TRZY NAJWIĘKSZE MIASTA GRENLANDII I CO WARTO W NICH ZOBACZYĆ

GRENLANDIA

Majestatyczne lodowce, zamieszkujące wody wokół wyspy wieloryby, malownicze widoki...

Podróż na Grenlandię to przede wszystkim spotkanie z pięknem natury. Majestatyczne lodowce, zamieszkujące wody wokół wyspy wieloryby, malownicze widoki, których próżno szukać na południe od koła podbiegunowego. To jednak nie wszystko! Wśród lodowego krajobrazu znajdują się miasta, które w równym stopniu zasługują na uwagę.

Oto trzy największe miasta Grenlandii:

1) Nuuk

Położone na zachodnim brzegu wyspy Nuuk to stolica Grenlandii. Choć to największe miasto na wyspie, liczy niewiele ponad 17 tysięcy mieszkańców. Mimo to, nie brakuje w nim atrakcji. Na szczególną uwagę zasługuje port, do którego w 1721 roku dotarł Duńczyk Hans Egede – założyciel miasta. Jego dom stoi do dziś  na nabrzeżu i jest miejscem ważnych wydarzeń organizowanych przez Rząd Grenlandii. W porcie można podziwiać również posąg Sedny, która w mitologii Inuitów jest boginią morza. Warto zajrzeć również do Muzeum Narodoweg Grenlandii, w którym można poznać fascynującą historię wyspy. Miłośnicy sztuki podczas spaceru po mieście mogą wybrać ścieżkę przygotowaną przez Nuuk Kunst Museum i zobaczyć dzieła lokalnych artystów. Liczne restauracje oferują autentyczne grenlandzkie potrawy, przygotowane z wykorzystaniem mięsa wieloryba i foki.

2) Sisimut

320 kilometrów na północ od Nuuk znajduje się drugie co do wielkości miasto Grenlandii – Sisimut. To miejsce to prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych. To także jedno z najprężniej rozwijających się miast Grenlandii. Turyści mogą tu odwiedzić jedyną na wyspie chińską restaurację, gdzie tradycyjne chińskie potrawy przygotowuje się…z typowo grenlandzkich składników! W położonym niedaleko portu Sisimut Museum można dowiedzieć się o tym jak na Grenlandii  na przestrzeni wieków rozwijał się handel i przemysł, a także odwiedzić rekonstrukcję domu z początku XX w. W Taseralki Culture Center można natomiast wziąć udział w koncercie tradycyjnej muzyki.

3) Illulisat

Położone na południe od stolicy Grenlandii miasto Illulisat to świetna baza wypadowa dla tych, którzy chcą zobaczyć piękny lodowiec Eqi czy wieloryby żyjące w zatoce Disko Bugt. Samo miasto jest niezwykle malownicze. Warto wybrać się na spacer po Starym Mieście i odwiedzić Muzeum Illulisat, zajmujące budynek w którym urodził się i mieszkał słynny odkrywca Knud Rasmussen. Muzeum poświęcone jest nie tylko jego wyprawom, ale też historii samego miasta i jego wyjątkowej mieszanki kultur, z których część przetrwała do dziś. W Emanuel A Petersen Art Musuem można podziwiać liczne prace duńskiego artysty, znanego z grenlandzkich pejzaży. Podczas spaceru po mieście warto wstąpić także do licznych kawiarni i restauracji.

Zobacz GRENLANDIĘ z LogosTour

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: