WYCIECZKA DO MADRYTU. CITY BREAK W HISZPANII Z BIUREM PODRÓŻY LOGOSTOUR

MADRYT DLA MIŁOŚNIKÓW KULTURY – POSŁUCHAJ FLAMENCO I ODKRYJ UROKI HISZPAŃSKIEJ STOLICY

Madryt to miasto pełne zachwycających budowli i zabytków hiszpańskiej kultury wysokiej. Oprócz płócien dawnych mistrzów malarstwa warto poznać również ludową odsłonę dziedzictwa tego iberyjskiego kraju. W ramach wakacji w Portugalii i Hiszpanii proponujemy wycieczkę szlakiem madryckich muzeów, pałaców i placów. W jej trakcie nie zabraknie też miejsca na spróbowanie miejscowych smakołyków. Oto atrakcje, które oferujemy w trakcie wizyty w stolicy Hiszpanii.

First Image

KOLEKCJA ARCYDZIEŁ MALARSTWA W MUZEUM PRADO

Bogate zbiory sztuki europejskiej można obejrzeć w wielu miastach Europy, przy czym madryckie Museo del Prado wyróżnia się na tle większości z nich. W jego zbiorach znajduje obecnie około 35 tys. dzieł. Największą jej część stanowią obrazy dawnych mistrzów malarstwa, których jest ponad 8 tys. Wśród nich honorowe miejsce zajmuje sztuka hiszpańska reprezentowana przez artystów takich jak El Greco, Diego Velazquez i Francisco Goya. W muzeum Prado miłośnicy kultury wysokiej mają okazję podziwiać oryginały dzieł doskonale znanych na całym świecie. Wiszą tu płótna takie jak Zmartwychwstanie, Triumf Bachusa czy Rozstrzelanie powstańców madryckich. Oprócz tego we wnętrzach najważniejszego muzeum sztuki w Hiszpanii jest więcej niż 8 tys. rycin, około 4 tys. miedziorytów, setki rzeźb i innych bezcennych zabytków.

Kulturowy city break w Madrycie to okazja do zapoznania się z innymi wielkimi dziełami malarstwa europejskiego. Museo del Prado pełne jest obrazów włoskich mistrzów takich jak Caravaggio, Rafael i Botticelli. Koneserów sztuki z północy Starego Kontynentu zainteresują zapewne płótna mistrzów niderlandzkich i niemieckich. Do przykładów należą Orfeusz i Eurydyka, Sąd Parysa oraz Św. Jerzy walczący ze smokiem Rubensa. Oprócz tego w salach podziwiać można obrazy m.in. Rembrandta i Dürera. Wart uwagi jest ponadto sam budynek muzeum. Wzniesiony na dawnej prado, czyli łące, gmach to perła architektury doby oświecenia. Klasycystyczna bryła, w której same zbiory zajmują powierzchnię niemal 42 tys. m², stanowi jedną z pereł współczesnego centrum miasta.

First Image

ZACHWYCAJĄCY PALACIO REAL I JEGO OKOLICA

Wycieczka do Madrytu obejmuje również zwiedzanie Pałacu Królewskiego, który – tak jak muzeum – wykonano w stylu klasycystycznym. Powstał on z powodu pożaru starej siedziby Habsburgów. Nowy gmach miał olśniewać zarówno samych monarchów, jak i jego gości. Zamiar ten został jak najbardziej spełniony, a zachwyca już sam dziedziniec pałacu. Jeszcze większy podziw wzbudzają niezwykle bogato zdobione komnaty. Turyści na każdym kroku mogą podziwiać freski na ścianach. Nie brakuje także złotych akcentów, czego jednym z wielu przykładów jest jadalnia. W Pałacu Królewskim w Madrycie znajdzie się też coś dla miłośników dawnych militariów. Kolekcja zbroi, broni białej i palnej, armat i wielu innych zabytków zajmuje aż dwa piętra budynku.

Miejsce to warto odwiedzić jednak nie tylko ze względu na sam Palacio Real. Naprzeciwko siedziby królów znajduje się równie imponująca Catedral de la Almudena. Co ciekawe, w stylu rodem z XVIII wieku wykonano wyłącznie fasadę świątyni. Jej wnętrze to wysmakowana mieszanka średniowiecznych prądów architektonicznych. Daje to okazję do podziwiania neogotyckich naw i krypty naśladującej dawne romańskie kościoły. Katedra w Madrycie to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych obiektów sakralnych w Hiszpanii.

Wraz z pałacem położona jest w historycznym centrum Madrytu, gdzie pełno szerokich placów i miejsc wypoczynku. Z jednej strony płynie rzeka Manzanares, nad której brzegami rozciąga się obszerny park. Z drugiej można udać się na obszerne place, w tym na Plaza Mayor. Dawny targ stanowi dziś miejsce spotkań mieszkańców miasta. Turyści mogą tam obejrzeć wiekowe kamienice dawnych kupców. Nieopodal mieści się targ San Miguel. W oryginalnym budynku warto spróbować wszystkiego, co najlepsze w Madrycie. Stragany mienią się kolorami warzyw i owoców, a do tego na wielu stoiskach sprzedawcy oferują smakołyki. Dobrym wyborem są bardzo popularne w Hiszpanii przekąski tapas.

First Image

POPOŁUDNIE W CENTRUM I WIECZÓR Z FLAMENCO

Plan zwiedzania Madrytu obejmuje przejazd przez miasto. Po drodze uczestnicy wycieczki mają okazję zobaczyć kolejne słynne miejsca stolicy. Jednym z nich jest Gran Via – najbardziej reprezentacyjna ulica miasta. To właśnie przy niej ulokowane są ekskluzywne sklepy i restauracje. Oprócz nich mieszczą się tam bary chętnie odwiedzane wieczorami przez mieszkańców. Przejazd tym traktem to ponadto kolejna gratka dla miłośników architektury. Za sprawą prowadzonej na początku XX wieku budowy ulicy wzniesiono przy niej gmachy będące perłami architektury secesyjnej.

Z Gran Via blisko już do kolejnego słynnego miejsca w Madrycie, czyli Puerta del Sol. Plac ozdabiają dwa pomniki. Pierwszy to monument przedstawiający króla Karola III. Dla turystów ciekawszy zapewne będzie drugi z nich, czyli niedźwiedź wspinający się na drzewo poziomkowe. Nie jest to jednak żadna nowoczesna sztuka, ale herb miasta. Zgodnie z legendą zwierzę umieszczono tam na pamiątkę polowania króla Alfonsa XI. Z kolei drzewa owocowe w dawnych czasach rosły pod Madrytem, będąc symbolem stolicy Królestwa Kastylii.

Wczasy w Madrycie nie mogłyby się obyć bez pokazu najbardziej znanego hiszpańskiego tańca. W naszym biurze podróży to ostatnia, nieobowiązkowa atrakcja przewidziana w programie wycieczki na Półwysep Iberyjski. Wieczór z flamenco dopełnia podróż przez historię i kulturę tego regionu. Dzięki temu turyści mają okazję poznać nie tylko kulturę wysoką, ale i ludową, której taniec i muzyka to najlepsi reprezentanci. Nasza fakultatywna oferta wieczoru z flamenco przewidziana jest dla grupy co najmniej 10 osób.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: