku - powstało na terenie dzisiejszego Starego Miasta (Gamla Stan), a jego założycielem był jarl Birger Magnusson. Jest ono pełne wąskich uliczek, barwnych kamieniczek, a jego serce stanowi luterańska katedra Storkyrkan, gdzie odbywają się najważniejsze wydarzenia z życia rodziny królewskiej.
 
Planując wycieczkę po Sztokholmie nie można przegapić kolejnego z jego symboli - Skansenu, który stanowi najstarsze na świecie muzeum na świeżym powietrzu. Znajduje się ono na wyspie Djurgården i kryje w sobie wiele perełek architektury drewnianej - charakterystycznej dla tego regionu. Wejście do skansenu jest niczym podróż w czasie, dzięki której możemy co nieco liznąć historii Szwecji. Ponadto warto również zobaczyć wiele innych atrakcji rodem z pocztówek, w tym m.in. Muzeum Nobla, średniowieczny kościół Tyska Kyrkan, Pałac Królewski czy stacje metra, których wizytówką są nagie skalne ściany.

First Image

ROWEREM I BARKĄ - WYCIECZKA W CZERWCU DO BELGII I HOLANDII

Mówisz wakacje w Europie, najczęściej myślisz - Hiszpania, Włochy czy Portugalia, bo właśnie tam na miłośników błogiego lenistwa pod palmami czeka prawdziwa gratka. A gdyby tak aktywnie spędzić urlop w czerwcu w towarzystwie pięknych okoliczności przyrody? Drzwi Belgii i Holandii stoją przed nami otworem! Niderlandy witają turystów zielonymi polami poprzecinanymi malowniczymi kanałami, górującymi nad horyzontem wiatrakami, a także perełkami średniowiecznej architektury, które na przestrzeni lat nie straciły nic ze swojego majestatycznego charakteru.
 
Najlepszym środkiem lokomocji zarówno w Holandii, jak i Belgii jest oczywiście jednoślad. Podziwianie z rowerowego siodełka największych atrakcji na mapie obu krajów nabiera całkiem nowego wymiaru - można jeszcze lepiej poczuć klimat miast, gdzie sielskość przeplata się nie tylko z nowoczesnością, ale i śladami historii sprzed kilkuset lat.
 
Tournee po Belgii warto rozpocząć od zwiedzenia Brugii, gdzie na każdym kroku można podziwiać zabudowę średniowieczną, która na przestrzeni lat zachowała swoją pierwotną strukturę. Absolutnym “must see” jest słynna dzwonnica Belfort, a także XII-wieczna Bazylika Świętej Krwi z relikwią krwi Chrystusa. Po Brugii czas na wizytę w Antwerpii, która na kartach historii zapisała się “diamentowymi” zgłoskami - bo właśnie tam bije serce przemysłu diamentowego. Miasto podzielone jest na dwie części rzeką Skaldą. Przejażdżka jej brzegiem pozwala podziwiać starówkę miasta, a to co może wywołać niemałe zdziwienie to brak mostów - ruch odbywa się bowiem w tunelach pod rzekami, co stanowi ewenement na skalę światową.
 
Z Belgii trafiamy do Holandii, która przywodzi na myśl pola tulipanów, wiatraki i oczywiście - rowery. Stolicą kraju jest Amsterdam, który z pewnością można zaliczyć do najbardziej tajemniczych miast w Europie. Plac Dam z Pałacem Królewskim, który nazywany jest ósmym cudem świata to jeden z jego symboli. Wycieczka nie może obejść się również bez wizyty w dzielnicy Jordaan z licznymi pubami, kawiarniami na świeżym powietrzu i uroczymi sklepami. Na koniec prawdziwa wisienka na torcie - Muzeum Narodowe z największymi dziełami malarstwa niderlandzkiego autorstwa m.in. Rembrandta.

First Image

WYCIECZKA W CZERWCU - WYJAZD NA ZIELONE PUSTKOWIA: POZNAJ WYSPY OWCZE

Czy warto porzucić na chwilę wielkomiejski zgiełk i dać się porwać bezkresnym, zielonym pustkowiom? My jesteśmy na tak! Pełnia szczęścia jest bliżej niż myślimy. Wyspy Owcze to wciąż nieodkryty ląd dla wielu turystów, którzy są głodni niezapomnianych wrażeń i wciąż mają apetyty na więcej. Na próżno szukać tutaj historycznych zabytków czy nowoczesnych drapaczy chmur - Farerowie na co dzień mają do czynienia z dziką naturą, która robi wrażenie nawet na najbardziej doświadczonych podróżnikach.
 
Nazwa kraju nie wzięła się znikąd - wulkaniczny archipelag na Atlantyku zamieszkuje więcej owiec niż ludzi! W 2020 roku liczba ludności wynosiła nieco ponad 50 tysięcy - dla porównania, w Krakowie mieszka 750 tysięcy osób. Owce wpisują się w farerski krajobraz nie od dziś. Można spotkać je dosłownie wszędzie - w drodze do sklepu, na wyżynnych ścieżkach czy na nadmorskich klifach. Wyspy Owcze tworzy 18 wysp, z których kilka zasługuje na specjalne wyróżnienie.
 
Wyspa Vagar stanowi trzecią największą wyspę archipelagu, którą zamieszkują rdzenni mieszkańcy - Farerowie. Wycieczka nie może obyć się bez przystanku w osadzie Bour o typowo farerskiej zabudowie, która błyskawicznie podbija serca turystów. Jej znakiem szczególnym są niskie, drewniane chaty z trawiastymi dachami, które trzeba przycinać niczym domowy trawnik. Wycieczka na wyspę Mykines, uważaną za najpiękniejszą wyspę archipelagu, także nie będzie stratą czasu. Wysokie wulkaniczne góry spotykają się tutaj ze wzburzonym oceanem, a maskonury, barwne ptaki wodne ptaki mają swój dom.

First Image

WYCIECZKA W CZERWCU NAD BAŁTYK - POZNAJ UROKI TRÓJMIASTA

Z odległych Wysp Owczych przenosimy na polskie wybrzeże. Weekend w Trójmieście to najlepszy sposób na rozpoczęcie sezonu urlopowego w 2022 roku, jaki można sobie tylko wymarzyć. Gdańsk to miasto o ponadtysiącletniej historii uważane za jedno z najbogatszych w zabytki miast regionu bałtyckiego. Aż trudno uwierzyć, że w IX wieku istniała tutaj niewielka wioska rybacka.
 
Wycieczkę po Gdańsku warto rozpocząć od zwiedzenia ratusza Głównego Miasta, przy którym znajduje się słynna fontanna z pomnikiem Neptuna. Warto również zarezerwować sobie czas na wizytę w Domu Uphagena – Muzeum Wnętrz Mieszczańskich, do którego prowadzi droga przez Bramę Wyżynną, obok Wieży Więziennej i Katowni. Nie można także przegapić Pomnika Obrońców Wybrzeża na półwyspie Westerplatte, Stoczni Gdańskiej, gotyckiej Bazyliki Mariackiej czy kościoła Św. Brygidy, gdzie znajduje się największy bursztynowy ołtarz na świecie.
 
Trójmiasto to także Sopot, który słynie z najdłuższego nad Bałtykiem mola. W jego pobliżu znajduje się Dom Zdrojowy z pijalnią wód solankowych oraz park z malowniczymi fontannami-grzybkami z których wypływa sopocka solanka. Nieco abstrakcyjnym symbolem miasta jest Krzywy Domek z 2004 roku zaprojektowany przez architektów Szotyńskich i Zaleskiego, który znajduje się przy słynnej spacerowej ulicy Bohaterów Monte Cassino.
 
Co zobaczyć w Gdyni? Atrakcji turystycznych nie brakuje - to właśnie tutaj znajduje się jedyna taka w Polsce Aleja Statków Pasażerskich, a także Akwarium Gdyńskie, czyli oceanarium. W sąsiedztwie zlokalizowana jest Marina Gdynia z zacumowanymi jachtami, który dumnie nosi miano największego portu jachtowego na polskim wybrzeżu. Ponadto warto zaliczyć również wizytę na tarasie widokowym w Kamiennej Górze - jednej z dzielnic miasta - z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Skwer Kościuszki, port jachtowy i Zatokę Gdańską.

First Image

WYCIECZKA W CZERWCU - KRAINA BAŚNI I JEZIOR: SUWALSZCZYZNA

Suwalszczyzna to malowniczy region, obok którego nie można przejść obojętnie. Wycieczka w czerwcu po północno-wschodniej Polsce to przepis na niesamowitą ucztę dla zmysłów. Liczne jeziora i rzeki, nieskazitelne powietrze, dzika przyroda to tylko niektóre z powodów, dla których warto obrać właśnie ten kierunek podczas planowania krótkiego urlopu. Tutejsza flora i fauna zachwyca na każdym kroku, a dodatkowego smaczku dodają liczne zabytki pochodzące nawet z XV wieku.
 
Zwiedzanie tajemnic Suwalszczyzny warto rozpocząć od przystanku w Sejnach - niewielkie miejscowości na kresach, która zdołała przetrwać wojnę. Znajdziemy tam m.in. Ratusz pochodzący z 1846 roku, klasztor dominikanów wybudowany w latach 1610-1706, a także pałac biskupi z Muzeum Ziemi Sejneńskiej. Nie można także przegapić takiej atrakcji jak przejażdżka jedną z najdłużej działających kolejek leśnych w Polsce, dlatego w pełni zasłużenie figuruje na liście zabytków. Trasa wiedzie przez lasy Puszczy Augustowskiej i Wigierskiego Parku Narodowego nad brzegiem jeziora Wigry, a podczas tej niesamowitej podróży można podziwiać dziką przyrodę Suwalszczyzny w pełnej okazałości.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: