× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Wybierz wakacje na Malediwach, a czeka Cię niejedna, ale kilka wycieczek po archipelagu.

×
PG
27-06-2019

Piękne plaże, z białym piaskiem kontrastującym z lazurową wodą i słońce, które niezmiennie świeci na błękitnym niebie. To nie tylko wyobrażenie o turystycznym raju, lecz także opis pasujący do Malediwów. Takie krajobrazy, niczym z pocztówek, zastaniecie na wyspach Oceanu Indyjskiego. Gwarantują sprzyjające odpoczynkowi warunki, ale i wiele ciekawych atrakcji. Jakich? Poznaj je, wyruszając na wycieczki podczas wakacji na Malediwach.

 

Położenie Malediwów

 

Gdzie leżą Malediwy? Archipelag Malediwy to państwo wyspiarskie, znajdujące się na Oceanie Indyjskim około 500 km na południowy zachód od południowego krańca Indii. Obejmuje swoim zasięgiem ponad tysiąc koralowych wysepek, spośród których tylko 20 proc. jest zamieszkanych, głównie przez potomków mieszkańców z subkontynentu indyjskiego.

 

Malé jest najważniejszą z wysp na Malediwach, a w sumie jest ich ponad 1000, osadzonych na 26 atolach. Każda jest wyjątkowa, otoczona laguną i krystalicznie czystą wodą, a plaże na Malediwach mają wyjątkowo miękki piasek.

 

Atol Malé dzieli się na części: Północny Atol i Południowy Atol. Jednym z największych po zachodniej stronie archipelagu Malediwy jest zaś Atol Ari, także podzielony na część północną i południową. Na wyspach zbudowano luksusowe hotele, z bogatym zapleczem rekreacyjno-sportowym. Malediwy obejmują rozległy teren, na którym powstały ośrodki wypoczynkowe o wysokim standardzie.

 

Stolica Malediwów i pozostałe wyspy archipelagu

 

Malé jest stolicą Malediwów i jednocześnie najmniejszą stolicą świata, chociaż wraz z trzema mniejszymi wysepkami: Villingili, Hulhumalé i Hulhulé tworzy region obejmujący niemal 580 ha. Malé to jedyny ośrodek miejski archipelagi, który obejmuje prawie całą wyspę i pełni funkcję głównego portu. To prawdziwa metropolia Malediwów, gdzie panuje zupełnie inna atmosfera niż na innych wyspach archipelagu Malediwy. W stolicynie brakuje  wysokich budynków, nowoczesnych obiektów i ulic. Malé liczy około 75 tys. mieszkańców.

 

W Malé warto zobaczyć XVII-wieczny Hukuru Miskiiy, czyli Meczet Piątkowy, z unikatowym wnętrzem, bogato zdobionym rzeźbami wyciosanymi w blokach z koralu. Imponująco prezentuje się tutejszy port. Malediwy znajdują się dzięki niemu w zasięgu ręki każdego turysty, ponieważ można stąd popłynąć statkami i tradycyjnymi łodziami żaglowymi dhoni na pobliskie wyspy lub skorzystać z opcji nurkowania na tutejszych rafach koralowych, aby podziwiać fascynujący podwodny świat.

 

Kiedy warto jechać?

 

Temperatura powietrza na wyspach jest właściwie stała i waha się od 25 do 30 stopni Celsjusza. Woda ma temperaturę około 28 stopni Celsjusza przez cały rok. Jednakże z uwagi na fakt, że wyspy leżą blisko równika, mają one wysoką sumę opadów, szczególnie między listopadem a marcem. Północne wyspy Malediwów są bardziej burzowe od południowych. Jeśli pada, to krótko, ale intensywnie - trwają maksymalnie około 2 godzin. Chcesz odpocząć w rajskich warunkach i zobaczyć Malediwy? Kiedy jechać do tego wyspiarskiego kraju? Optymalnym czasem na urlop będą miesiące od września do kwietnia.

 

Jak komfortowo podróżować z Logos Tour na Malediwy?

 

Wbrew pozorom podróż na odległe od Polski Malediwy nie musi być męcząca. Ile trwa lot na te wyspy? Z Logos Tour możesz wybrać się na wycieczkę łączoną: Sri Lanka i Malediwy, dzięki czemu będziesz podróżował samolotem najpierw na Sri Lankę, gdzie zobaczysz najlepsze atrakcje wyspy, a później z portu lotniczego w Kolombo polecisz na wyspę Hulhulé, na Malediwy, odpoczywać w turystycznym raju.

 

 

Co ze szczepieniami?

 

Jeśli wybieramy się na Malediwy, szczepienia dodatkowe nie są wymagane. Na wyspach właściwie nie ma poważnych zagrożeń dla zdrowia, choć turyści powinni zachować podstawowe środki ostrożności. Zaleca się szczepienia na WZW A, WZW B, BTP (błonica, tężec i polio) czy na dur brzuszny.

 

Ciekawostki o Malediwach

 

Już podczas lotu na Malediwy, kiedy zobaczysz archipelag z lotu ptaka, możesz odnieść wrażenie, że znajdujesz się w zupełnie innym świecie. Malediwy odkrywają przed turystami egzotyczny świat i są wymarzonym miejscem do plażowania czy podziwiania podwodnej fauny i flory na licznych rafach koralowych. Można tu uprawiać sporty wodne, jak windsurfing i żeglarstwo.

 

Dla odwiedzających Malediwy polecana jest wizyta nie tylko na Malé, ale również na zamieszkałych i bezludnych wyspach Atola Południowego i Północnego. Można więc wybrać się na rejs statkiem w poszukiwaniu delfinów. Na Atolu Rasdu zlokalizowana jest wyspa hotelowa Kuramathi, położona bezpośrednio przy zewnętrznej rafie, gdzie istnieją doskonałe warunki do nurkowania.

 

Chcesz zobaczyć Malediwy z absolutnie wyjątkowej strony? Ciekawe miejsca są tu rozrzucone po licznych wysepkach. Na pewno warto wybrać się na wyspę Mudhdhoo, w atolu Baa. Dlaczego jest ona taka szczególna? Można na niej obserwować jedno z najbardziej bajkowych, wręcz kosmicznych zjawisk na świecie – świecącą na niebiesko plażę. Nocą mieni się ona magicznym niebieskim kolorem. Zawdzięcza go mikroskopijnym roślinom, u których ruch wody powoduje zjawisko bioluminescencji.

 

Bez wątpienia kolejnym wyjątkowym miejscem jest Morze Gwiazd na Wyspie Vaadhoo. W ciągu dnia nie dostrzeżemy na plaży niczego szczególnego, ale w nocy, z uwagi na fitoplankton, woda lśni dosłownie milionem gwiazd. Widok jest zachwycający i zawsze przywołacie go przed oczy, kiedy będziecie wspominać wakacje na Malediwach.

 

 

 

 

BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów