× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Trzy największe miasta Grenlandii i co warto w nich zobaczyć

×
01-04-2019
Podróż na Grenlandię to przede wszystkim spotkanie z pięknem natury. Majestatyczne lodowce, zamieszkujące wody wokół wyspy wieloryby, malownicze widoki, których próżno szukać na południe od koła podbiegunowego. To jednak nie wszystko! Wśród lodowego krajobrazu znajdują się miasta, które w równym stopniu zasługują na uwagę.

Oto trzy największe miasta Grenlandii:

1) Nuuk

Położone na zachodnim brzegu wyspy Nuuk to stolica Grenlandii. Choć to największe miasto na wyspie, liczy niewiele ponad 17 tysięcy mieszkańców. Mimo to, nie brakuje w nim atrakcji. Na szczególną uwagę zasługuje port, do którego w 1721 roku dotarł Duńczyk Hans Egede – założyciel miasta. Jego dom stoi do dziś  na nabrzeżu i jest miejscem ważnych wydarzeń organizowanych przez Rząd Grenlandii. W porcie można podziwiać również posąg Sedny, która w mitologii Inuitów jest boginią morza. Warto zajrzeć również do Muzeum Narodoweg Grenlandii, w którym można poznać fascynującą historię wyspy. Miłośnicy sztuki podczas spaceru po mieście mogą wybrać ścieżkę przygotowaną przez Nuuk Kunst Museum i zobaczyć dzieła lokalnych artystów. Liczne restauracje oferują autentyczne grenlandzkie potrawy, przygotowane z wykorzystaniem mięsa wieloryba i foki.

2) Sisimut

320 kilometrów na północ od Nuuk znajduje się drugie co do wielkości miasto Grenlandii – Sisimut. To miejsce to prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych. To także jedno z najprężniej rozwijających się miast Grenlandii. Turyści mogą tu odwiedzić jedyną na wyspie chińską restaurację, gdzie tradycyjne chińskie potrawy przygotowuje się…z typowo grenlandzkich składników! W położonym niedaleko portu Sisimut Museum można dowiedzieć się o tym jak na Grenlandii  na przestrzeni wieków rozwijał się handel i przemysł, a także odwiedzić rekonstrukcję domu z początku XX w. W Taseralki Culture Center można natomiast wziąć udział w koncercie tradycyjnej muzyki.

3) Illulisat

Położone na południe od stolicy Grenlandii miasto Illulisat to świetna baza wypadowa dla tych, którzy chcą zobaczyć piękny lodowiec Eqi czy wieloryby żyjące w zatoce Disko Bugt. Samo miasto jest niezwykle malownicze. Warto wybrać się na spacer po Starym Mieście i odwiedzić Muzeum Illulisat, zajmujące budynek w którym urodził się i mieszkał słynny odkrywca Knud Rasmussen. Muzeum poświęcone jest nie tylko jego wyprawom, ale też historii samego miasta i jego wyjątkowej mieszanki kultur, z których część przetrwała do dziś. W Emanuel A Petersen Art Musuem można podziwiać liczne prace duńskiego artysty, znanego z grenlandzkich pejzaży. Podczas spaceru po mieście warto wstąpić także do licznych kawiarni i restauracji.

Zobacz GRENLANDIĘ z LogosTour
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów