WIELKA BRYTANIA - IRLANDIA

WIELKA BRYTANIA I IRLANDIA OFERUJĄ TURYSTOM NIEZLICZONE ZABYTKI, KTÓRE POZWALAJĄ NA KSZTAŁTOWANIE

Wielka Brytania i Irlandia oferują turystom niezliczone zabytki, które pozwalają na kształtowanie wyobrażenia o historii tych krajów

Wielka Brytania i Irlandia oferują turystom niezliczone zabytki, które pozwalają na kształtowanie wyobrażenia o historii tych krajów. Wielka Brytania to nie tylko Londyn, a Irlandia słynie z czegoś więcej niż zielone łąki i zapierające dech w piersiach klify.
 
Londyn - w centrum Wielkiej Brytanii
Sercem Wielkiej Brytanii jest oczywiście jej stolica - Londyn. To wielobarwna metropolia, w której nie sposób się nudzić. Do obowiązkowych punktów zwiedzania tego miasta należy zaliczyć Tower of London, czyli największą twierdzę z okresu średniowiecza w Europie, a w której można zobaczyć skarbiec klejnotów królewskich. Nie należy zapominać o moście Tower, który jest jedną z wizytówek Londynu, podobnie jak wieża Big Ben czy Eye Of London (Diabelski Młyn). Do najważniejszych zabytków Londynu zalicza się:
•    Westminster Abbey, czyli miejsce koronacji i ślubów królewskich,
•    Palace of Westminster, tj. siedzibę parlamentu,
•    Buckingham Palace.
 
Najciekawsze miejsca w Anglii
 
Pierwszą stolicą Anglii na przełomie XII i XIII wieku był Winchester w hrabstwie Hampshire. Najciekawszym miejscem w tym mieście jest katedra wybudowana w XI wieku - najdłuższa tego typu budowla w Europie. Na terenie miasta wznosi się zamek z XII wieku, z Wielką Salą i z obrazem Okrągły Stół Króla Artura z XIII wieku.
Warto zwrócić uwagę na Stonehenge, czyli pochodzącą z epok neolitu i brązu budowlę megalityczną, położoną w hrabstwie Wiltshire, w południowej Anglii. Składa się ona z wałów ziemnych, które otaczają duży zespół stojących kamieni.
W północnej części Anglii można odwiedzić miasteczko Durham z dostojną, gotycką katedrą i urokliwą starówką. Poruszając się w kierunku południowym od Durham, dotrzemy do jednego z najpiękniejszych miast na Wyspach Brytyjskich - Yorku - z największą w Anglii gotycką katedrą Minster oraz zrekonstruowaną wioską Wikingów z X wieku - Jorvik Viking Center. Najsłynniejszą i najbardziej malowniczą dzielnicą Yorku jest The Shambles.
Miłośnicy twórczości Williama Szekspira powinni zawitać do Statford-upon-Avon, gdzie można zobaczyć dom rodzinny dramaturga, lub odwiedzić Holy Trinity Church, w którym znajduje się jego nagrobek. Stamtąd niedaleko jest do Oxfordu, z jednym z najsłynniejszych uniwersytetów na świecie.
 
Zielona Irlandia
 
Stolicą Irlandii jest Dublin. Będąc w tym mieście, warto wybrać się do katedry św. Patryka, stanowiącej największą budowlę sakralną w całej Irlandii. Atrakcją są też: City Hall, Bank of Ireland, kompleks Trinity College czy destylarnia whiskey Old James.
W Irlandii Północnej ważnym miejscem jest miasto Londonderry w hrabstwie Monaghan, centrum konfliktu na tle religijnym pomiędzy katolikami a protestantami. Można tu zobaczyć piękne Stare Miasto, okolone murami obronnymi oraz dzielnicę Bogside, słynącą z ogromnych murali. Prawdziwym cudem natury w Irlandii Północnej jest Grobla Olbrzyma. W Irlandii koniecznie trzeba zobaczyć Belfast, wraz ze słynnym Donegall Square, w którym swoją siedzibę ma ratusz miejski. Do najważniejszych tutejszych zabytków zalicza się budynek opery i zabytkowy Crown Liquor Saloon.
 
Surowe piękno Szkocji
 
Szkocja zaoferować może turystom przepiękne widoki oraz miasta, w których wciąż żywa jest historia i tradycja tutejszych mieszkańców. W Stirling znajduje się zamek, będący ulubioną rezydencją Stuartów. To jednocześnie jedna z największych twierdz w całej Szkocji.
W stolicy kraju (Edynburgu) można zaś zobaczyć pomnik Waltera Scotta, pałac Holyrood, Zamek Edynburski, New Town, Calton Hill czy katedrę St. Giles. Atrakcją, która do Szkocji przyciąga co roku tysiące entuzjastów tajemniczych historii, jest Loch Ness - legendarne jezioro, w którym jak głoszą legendy żyje potwór z czasów prehistorycznych. Oprócz tego w miejscowości jest cicho i spokojnie, dlatego warto tu zaczerpnąć oddechu i nabrać energii na dalsze podróże w nieznane.
Na granicy, pomiędzy Anglią a Szkocją, istnieją dwa dawne opactwa - Jedburgh Abbey oraz Melrose Abbey, w którym złożono serce króla Szkocji, Roberta Bruce. Pomimo upływu czasu te XII-wieczne budowle nadal zachwycają! Niedaleko można zobaczyć fort Housesteads, który jest częścią słynnego Muru Hadriana z II wieku.
Dostojna Anglia, zielona Irlandia i przepełniona bezkresnymi połaciami wrzosowisk Szkocja to miejsca, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Każde z nich ma wiele do zaoferowania turystom.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: