WYCIECZKA NA ALASKĘ – DZIKA STRONA STANÓW ZJEDNOCZONYCH

ZA HORYZONTEM: PODRÓŻ PO NAJBARDZIEJ DZIKIM I MALOWNICZYM REGIONIE STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Alaska to jeden z najciekawszych stanów Ameryki Północnej. Jego oryginalność i piękno tkwią przede wszystkim w bogactwie natury. Podczas wycieczki na Alaskę łatwo doświadczyć bliskości przyrody, ponieważ większość tamtejszych regionów jest niezamieszkała. Można tam spotykać wyjątkowe i dzikie zwierzęta oraz zobaczyć malownicze krajobrazy z górami, lodowcami oraz jeziorami w rolach głównych.

First Image

WYCIECZKA NA ALASKĘ – DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ TEN STAN USA?

Stany Zjednoczone to nie tylko Chicago, Miami czy Nowy Jork. Wybierając się do USA, można zwiedzić także mniej oblegane regiony. Świetnym pomysłem jest wyprawa na Alaskę, która zdecydowanie potrafi chwycić za serce swoją nieskalaną naturalnością. Ten stan jest jednym z najmniej zaludnionych i dlatego dominują w nim piękne, niezmienione sztucznie krajobrazy.

Alaska jest bardzo górzystym obszarem. Znajduje się tam wiele masywów, wśród których ulokowany jest m.in. najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali (niegdyś McKinley). Jest to więc doskonałe miejsce dla fanów górskich wycieczek. Jednak osoby, które nie gustują w takich wyprawach też znajdą dla siebie coś, co urzeknie ich w Alasce. Na terenie tego stanu występują liczne parki narodowe, w których nie brakuje dzikich zwierząt, obszarów lodowcowych, fiordów i oryginalnej roślinności.

ANCHORAGE, CZYLI NAJWIĘKSZE MIASTO ALASKI

Podczas wycieczki na Alaskę w planie zwiedzania nie może zabraknąć Anchorage. Jest to obowiązkowy punkt wyjazdu, chociażby dlatego, że to właśnie tam lądują samoloty z Polski. Anchorage to największe miasto stanu i miejsce zamieszkania ponad 40% ludności Alaski.

Miasteczko położone jest nad zatoką Cooka. Taka lokalizacja sprawia, że ośrodek łączy cechy typowej aglomeracji z charakterem dzikiej przyrody. Dodatkowego klimatu dodają góry otaczające miasto. Po przylocie do Anchorage należy więc spodziewać się świetnych widoków, które są tylko zapowiedzią bardziej malowniczych krajobrazów z głębi stanu.

FAIRBANKS – SŁYNNA MEKKA POSZUKIWACZY ZŁOTA

Fairbanks jest kolejnym miastem, które powinno się zobaczyć podczas wycieczki objazdowej po Alasce. Ten ośrodek miejski powstał w 1902 roku, a jego założycielami byli poszukiwacze złota. Reliktem kruszcowej gorączki jest kopalnia El Dorado, która znajduje się kilka kilometrów od centrum miasta.

W Fairbanks jest też kilka innych atrakcji. Jedną z najciekawszych stanowi Muzeum Północy (Museum of the North), gdzie można zgłębić geografię oraz historię stanu. Podczas zwiedzania turyści mogą dowiedzieć się czegoś o zwierzętach, które obecnie żyją na Alasce lub kiedyś przemierzały te tereny.

Do ciekawostek na temat miasta należy zaliczyć, że latem jest tam jasno nawet przez 21 godzin. Wszystko dlatego, że miejscowość leży blisko koła podbiegunowego i światło dzienne dociera tam w naprawdę sporych ilościach.

ODWIEDZINY U MIKOŁAJA, CZYLI ZWIEDZANIE MIASTECZKA NORTH POLE

Skoro mowa o kole podbiegunowym, trzeba wspomnieć także o North Pole. W miasteczku o nazwie bieguna północnego mieszka nie kto inny jak sam Święty Mikołaj. Wizyta w jego domku to świetna atrakcja zarówno dla młodszych, jak i starszych. Z tego punktu wycieczki ucieszą się zwłaszcza fani bożonarodzeniowej atmosfery. W North Pole przez cały rok panuje gwiazdkowy klimat. Niezależnie od pory można wysłać stamtąd świąteczną kartkę.

CHENA HOT SPRINGS – KĄPIEL W GORĄCYCH ŹRÓDŁACH

Podczas objazdowej wycieczki po Alasce bez dwóch zdań konieczny jest postój w Chena Hot Springs. To słynny resort, w którym znajduje się ogromny kompleks gorących źródeł termalnych. Przepiękna sceneria skalnych jezior i ciepło naturalnej wody sprawiają, że opuszczenie tego magicznego miejsca jest sporym wyzwaniem. Jednak warto je podjąć, ponieważ w Hot Springs jest jeszcze kilka innych atrakcji.

Oprócz kąpieli w źródłach plan naszej wycieczki zakłada też wizytę w Aurora Ice Museum, czyli największym na świecie muzeum lodowym. Ośrodek słynie z wymyślnych rzeźb, które są wykonane z lodu. W Chena Hot Springs najlepiej udać się do parku kolonizatorów. Można tam zarówno podziwiać przyrodniczą scenerię, jak i zdobyć nieco wiedzy z historii. Miejsce upamiętnia bowiem początki zagospodarowywania Alaski.

First Image

LODOWCE, JEZIORA I NIEDŹWIEDZIE GRIZZLY – PÓŁWYSEP KENAI W PIGUŁCE

Półwysep Kenai to miejsce, które naprawdę potrafi zachwycić. Podczas przejazdu po tym regionie jest się w stanie doświadczyć prawdziwego piękna dzikiej natury. Nie brakuje tam lodowców, fiordów, a także zwierząt, których nie da się zobaczyć nigdzie indziej. Podczas przejazdu od zatoki Turnagain do miasteczka portowego Seward warto wstąpić do parku dzikich zwierząt. Da się tam zobaczyć niedźwiedzie grizzly, łosie, karibu (renifery), bizony, woły piżmowe i inne okazy, które żyją na terenie Alaski.

Przy okazji zwiedzania tamtejszych rejonów można wybrać się na wycieczkę statkiem. Rejs wzdłuż fiordów półwyspu Kenai daje szansę na podziwianie majestatycznych lodowców, jak i zwierząt morskich. W trakcie wyprawy jest szansa ujrzeć m.in. białe walenie, lwy morskie czy orki.

First Image

MALOWNICZY PARK NARODOWY DENALI

Plan wycieczki po Alasce musi uwzględniać Park Narodowy Denali, ponieważ stanowi on jedną z najważniejszych atrakcji całego stanu. Jego popularność wynika z tego, że jest naprawdę spory – jego powierzchnia liczy aż 6 mln hektarów. Dzięki temu plasuje się on w czołówce największych amerykańskich obiektów tego typu.

Park Narodowy Denali to nie tylko ogrom niezamieszkałej przestrzeni, ale również bogactwo przyrodnicze. Znajduje się tam 650 różnych rodzajów roślin, które są przystosowane do wymagającego klimatu. Dodatkowo park zamieszkuje 39 gatunków ssaków i 167 ptaków. Podczas takiej wycieczki można więc zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. W trakcie objazdowego zwiedzania da się wypatrzyć przedstawicieli tzw. Wielkiej Piątki Alaski. Mowa tu o łosiach, reniferach, owcach jukońskich Dalla, wilkach oraz niedźwiedziach grizzly.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: