SYLWESTER 2021 NIE MUSI BYĆ NUDNY! POZNAJ TRZY NAJLEPSZE KIERUNKI NA NOWY ROK

SYLWESTER 2021 NIE MUSI BYĆ NUDNY! POZNAJ TRZY NAJLEPSZE KIERUNKI NA NOWY ROK

 
Wieczór sylwestrowy na przełomie 2021 i 2022 roku minął nam pod znakiem pandemii i związanych z nią obostrzeń. Maseczki, limit osób na metr kwadratowy sprawiły, że ubiegłoroczny sylwester był inny niż wszystkie, które wcześniej świętowaliśmy. W tym roku już nie musi tak być – powoli znoszone są restrykcje dotyczące wyjazdów, można więc przeżyć ten wieczór w egzotycznym miejscu i niezapomnianej atmosferze. Gdzie wybrać się na sylwestra 2021?

GDZIE SPĘDZIĆ SYLWESTRA 2021?

Okres zimowy w Polsce, niezależnie czy w dobie pandemii, czy nie, bywa dosyć ponury. Brak słońca czy zimno skutecznie utrudniają nam cieszenie się zmianą daty w kalendarzu na nowy rok. Warto zastanowić się nad przeżyciem nocy sylwestrowej poza granicami naszego kraju. Jakie kierunki są warte rozważenia podczas planowania sylwestra 2021? Zobacz trzy najlepsze propozycje!

SYLWESTER NA MALCIE

Malta – ta śródziemnomorska wyspa zachwyca pod każdym względem i z całą pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest pełna niezwykle malowniczych krajobrazów, od lat docenianych przez turystów czy ekipy filmowe. Maltańskie pejzaże mogliśmy podziwiać choćby w jednym z najgłośniejszych seriali ostatnich lat, „Grze o tron”.
 
Atrakcje tej urokliwej wyspy nie kończą się na wspaniałych widokach, wysokich klifach i przejrzystej wodzie, chociaż bez wątpienia one same stanowią niezły powód do odwiedzenia Malty. To wyspiarskie państwo słynie również z niespotykanych na skalę światową zabytków, jak wielkie, megalityczne świątynie. Są starsze niż popularne egipskie piramidy, gdyż datuje się je na około 3600 rok p.n.e. i stanowią jedne z niewielu na całym świecie tak monumentalnych budowli z tamtego okresu.

SYLWESTER NA TENERYFIE

Teneryfa wraz z pobliską wyspą Gran Canaria to jeden z najpopularniejszych kierunków podróżowania w Europie i nie bez przyczyny. Znajdziemy tutaj wspaniałe zabytki, park narodowy z wulkanem Teide, który przy okazji jest najwyższym szczytem Hiszpanii, czy aż 140 gatunków zwierząt i roślin niespotykanych nigdzie indziej. O niezwykłości Teneryfy decyduje duża ilość mikroklimatów występujących na wyspie. W zależności od tego, na jakiej wysokości będziemy, możemy spodziewać się delikatnych zmian krajobrazu. Widzimy tu również wyraźne odróżnienie pomiędzy klimatem południa wyspy i jej północnej strony, co sprawia, że Teneryfa jest nazywana czasem „kontynentem w miniaturze”.
 
Jeśli 140 gatunków fauny i flory nie zachęca kogoś do rozważenia Teneryfy jako opcji sylwestrowej, może da się skusić takiej samej liczbie plaż. 140 piaszczystych plaż ciągnących się wzdłuż 350 kilometrowego wybrzeża zapewni doskonały wypoczynek i masę atrakcji, takich jak surfowanie, nurkowanie czy kitesurfing. Ogólnie Teneryfa stanowi bardzo ciekawą opcję dla aktywnych zwiedzających - całość możemy zwiedzić za pomocą skutera.
 
Teneryfa to jedno z niewielu turystycznych miejsc na całym świecie, gdzie sezon po prostu się nie kończy. Na nieustanny napływ turystów są przygotowani lokalni mieszkańcy, znajdziemy tutaj więc masę atrakcji takich jak zabytkowe restauracje i kawiarnie, mięso z rusztu smażonego tuż nad rozgrzaną lawą czy nawet pingwinarium. Dodatkowo rolniczy charakter wyspy wpływa na hodowlę oliwek czy winogron, które można skosztować na okolicznych bazarkach. Na Teneryfie każdy znajdzie coś dla siebie, a co więcej, będzie mógł oddawać się swoim ulubionym rozrywkom na unikalnej, wulkanicznej wyspie.

SYLWESTER NA… WODZIE, CZYLI REJS PO MORZU KARAIBSKIM

Jeśli ktoś nie może zdecydować się na wybór pomiędzy hucznym, imprezowym sylwestrem a aktywnym zwiedzaniem nowych miejsc, zawsze może postawić na opcję pomiędzy tymi dwiema, co w tym wypadku wydaje się bardzo ciekawym rozwiązaniem. Rejs po Morzu Karaibskim to najlepszy sposób na pożegnanie starego roku, jaki tylko może przyjść do głowy. Specjalnie przygotowany, luksusowy statek sprawi, że sylwester zdecydowanie będzie dla nas niezapomnianym przeżyciem. Znajdziemy tutaj całodobową obsługę kajut, sale fitness, kafejkę internetową, kino pod gwiazdami czy wygodne leżaki na przestronnym tarasie słonecznym. Ogromny bufet, oferujący kuchnie z całego świata, będzie do naszej dyspozycji do późnych godzin wieczornych, a po jego zamknięciu będzie można udać się na organizowane na pokładzie dyskoteki.
 
Jeśli ktoś chciałby zwiedzić nieco więcej niż pokład statku, będzie miał taką możliwość, gdyż w plan rejsu wpisane są tak urokliwe miejsca jak Barbados czy Wyspa Świętej Łucji, które pomogą nam poznać nieco egzotyki. Nie zabraknie tutaj możliwości nurkowania wśród raf koralowych, czy chwili na skosztowanie lokalnych przysmaków. Wycieczki dla chętnych pozwolą nam zajrzeć nawet w głąb tropikalnej dżungli, charakterystycznej dla popkulturowego wizerunku piratów, wylansowanego przez gigantów Hollywood.
 
13 dni spędzonych na pokładzie luksusowego statku doskonale połączy aspekt wypoczynkowy z niezwykłą przygodą, która wpisze się na lata w nasze wspomnienia. Jeśli nie możemy się zdecydować na konkretne miejsce by przywitać Nowy Rok, powinniśmy rozważyć,  sylwester 2021  z pokładu ekskluzywnego statku wycieczkowego. 

DOBRY SYLWESTER TO ZORGANIZOWANY SYLWESTER

 
Mamy nadzieję, że nasz mały ranking zachęcił niezdecydowanych do wybrania miejsca na swój idealny sylwester. Niezależnie, czy mamy w planach spędzić go na piaszczystej plaży na Teneryfie, eksplorując megalityczne maltańskie świątynie, czy może bardziej przemawia do nas luksusowy rejs, należy pamiętać, że dobra wycieczka, to dobrze zorganizowana wycieczka.
 
Wybranie sprawdzonego biura podróży zapewni odpowiednie wsparcie ze strony przewodnika w każdej sytuacji, co wydaje się szczególnie istotne w przypadku zabawy sylwestrowej. Kolekcjonowanie wspomnień upłynie  znacznie raźniej, jeśli będziesz wiedzieć, że możesz liczyć na pomoc oferowaną przez nasze biuro podróży. 
 
Sprawdź nasze propozycje wyjazdów sylwestrowych 

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: