ŚLADAMI GRECKICH BOGÓW

GRECKA PRZYGODA

Grecja to kraj o bogatej kulturze i wielowiekowej historii, na podstawie której zbudowano po części cywilizację europejską. Sprawdźmy, co ma do zaoferowania.

Grecja to kraj o bogatej kulturze i wielowiekowej historii, na podstawie której zbudowano po części cywilizację europejską. Jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych wyjazdów Polaków. Sprawdźmy, co ma do zaoferowania.

Ateny - z wizytą w stolicy Grecji
Zdecydowanie najwięcej zabytków i atrakcji turystycznych w Grecji oferuje jej stolica. Ateny zostały poświęcone bogini mądrości i słusznej wojny - Atenie. Nad miastem góruje wzgórze Akropolu z zespołem architektonicznym, w skład którego wchodzi Partenon, Erechtejon (wzniesiony ku czci Ateny i Posejdona), świątynia Ateny i Propyleje, czyli główna brama na Akropol.  U podnóża Akropolu istniała niegdyś dzielnica Plaka, która obecnie jest uznawana za ulubioną wśród artystów. Panuje tam niesamowity klimat, kształtowany przez tutejsze zabytki, tawerny i urokliwe kafejki. W Atenach warto ponadto zobaczyć Muzeum Akropolu, Teatr Dionizosa, Odeon Herodosa Attyka, starożytną Agorę czy Wieżę Wiatrów.
Nieopodal Aten znajduje się jeden z najważniejszych portów w Grecji - Pireus, skąd można popłynąć na liczne greckie wyspy.

Ekskluzywna wyspa Mykonos
Wyspa Mykonos jest uwielbiana przez gwiazdy światowego show biznesu i jednocześnie stanowi przepiękne miejsce do spędzenia letnich wakacji. Funkcję jej stolicy pełni miasto o tej samej nazwie, a jej największą atrakcją jest dzielnica - „Mała Wenecja”, gdzie zabytkowe domy schodzą aż do samej wody. Charakterystyczną cechę krajobrazu Mykonos stanowią XVI-wieczne białe wiatraki oraz cerkiew Paraportiani (Matki Boskiej z Tylnej Bramy). Warto wypoczywać na przepięknych plażach wyspy, m.in. na Kalafatis, Platis Gialos lub Psarou. Znaczną część Mykonos zajmują starożytne zabytki, np. świątynia Apollina, sanktuarium Dionizosa, Taras Lwów czy fragmenty posągu Apollina.

Na wzgórzach Santorini
Kto choć raz był na greckiej wyspie Santorini, ten z pewnością będzie chciał tutaj wrócić. To według wielu najpiękniejsza grecka wyspa. Została ukształtowana poprzez wybuch wulkanu około 1500 lat p.n.e. Erupcja doprowadziła do zatopienia całej środkowej części wyspy i utworzyła kalderę - urwisko w kształcie półksiężyca, które dziś usiane jest gęsto białymi domami z charakterystycznymi niebieskimi dachami. Atrakcjami Santorini są m.in.: czarne plaże, strome wąwozy i piękne miasteczka, jak choćby stolica wyspy - Fira. W południowo-zachodniej części wyspy znajduje się Akrotiri, czyli minojskie miasto zasypane przez popiół wulkaniczny.
Grecja zapewnia wszystko, czego oczekują turyści - przepiękne plaże, niezapomniane krajobrazy naturalne i wielowiekowe zabytki. Wyprawa w te okolice będzie wyjątkową przygodą.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: