× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

W kraju zegarków, banków i pięknej przyrody

×
27-07-2017
Szwajcaria jest krajem szczególnym. Znajdujące się w centralnej części Europy państwo zachowuje swoją niezależność i pielęgnuje własne tradycje. Być może właśnie dlatego stanowi tak ciekawy cel turystycznych wypraw.

Finansowa stolica Szwajcarii
Zurych powinien być obowiązkowym przystankiem podczas zwiedzania Szwajcarii. Miasto uznawane jest za finansową stolicę kraju, a przy głównych ulicach nie brakuje w nim luksusowych, eleganckich siedzib szwajcarskich banków. W Zurychu warto zobaczyć m.in.: kościół Frauenkirche, katedrę Grossmünster, kościół św. Piotra lub wybrać się na spacer na wzgórze Lindenhof, stanowiące doskonały punkt widokowy na najstarszą, średniowieczną część miasta.
Przystanek w Genewie
Siedziba ONZ i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, a przede wszystkim pełne uroku miasto w Szwajcarii to Genewa. Symbolem tego pięknego miejsca jest jedna z najwyższych fontann na świecie - Jet d’Eau, tryskająca wodą na wysokość 140 m. W Genewie można zobaczyć pomnik Reformacji, katedrę St. Pierre, Pałac Narodów czy ratusz o unikalnej konstrukcji, pozwalającej na wjazd konno na III piętro.

Atrakcje przyrodnicze Szwajcarii
W Szwajcarii można nie tylko bezpiecznie ulokować swój majątek i zobaczyć na własne oczy wielowiekowe zabytki, ale i podziwiać majestatyczną naturę. W okolicach Schaffhausen mieści się jeden ze szwajcarskich cudów natury - wodospad Rheinfall. Nad Jeziorem Genewskim panuje spokój i cisza, dlatego do woli można obserwować tutejszą faunę i florę, a w wolnym czasie zwiedzić średniowieczny zamek Chillon.
Część szwajcarskich atrakcji przyrodniczych można zobaczyć podczas trwającej 7 godzin podróży Lodowcowym Ekspresem (Glacier Express) z Filisur do Zermatt. Trasa wiedzie przez ponad 290 mostów i 91 tuneli oraz przełęcz Oberalppass, leżącą 2033 m n.p.m.
Ogromną atrakcją turystyczną Szwajcarii są Alpy i znajdujące się tam niewielkie wioski, położone wśród wysokich szczytów gór. Jedną z nich jest Grindelwald, czyli wioska lodowcowa, gdzie między innymi wzniesiono Pałac Lodowy.

Francuskojęzyczna część Szwajcarii
Nad brzegiem Jeziora Genewskiego, we francuskojęzycznej części Szwajcarii, znajduje się Lozanna. W mieście tym warto wybrać się na starówkę z: zabytkową katedrą z XII w. - Château Saint-Maire, XVII-wiecznym ratuszem i pałacem sprawiedliwości. Niedaleko Lozanny położony jest Fryburg z przepiękną katedrą św. Mikołaja, zbudowaną w latach 1283-1490, z pięknymi witrażami wykonanymi przez Józefa Mehoffera.

Lucerna i Bazylea
U stóp góry Pilatus, nad rzeką Reuss leży Lucerna, zabytkowe miasto, do którego największych atrakcji zalicza się średniowieczne place, most Kapliczny - najstarszy drewniany most Europy czy most Plewny z XV wieku.
W Bazylei, w zakolu rzeki Ren, znajduje się natomiast starówka z zabudową pochodzącą nawet z XIII wieku. Ciekawymi punktami zwiedzania tego miasta na styku trzech państw (Szwajcarii, Niemiec i Francji) są plac Katedralny z fontannami Jeana Tinguely’ego oraz katedrą Münster.

Stolica Szwajcarii Berno
Nad rzeką Aare wzniesiono Berno, miasto pełniące funkcję stolicy Szwajcarii. Znajduje się tu siedziba rządu, a ponadto wiele zabytków, skupionych przede wszystkim wokół średniowiecznego Starego Miasta. Można tu zwiedzić katedrę św. Wincentego, wspiąć się na wieżę zegarową z 1530 roku oraz zobaczyć dom Einsteina.

W Szwajcarii zachował się klimat rodem ze średniowiecza, który można poczuć, zwiedzając starówki takich miast jak Berno, Bazylea czy Genewa. Jednocześnie kraj ten cały czas idzie z duchem czasu, dbając przede wszystkim o dobro swoich mieszkańców. Turyści nie będą się tu nudzić bez względu na to, w jakim miesiącu odwiedzą ten kraj.

Przeżyj to z nami --> SZWAJCARIA (+ podróż Lodowcowym Ekspresem)

 

BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów