WYCIECZKA DO NOWEGO JORKU - STANY ZJEDNOCZONE, USA.

MARZY CI SIĘ WYCIECZKA DO NOWEGO JORKU? SPRAWDŹ, JAKIE ATRAKCJE TAM NA CIEBIE CZEKAJĄ!

Nowy Jork to bardzo duże miasto, które liczy ponad 8 milionów mieszkańców, a mówi się nawet o blisko 9 milionach. To jednocześnie jedna z największych aglomeracji na świecie. Jeśli i Twoim celem są Stany Zjednoczone i to miasto, to nie ma się nad czym zastanawiać. Zdecyduj się na zwiedzanie Nowego Jorku. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie na miejscu.

NOWY JORK - PROGRAM WYCIECZKI

Nowy Jork to zdecydowanie największe miasto w USA, mające wpływ na światowe finanse, modę, sztukę, badania naukowe, technologię i wiele innych aspektów. Zobaczenie wszystkich najważniejszych miejsc wymaga poświęcenia czasu. Które atrakcje powinny się znaleźć na liście tych, które obowiązkowo musisz zaliczyć? Oto one:

 • Statua Wolności - to jeden z symboli Nowego Jorku, o którym z pewnością wielokrotnie słyszałeś i widziałeś go w filmach. Mierzy ponad 46 metrów, a jej palec wskazujący ma blisko 2,5 metra. Weź pod uwagę rejs statkiem, dzięki któremu przepłyniesz na u stóp Statuy Wolności.
 • World Trade Center - tragedia, do której doszło 11 września 2001 r, kiedy to w USA miał miejsce atak terrorystyczny, wpłynęła na to, co w późniejszym czasie działo się w Stanach Zjednoczonych, a także na inne wydarzenia. Teraz na miejscu znajduje się mauzoleum ku pamięci ofiar. Jest również zbiornik otoczony kaskadami. Tutaj klimat jest zupełnie inny niż w pozostałych częściach miasta, ale zdecydowanie warto się tam pojawić.
 • Empire State Building - wieżowiec w Nowym Jorku, który przez 40 lat był najwyższym obiektem na świecie. Na górze budynku znajduje się punkt widokowy, dzięki któremu możesz podziwiać panoramę miasta, w tym Manhattan. Inne drapacze chmur w tym mieście, które warto zobaczyć, to choćby Flatiron Building oraz Woolworth Building.
 • Times Square - to tylko albo aż najsłynniejsze nowojorskie skrzyżowanie. Tam ciągle się coś dzieje, z każdej strony świecą się przeróżne reklamy, są sklepy, lokale gastronomiczne i wiele innych atrakcji. Jeśli tylko masz czas wolny w Twoim planie wyjazdowym, to zdecydowanie poświęć go na Times Square!
 • Wall Street - na skraju dolnego Manhattanu możesz się znaleźć na Broadway’u. Następnie trafisz na Wall Street, gdzie znajduje się słynna giełda papierów wartościowych. Z pewnością nie raz o niej słyszałeś. Nowojorska giełda to nie jedyna ważna instytucja, która działa na Wall Street. Znajdują się tam również siedziby towarzystw ubezpieczeniowych, banków, a także słynny pomnik byka, który jest symbolem walki o dobrobyt.
 • Central Park - jeśli zdecydujesz się na wycieczkę z przewodnikiem, to bardzo prawdopodobne, że usłyszysz od niego, iż dla wielu turystów kluczowym punktem na mapie Nowego Jorku jest właśnie to miejsce. Jest to jednocześnie jeden z najsłynniejszych tego typu parków na świecie. Warto zobaczyć tam zamek Belvedere, amfiteatr i nie tylko! Koniecznie wybierz się na spacer po Central Parku.
 • Brooklyn - to jeden z okręgów Nowego Jorku, który pod wieloma względami staje się tym najważniejszym w mieście. Będąc tam, obowiązkowo powinieneś zobaczyć Most Brookliński, czyli jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie. Ma 2 kilometry długości, a powstał w 1883 roku.
 • Staten Island - to jeden z okręgów miasta, położony na wyspie o tej samej nazwie, a zarazem jedna z najpiękniejszych dzielnic Nowego Jorku. Możesz na nią dotrzeć m.in. promem lub przez most z Brooklynu.
 • Rockefeller Center - to kompleks 19 budynków biurowych, który powstał w 1939 roku. Jest to na pewno atrakcja dla fanów zróżnicowanej architektury. W okolicy warto wybrać się na zakupy.
 • Metropolitan Museum of Art - największe muzeum w USA. Zgromadzono w nim zachwycające dzieła sztuki - to znakomite miejsce dla fanów malarstwa.
 • Madison Square Garden - czyli największa hala widowiskowo-sportowa na świecie.
 • Chinatown - zapewne nie raz słyszałeś o popularnej chińskiej dzielnicy. Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż to właśnie tam spotkasz mnóstwo obywateli tej części świata.

USA - ZANIM WYJEDZIESZ NA WCZASY

Zanim zdecydujesz się na wycieczkę objazdową do Nowego Jorku, pamiętaj o wymaganiach, które musisz spełnić, aby móc zwiedzać to miasto, a nawet cały kraj. Pozytywna informacja jest taka, że nie jest Ci potrzebna wiza - na wyjazd turystyczny, który ma trwać do 90 dni, wystarczy Ci zgoda, którą musisz uzyskać za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży. Oczywiście konieczny jest również ważny paszport. Wówczas możesz już odliczać termin do wyjazdu!

WYCIECZKA DO NOWEGO JORKU - JAK ZORGANIZOWAĆ?

Zanim wyjedziesz, powinieneś zarezerwować nocleg, zakwaterowanie w hotelu, przelot, tj. bilety lotnicze czy też przejazd na lotnisko, i przemyśleć, jak będziesz podróżować po największym mieście w Stanach Zjednoczonych. Przeanalizuj również, ile będziesz potrzebować gotówki. Walutą, która obowiązuje w USA, są oczywiście dolary (USD). Przygotuj sobie także plan zwiedzania.

 

Lepszym wyborem mogą być dla Ciebie wycieczki organizowane przez nasze biuro podróży. Dzięki temu nie musisz sam dbać o wiele spraw, planować wyjazdów, organizować wszystkiego, czego będziesz potrzebować. Nowy Jork to cudowne, ogromne miasto, nie bez powodu zwane potocznie "Big Apple". Nasze wycieczki są zaplanowane tak, abyś zobaczył wszystkie najważniejsze i mniej popularne miejsca w największym mieście w USA.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: