× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Wycieczka do ojczyzny Ojca Chrzestnego

×
30-07-2017
Piękne okoliczności przyrody, wielowiekowe zabytki, historia z mafią i Don Corleone w tle - to wszystko kojarzy się jednoznacznie z włoską Sycylią. Co można tam zobaczyć?

Śródziemnomorski klimat Sycylii

Jeśli chcecie wypoczywać z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w ciepłym klimacie, wybierzcie się na piaszczysto-żwirowe plaże Sycylii. Wśród najbardziej znanych kurortów nadmorskich tej części Włoch wymienia się Gioiosa Marea, Taorminę czy Palermo - zarazem stolicę wyspy.

Taormina jest usytuowanym na skałach, największym kurortem Sycylii. Atrakcję turystyczną tej miejscowości stanowi teatr grecki, z którego można podziwiać widok na morze i wulkan.
Szczególnie godna uwagi jest też zabytkowa starówka.

Będąc na Sycylii, nie sposób pominąć na trasie zwiedzania Palermo. Punktami obowiązkowymi w stolicy wyspy są Piazza Pretoria z fontanną i kościołem św. Katarzyny, kaplica San Cataldo, katedra ze słynnymi katakumbami czy Piazza Bellini z kościołem La Martorana. Starówka Palermo tchnie spokojem i pozwala odpocząć, sącząc popołudniową kawę w jednej z licznych kawiarni. Niedaleko Palermo znajduje się miejscowość Monreale z normańską katedrą, w której wnętrzu kryją się najwspanialsze i największe średniowieczne mozaiki.

W cieniu Etny

Nie należy zapominać, że na Sycylii znajduje się najwyższy czynny wulkan Europy (3329 m n.p.m.). Można na niego wjechać i przespacerować się wokół dwóch bocznych kraterów. Wrażenia są niezapomniane, ponieważ zewsząd widoczne są niemalże kosmiczne, wulkaniczne krajobrazy. W wąwozie Gole dell`Alcantara, powstałym w miejscu pęknięcia wulkanicznej lawy, można podziwiać wspaniały przykład bazaltowego rozstrzału.

Kąpiel w gorących źródłach na Wyspach Liparyjskich

W niewielkiej odległości od wybrzeży Sycylii zlokalizowane są Wyspy Liparyjskie, w tym wyspa Vulcano i Lipari. Na Vulkano znajdują się gorące gejzery morskie i czynne źródła siarkowe, w których można się wykąpać - dla uzyskania choćby zadziwiających efektów zdrowotnych. W Lipari, stolicy Archipelagu Wysp Liparyjskich, warto zwiedzić katedrę i wspiąć się na wzgórze zamkowe stanowiące znakomity punkt widokowy.

Z Sycylii można wybrać się dodatkowo na zwiedzanie Neapolu czy Pompei - wymarłego miasta zasypanego wulkanicznymi popiołami po wybuchu Wezuwiusza. Wycieczka na Sycylię dostarczy nam wielu wrażeń, a w naszej pamięci pozostaną na pewno przepiękne krajobrazy tej części Italii, w której niegdyś mieszkał przecież sam Vito Corleone.

Zwiedź Sycyjię z LogosTour --> WŁOCHY - SYCYLIA (zwiedzanie i wypoczynek)
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów