× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Wielka Brytania - Irlandia

×
31-03-2017
Wielka Brytania i Irlandia oferują turystom niezliczone zabytki, które pozwalają na kształtowanie wyobrażenia o historii tych krajów. Wielka Brytania to nie tylko Londyn, a Irlandia słynie z czegoś więcej niż zielone łąki i zapierające dech w piersiach klify.
Londyn - w centrum Wielkiej Brytanii
Sercem Wielkiej Brytanii jest oczywiście jej stolica - Londyn. To wielobarwna metropolia, w której nie sposób się nudzić. Do obowiązkowych punktów zwiedzania tego miasta należy zaliczyć Tower of London, czyli największą twierdzę z okresu średniowiecza w Europie, a w której można zobaczyć skarbiec klejnotów królewskich. Nie należy zapominać o moście Tower, który jest jedną z wizytówek Londynu, podobnie jak wieża Big Ben czy Eye Of London (Diabelski Młyn). Do najważniejszych zabytków Londynu zalicza się:
•    Westminster Abbey, czyli miejsce koronacji i ślubów królewskich,
•    Palace of Westminster, tj. siedzibę parlamentu,
•    Buckingham Palace.

Najciekawsze miejsca w Anglii

Pierwszą stolicą Anglii na przełomie XII i XIII wieku był Winchester w hrabstwie Hampshire. Najciekawszym miejscem w tym mieście jest katedra wybudowana w XI wieku - najdłuższa tego typu budowla w Europie. Na terenie miasta wznosi się zamek z XII wieku, z Wielką Salą i z obrazem Okrągły Stół Króla Artura z XIII wieku.
Warto zwrócić uwagę na Stonehenge, czyli pochodzącą z epok neolitu i brązu budowlę megalityczną, położoną w hrabstwie Wiltshire, w południowej Anglii. Składa się ona z wałów ziemnych, które otaczają duży zespół stojących kamieni.
W północnej części Anglii można odwiedzić miasteczko Durham z dostojną, gotycką katedrą i urokliwą starówką. Poruszając się w kierunku południowym od Durham, dotrzemy do jednego z najpiękniejszych miast na Wyspach Brytyjskich - Yorku - z największą w Anglii gotycką katedrą Minster oraz zrekonstruowaną wioską Wikingów z X wieku - Jorvik Viking Center. Najsłynniejszą i najbardziej malowniczą dzielnicą Yorku jest The Shambles.
Miłośnicy twórczości Williama Szekspira powinni zawitać do Statford-upon-Avon, gdzie można zobaczyć dom rodzinny dramaturga, lub odwiedzić Holy Trinity Church, w którym znajduje się jego nagrobek. Stamtąd niedaleko jest do Oxfordu, z jednym z najsłynniejszych uniwersytetów na świecie.

Zielona Irlandia

Stolicą Irlandii jest Dublin. Będąc w tym mieście, warto wybrać się do katedry św. Patryka, stanowiącej największą budowlę sakralną w całej Irlandii. Atrakcją są też: City Hall, Bank of Ireland, kompleks Trinity College czy destylarnia whiskey Old James.
W Irlandii Północnej ważnym miejscem jest miasto Londonderry w hrabstwie Monaghan, centrum konfliktu na tle religijnym pomiędzy katolikami a protestantami. Można tu zobaczyć piękne Stare Miasto, okolone murami obronnymi oraz dzielnicę Bogside, słynącą z ogromnych murali. Prawdziwym cudem natury w Irlandii Północnej jest Grobla Olbrzyma. W Irlandii koniecznie trzeba zobaczyć Belfast, wraz ze słynnym Donegall Square, w którym swoją siedzibę ma ratusz miejski. Do najważniejszych tutejszych zabytków zalicza się budynek opery i zabytkowy Crown Liquor Saloon.

Surowe piękno Szkocji

Szkocja zaoferować może turystom przepiękne widoki oraz miasta, w których wciąż żywa jest historia i tradycja tutejszych mieszkańców. W Stirling znajduje się zamek, będący ulubioną rezydencją Stuartów. To jednocześnie jedna z największych twierdz w całej Szkocji.
W stolicy kraju (Edynburgu) można zaś zobaczyć pomnik Waltera Scotta, pałac Holyrood, Zamek Edynburski, New Town, Calton Hill czy katedrę St. Giles. Atrakcją, która do Szkocji przyciąga co roku tysiące entuzjastów tajemniczych historii, jest Loch Ness - legendarne jezioro, w którym jak głoszą legendy żyje potwór z czasów prehistorycznych. Oprócz tego w miejscowości jest cicho i spokojnie, dlatego warto tu zaczerpnąć oddechu i nabrać energii na dalsze podróże w nieznane.
Na granicy, pomiędzy Anglią a Szkocją, istnieją dwa dawne opactwa - Jedburgh Abbey oraz Melrose Abbey, w którym złożono serce króla Szkocji, Roberta Bruce. Pomimo upływu czasu te XII-wieczne budowle nadal zachwycają! Niedaleko można zobaczyć fort Housesteads, który jest częścią słynnego Muru Hadriana z II wieku.
Dostojna Anglia, zielona Irlandia i przepełniona bezkresnymi połaciami wrzosowisk Szkocja to miejsca, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Każde z nich ma wiele do zaoferowania turystom.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów