W KRAJU ZEGARKÓW, BANKÓW I PIĘKNEJ PRZYRODY

SZWAJCARIA

Znajdujące się w centralnej części Europy państwo zachowuje swoją niezależność i pielęgnuje własne tradycje.

Szwajcaria jest krajem szczególnym. Znajdujące się w centralnej części Europy państwo zachowuje swoją niezależność i pielęgnuje własne tradycje. Być może właśnie dlatego stanowi tak ciekawy cel turystycznych wypraw.

Finansowa stolica Szwajcarii
Zurych powinien być obowiązkowym przystankiem podczas zwiedzania Szwajcarii. Miasto uznawane jest za finansową stolicę kraju, a przy głównych ulicach nie brakuje w nim luksusowych, eleganckich siedzib szwajcarskich banków. W Zurychu warto zobaczyć m.in.: kościół Frauenkirche, katedrę Grossmünster, kościół św. Piotra lub wybrać się na spacer na wzgórze Lindenhof, stanowiące doskonały punkt widokowy na najstarszą, średniowieczną część miasta.
Przystanek w Genewie
Siedziba ONZ i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, a przede wszystkim pełne uroku miasto w Szwajcarii to Genewa. Symbolem tego pięknego miejsca jest jedna z najwyższych fontann na świecie - Jet d’Eau, tryskająca wodą na wysokość 140 m. W Genewie można zobaczyć pomnik Reformacji, katedrę St. Pierre, Pałac Narodów czy ratusz o unikalnej konstrukcji, pozwalającej na wjazd konno na III piętro.

Atrakcje przyrodnicze Szwajcarii
W Szwajcarii można nie tylko bezpiecznie ulokować swój majątek i zobaczyć na własne oczy wielowiekowe zabytki, ale i podziwiać majestatyczną naturę. W okolicach Schaffhausen mieści się jeden ze szwajcarskich cudów natury - wodospad Rheinfall. Nad Jeziorem Genewskim panuje spokój i cisza, dlatego do woli można obserwować tutejszą faunę i florę, a w wolnym czasie zwiedzić średniowieczny zamek Chillon.
Część szwajcarskich atrakcji przyrodniczych można zobaczyć podczas trwającej 7 godzin podróży Lodowcowym Ekspresem (Glacier Express) z Filisur do Zermatt. Trasa wiedzie przez ponad 290 mostów i 91 tuneli oraz przełęcz Oberalppass, leżącą 2033 m n.p.m.
Ogromną atrakcją turystyczną Szwajcarii są Alpy i znajdujące się tam niewielkie wioski, położone wśród wysokich szczytów gór. Jedną z nich jest Grindelwald, czyli wioska lodowcowa, gdzie między innymi wzniesiono Pałac Lodowy.

Francuskojęzyczna część Szwajcarii
Nad brzegiem Jeziora Genewskiego, we francuskojęzycznej części Szwajcarii, znajduje się Lozanna. W mieście tym warto wybrać się na starówkę z: zabytkową katedrą z XII w. - Château Saint-Maire, XVII-wiecznym ratuszem i pałacem sprawiedliwości. Niedaleko Lozanny położony jest Fryburg z przepiękną katedrą św. Mikołaja, zbudowaną w latach 1283-1490, z pięknymi witrażami wykonanymi przez Józefa Mehoffera.

Lucerna i Bazylea
U stóp góry Pilatus, nad rzeką Reuss leży Lucerna, zabytkowe miasto, do którego największych atrakcji zalicza się średniowieczne place, most Kapliczny - najstarszy drewniany most Europy czy most Plewny z XV wieku.
W Bazylei, w zakolu rzeki Ren, znajduje się natomiast starówka z zabudową pochodzącą nawet z XIII wieku. Ciekawymi punktami zwiedzania tego miasta na styku trzech państw (Szwajcarii, Niemiec i Francji) są plac Katedralny z fontannami Jeana Tinguely’ego oraz katedrą Münster.

Stolica Szwajcarii Berno
Nad rzeką Aare wzniesiono Berno, miasto pełniące funkcję stolicy Szwajcarii. Znajduje się tu siedziba rządu, a ponadto wiele zabytków, skupionych przede wszystkim wokół średniowiecznego Starego Miasta. Można tu zwiedzić katedrę św. Wincentego, wspiąć się na wieżę zegarową z 1530 roku oraz zobaczyć dom Einsteina.

W Szwajcarii zachował się klimat rodem ze średniowiecza, który można poczuć, zwiedzając starówki takich miast jak Berno, Bazylea czy Genewa. Jednocześnie kraj ten cały czas idzie z duchem czasu, dbając przede wszystkim o dobro swoich mieszkańców. Turyści nie będą się tu nudzić bez względu na to, w jakim miesiącu odwiedzą ten kraj.

 

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: