WYCIECZKA NA FLORYDĘ - WCZASY W STANACH ZJEDNOCZONYCH

WYCIECZKA NA FLORYDĘ - MIAMI I INNE ATRAKCJE

Floryda jest słonecznym i bogatym stanem w USA, zajmującym powierzchnię około 170 tys. kilometrów kwadratowych. Znajduje się na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Półwysep Floryda jest otoczony wodami Zatoki Meksykańskiej na zachodzie i Oceanu Atlantyckiego na wschodzie. Zapewnia zjawiskowe plaże i znakomite warunki do wypoczynku m.in. w czasie polskiej zimy. Jakie atrakcje powinna obejmować wycieczka na Florydę? Które miejsca są tam szczególnie godne uwagi?

WAKACJE NA FLORYDZIE - CO WARTO ZOBACZYĆ?

Floryda to słoneczny stan, który umożliwia zarówno relaks na cudownych plażach oraz kąpiele w ciepłej wodzie, jak i zwiedzanie wielu ciekawych miejsc. Biorąc pod uwagę m.in. ten fakt, że w przypadku wyjazdu turystycznego (do maksymalnie 90 dni) nie potrzebujesz wizy, zdecydowanie warto brać ten kierunek pod uwagę jako cel wyjazdu. Oto miejsca, które mogą się znaleźć na trasie Twojej podróży:

  • Miami - miasto, o którym z pewnością nie raz słyszałeś. Jest największym miastem w stanie Floryda i jednocześnie jednym z kluczowych portów w USA. Stąd możesz wyruszyć m.in. w rejs na Karaiby. Będąc tu, koniecznie skorzystaj z Miami Metromover, czyli bezpłatnej kolejki magnetycznej z przeszklonymi wagonikami. Najsłynniejszym miejscem w mieście jest prawdopodobnie Miami Beach z wieloma hotelami i lokalami, które przyciągają fanów nocnego życia.
  • Bagna Everglades - dokładnie chodzi o park narodowy Everglades National Park. Możesz tu podziwiać setki gatunków ptaków, gadów czy ryb, ale przede wszystkim zobaczysz aligatora.
  • Disney World i Parki Rozrywki - to idealne miejsca dla dzieci, ale również dla dorosłych. Jeśli chcesz wybrać się z nimi do USA, to właśnie Floryda może być najlepszym wyborem. Parki te znajdziesz w Orlando - poza Walt Disney World również Seaworld, Discovery Cove i LEGOland.
  • NASA – Centrum Lotów Kosmicznych - być może słyszałeś o przylądku Canaveral, na którym znajduje się Centrum Kosmiczne Johna F. Kennedy’ego (Kennedy Space Center). To miejsce startów załogowych statków kosmicznych, które jest odwiedzane z roku na rok przez coraz więcej turystów.
  • Tampa - kolejne miejsce dla fanów rozrywki, a przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Ciekawym atrakcją jest tam Busch Gardens, który stanowi połączenie parku rozrywki z zoo. Ponadto w Tampie jest zoo w Lowry Park oraz akwarium.
  • Key West - miasto, które znane jest m.in. z tego, że mieszkało tam wielu znanych autorów, a w tym Ernest Hemingway. To również port, a także kurort turystyczny z wieloma atrakcjami dla podróżnych.
  • Wyspa Sanibel - wyspa zaporowa. Typowe dla wyspy są ogromne ilości muszelek, które trafiają na tutejsze plaże, jako że znajduje się ona na trasie prądu morskiego.

WYBRZEŻE FLORYDY NA WAKACJE

Floryda to znakomity pomysł na urlop nie tylko zimą. Możesz tu spędzić wyjątkowe wczasy, ale nie tylko na piaszczystej plaży, lecz również wybrać się na zwiedzanie Miami czy rejs statkiem. W stanie Floryda na pewno nie będziesz się nudzić!

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: