× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  

POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

PODZIEL SIĘ
NAJLEPSZYMI ZDJĘCIAMI
Z WYCIECZEK

WYMIENIAJ OPINIE,
DZIEL SIĘ WRAŻENIAMI
I ZDOBYWAJ WIEDZĘ

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Wycieczka do ojczyzny Ojca Chrzestnego

×
30-07-2017
Piękne okoliczności przyrody, wielowiekowe zabytki, historia z mafią i Don Corleone w tle - to wszystko kojarzy się jednoznacznie z włoską Sycylią. Co można tam zobaczyć?

Śródziemnomorski klimat Sycylii

Jeśli chcecie wypoczywać z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w ciepłym klimacie, wybierzcie się na piaszczysto-żwirowe plaże Sycylii. Wśród najbardziej znanych kurortów nadmorskich tej części Włoch wymienia się Gioiosa Marea, Taorminę czy Palermo - zarazem stolicę wyspy.

Taormina jest usytuowanym na skałach, największym kurortem Sycylii. Atrakcję turystyczną tej miejscowości stanowi teatr grecki, z którego można podziwiać widok na morze i wulkan.
Szczególnie godna uwagi jest też zabytkowa starówka.

Będąc na Sycylii, nie sposób pominąć na trasie zwiedzania Palermo. Punktami obowiązkowymi w stolicy wyspy są Piazza Pretoria z fontanną i kościołem św. Katarzyny, kaplica San Cataldo, katedra ze słynnymi katakumbami czy Piazza Bellini z kościołem La Martorana. Starówka Palermo tchnie spokojem i pozwala odpocząć, sącząc popołudniową kawę w jednej z licznych kawiarni. Niedaleko Palermo znajduje się miejscowość Monreale z normańską katedrą, w której wnętrzu kryją się najwspanialsze i największe średniowieczne mozaiki.

W cieniu Etny

Nie należy zapominać, że na Sycylii znajduje się najwyższy czynny wulkan Europy (3329 m n.p.m.). Można na niego wjechać i przespacerować się wokół dwóch bocznych kraterów. Wrażenia są niezapomniane, ponieważ zewsząd widoczne są niemalże kosmiczne, wulkaniczne krajobrazy. W wąwozie Gole dell`Alcantara, powstałym w miejscu pęknięcia wulkanicznej lawy, można podziwiać wspaniały przykład bazaltowego rozstrzału.

Kąpiel w gorących źródłach na Wyspach Liparyjskich

W niewielkiej odległości od wybrzeży Sycylii zlokalizowane są Wyspy Liparyjskie, w tym wyspa Vulcano i Lipari. Na Vulkano znajdują się gorące gejzery morskie i czynne źródła siarkowe, w których można się wykąpać - dla uzyskania choćby zadziwiających efektów zdrowotnych. W Lipari, stolicy Archipelagu Wysp Liparyjskich, warto zwiedzić katedrę i wspiąć się na wzgórze zamkowe stanowiące znakomity punkt widokowy.

Z Sycylii można wybrać się dodatkowo na zwiedzanie Neapolu czy Pompei - wymarłego miasta zasypanego wulkanicznymi popiołami po wybuchu Wezuwiusza. Wycieczka na Sycylię dostarczy nam wielu wrażeń, a w naszej pamięci pozostaną na pewno przepiękne krajobrazy tej części Italii, w której niegdyś mieszkał przecież sam Vito Corleone.

Zwiedź Sycyjię z LogosTour --> WŁOCHY - SYCYLIA (zwiedzanie i wypoczynek)
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów