URLOP W CIEPŁYCH KRAJACH W LUTYM? SPRAWDŹ, GDZIE NA PEWNO NIE ZABRAKNIE SŁOŃCA.

WAKACJE W LUTYM

Podczas gdy w Polsce na sezon wakacyjny czekać trzeba jeszcze przez kilka dobrych miesięcy, w wielu miejscach na świecie w lutym panują wymarzone warunki do tego, żeby cieszyć się urlopem. Do popularnych w tym okresie kierunków należą Azja Południowo-Wschodnia, Afryka Zachodnia i Ameryka Środkowa. Aby ułatwić wybór wszystkim tym, którzy planują kolejną egzotyczną podróż, przybliżamy atrakcje, z których korzystać można właśnie w tych miejscach. A jest ich mnóstwo! Oto najpiękniejsze miejsca, które najlepiej odwiedzić w lutym:

 

1. Birma, Tajlandia i Laos. Zabytki, które Cię zachwycą.

Gdzie na wakacje w lutym wybieramy się najczęściej? Jednym z najpopularniejszych kierunków, jakie obierają podróżnicy marzący o tropikalnym wypoczynku jest Azja. Birma to wciąż mniej popularny kraj niż Tajlandia czy Malezja, ale z pewnością równie wart uwagi.

Piękna, tropikalna przyroda, bogata kultura i otwartość mieszkańców - z tego słynie Birma. Wycieczka do tego fascynującego kraju to świetna okazja, żeby poznać tradycje i zwyczaje mieszkającego nad jeziorem Inle ludu Intha. Jego członkowie zajmują się uprawą ogrodów i farm pływających po tafli jeziora. Opanowali do perfekcji niezwykłą sztukę wiosłowania nogami. Podczas pobytu w tym miejscu nie zapomnij zobaczyć zjawiskowego zachodu słońca nad jeziorem i skosztować lokalnie produkowanego wina. Spotkania z mieszkańcami to świetna okazja do lepszego poznania kultury tego kraju. Aby zagłębić się w jego historii, warto odwiedzić Pagan. Wycieczka na wypełnioną zabytkowymi świątyniami równinę na długo pozostanie w Twojej pamięci. Jeżeli nie wystarczy Ci spacer wśród starożytnych stup, czeka na Ciebie wyjątkowa atrakcja, dzięki której przekonasz się jak z lotu ptaka wygląda Pagan - lot balonem. Ale to fascynujące miasto to nie tylko zabytki. Warto również wybrać się na gwarny targ w jego centralnej części oraz warsztat laki - żywicy używanej w lokalnej sztuce zdobniczej. Wyjątkowym miejscem na mapie Birmy jest także Góra Popa - odgrywa ona ważną rolę w kulturze kraju. Do klasztoru na jej szczycie prowadzi 777 stopni. Według tradycji należy wspiąć się po nich boso. Sam klasztor poświęcony jest kultowi 37 Natów - animistycznych duchów.

Sąsiedni Laos również może pochwalić się imponującym dziedzictwem kulturowym. Szczególnie widoczne jest to w Luang Prabang, starożytnej stolicy północnego Laosu, gdzie można podziwiać ponad trzydzieści pozłacanych świątyń i z bliska zobaczyć buddyjskie zwyczaje takie jak ceremonia wręczania jałmużny. O świcie mnisi zbierają jałmużnę do metalowych misek w formie jedzenia i błogosławią wiernych, którzy gromadzą się na trasie ich przemarszu. Udział w tym wydarzeniu to niezwykłe, mistyczne przeżycie. W Laosie warto odwiedzić także osady plemion zamieszkujących północno-zachodnią cześć kraju – Akha, Ikos, Khmu oraz Hmong. Każde z nich wyróżnia się odmienną kulturą i zwyczajami. Bambusowe domy Akha zbudowane są w charakterystycznym stylu i podzielone na części dla kobiet i mężczyzn. Hmong wyznają religię animistyczną i czczą duchy przodków oraz otaczające ich żywioły. Khmu stanowią najliczniejszą w Laosie mniejszość etniczną. Żeby zapewnić sobie pomyślne zbiory, czczą w tańcu boginię ryżu.

„Złoty Trójkąt”, górzysty region, gdzie spotykają się granice trzech państwa, a ich kultury przenikają się ze sobą tworząc fascynująca mozaikę, dopełnia Tajlandia. W miejscowości Sop Ruak można odwiedzić muzeum historii opium. To właśnie z produkcji tego narkotyku jeszcze do niedawna utrzymywali się mieszkańcy regionu. W muzeum można zobaczyć między innymi narzędzia do uprawy maku i przerabiania soku z makówek na opium oraz dowiedzieć się jaki wpływ używka ta miała na życie plemion Złotego Trójkąta.

 

2. Kenia i Tanzania. Dzikie zwierzęta i zachwycający krajobraz.

Jeżeli nadal zastanawiasz się, gdzie wybrać się na urlop w lutym, kraje Afryki Zachodniej to nasza kolejna propozycja. Jednym z najciekawszych kierunków w tej części świata jest bez wątpienia Kenia. Wczasy w tym fascynującym kraju dostarczą Ci wielu wyjątkowych wrażeń. Zachwyci Cię Nairobi, stolica Kenii, w której można podziwiać budynek parlamentu, mauzoleum Joma Kenyatty i skansen Bomas, w którym odtworzono egzotyczne wioski różnych plemion. Aby lepiej poznać tradycje plemion Afryki Zachodniej, warto odwiedzić także Rezerwat Masai Mara. Kenia to kraj bardzo zróżnicowany pod względem etnicznym. Masajowie stanowią niewiele ponad 2% populacji. W rezerwacie odwiedzisz autentyczną wioskę masajską i posłuchasz tradycyjnego śpiewu kobiet. Na tym nie kończą się dostępne w parku atrakcje. Kenia to jedno z wielu miejsc w Afryce, w których można wybrać się na safari. Masai Mara zamieszkują lwy, żyrafy, słonie i wiele innych gatunków zwierząt. Wschodnią część kraju przecina Wielki Rów Afrykański. Wycieczka wzdłuż jego krawędzi to okazja do podziwiania niezwykłego krajobrazu. Jednym z najpiękniejszych miejsc w rejonie Wielkiego Rowu Afrykańskiego jest Jezioro Nakuru. Żyje tu ponad 850 gatunków dzikich ptaków. Najwięcej uwagi zwracają jednak ogromne stada flamingów.

Okazji do podziwiania dzikiej przyrody nie brakuje również w sąsiedniej Tanzanii. To tu znajduje się rezerwat Ngorongoro, gdzie w kalderze wygasłego wulkanu żyją setki gatunków zwierząt oraz słynny Park Narodowy Serengeti – najsłynniejszy rezerwat w Afryce, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jakie miejsce w tej części Afryki najlepiej nadaje się na wypoczynek? Zanzibar to świetny kierunek dla wszystkich, którzy marzą o relaksie na rajskiej plaży. Ta należąca do Tanzanii wyspa to prawdziwy wakacyjny raj. Wszystko za sprawą pięknych, piaszczystych plaż, krystalicznie czystej wody, idealnej pogody utrzymującej się przez cały rok i gościnności mieszkańców. Poza plażowaniem i sportami wodnymi, na wyspie nie brakuje też innych atrakcji. Można tu odwiedzić plantację przypraw lub wybrać się na wycieczkę do zabytkowego starego miasta Zanzibaru i zobaczyć zabytki takie jak meczety i pałac sułtana. W porcie czekają też tradycyjne łodzie dhow, na pokładzie których można wybrać się w malowniczy rejs wzdłuż wybrzeża.

3. Kostaryka i Panama. Dżungla, wulkany i wyśmienita kawa.

Jeżeli dalej zastanawiasz się, gdzie jechać na wakacje w lutym, mamy dla Ciebie jeszcze jedną propozycję. Dla miłośników tropikalnej przyrody idealnym kierunkiem będzie Kostaryka. Pogoda panująca tam w lutym sprawia, że warunki do odkrywania uroków tego pięknego raju są idealne. Dzika dżungla, wulkany i rajskie plaże - właśnie tym podróżników z całego świata przyciąga Kostaryka. Parki narodowe, takie jak P.N. Wulkanu Irazu zachwycą każdego, kto kocha spędza czas na łonie natury. Jego największa atrakcja to Wulkan Irazu i możliwość spaceru po krawędzi jego krateru. Ze szczytu można zobaczyć także znajdujący się w pobliżu czynny wulkan Turrialba. Dzika przyroda to najpiękniejsze, co ma do zaoferowania Kostaryka. Atrakcje takie jak spacer podniebnym szlakiem przez piętra tropikalnego lasu chmurowego Monteverde pozwalają z bliska przyjrzeć się bogatej faunie i florze. W rezerwacie można obserwować także liczne gatunki kolibrów, które chętnie przylatują do ustawionych dla nich „paśników”. Na tych, którzy chcą zwiedzić dżunglę w mniej konwencjonalny sposób czeka tyrolka, na której można zjechać pomiędzy niższymi warstwami lasu. Po trekkingu przez tropikalną dżunglę warto poświęcić chwilę na relaks. W ośrodku wód termalnych Tabacon odprężysz się w wodzie podgrzanej ciepłem wulkanu Arenal.

Zachwyci Cię to, jakie bogactwo przyrody posiada Kostaryka. Dzikie zwierzęta zobaczysz w innym popularnym parku narodowym - P.N. Manuel Antonio. Zamieszkują go między innymi różne gatunki małp, leniwców i węży. Wiele gatunków egzotycznych zwierząt, w tym liczne gatunki ptaków, można podziwiać w Parku Narodowym Tortuguero. Na terenie parku można odwiedzić także centrum stacji ochrony żółwi morskich, które odbywają lęgi na pobliskich plażach.

Każdy smakosz kawy wie, że jednym z krajów, które produkują najlepsze ziarna jest Kostaryka. Plantacja kawy to miejsce, które warto odwiedzić, żeby dowiedzieć się więcej na temat procesu jej uprawy. Choć to niewielki kraj, znajduje się w nim aż 8 oddzielnych regionów uprawy. Na wysoką jakość ziaren ma wpływ wulkaniczna gleba, na której uprawiana jest kostarykańska kawa.

 Piękną przyrodą może pochwalić się również Panama. Tutejsza dżungla także zachwyca swoim tajemniczym pięknem. Podczas wizyty w tym kraju warto jednak opuścić na chwilę kontynent i wypłynąć w rejs na archipelag Bocas del Toro. To miejsce na Morzu Karaibskim jest niezwykłe z wielu względów. Krzysztof Kolumb odkrył je w 1502 roku, podczas swojej czwartej wyprawy do Ameryki. Na wyspach znajdą coś dla siebie zarówno Ci, którzy lubią uprawiać sporty wodne, wygrzewać się na plaży jak i Ci, którzy wolą spacery po dżungli. Wszystko to w otoczeniu dziewiczej przyrody. Wokół należącej do archipelagu wyspy Cayo Coral można poziwiać piękną rafę koralową, a w Zatoce Delfinów zobaczyć te przyjazne ssaki w ich naturalnym środowisku. Bocas del Toro to prawdziwy wakacyjny raj, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci zdecydować, gdzie lecieć na wakacje w lutym. Nie czekaj z decyzją o tym, gdzie spędzić urlop. Wybierz jedno z miejsc, gdzie idealne warunki na wakacje panują już na początku roku i ciesz się urokami najbardziej egzotycznych zakątków świata.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: