SKARBY NORWEGII – WYCIECZKA PO NIEZWYKŁEJ KRAINIE FIORDÓW

PIĘKNO NORWESKICH FIORDÓW: PODRÓŻ PRZEZ NAJPIĘKNIEJSZE KRAJOBRAZY W NORWEGII

Skandynawia to region znany z niezwykłej przyrody, w tym malowniczych wodospadów oraz zapierających dech w piersiach szczytów, fiordów i lodowców. Wycieczka z naszym biurem pozwoli odkryć najpiękniejsze zakamarki Norwegii pełne niesamowitych tworów Matki Natury. Czego można spodziewać się podczas tej podróży?

NORWEGIA – KRAINA FIORDÓW

Norwegia to państwo, które powszechnie kojarzone jest z fiordami. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ na obszarze tego skandynawskiego kraju znajduje się ponad 1700 zatok pochodzenia lodowcowego! Fiordy rozlokowane są w różnych częściach Norwegii, ale najwięcej z nich znajduje się zdecydowanie na południowo-zachodnim krańcu kraju. Jakich wrażeń można oczekiwać, wybierając się na wycieczkę objazdową lub rejs po fiordach? Na pewno niezapomnianych widoków, majestatycznych i niemalże bajkowych krajobrazów, a także poczucia potęgi przyrody.

WYCIECZKA DO SKANDYNAWII I REJS PO NAJPIĘKNIEJSZYCH FIORDACH NORWESKICH

Choć w Norwegii znajduje się wiele fiordów, to tak naprawdę tylko część z nich wygląda naprawdę spektakularnie. Podczas planowania wypadu w skandynawskie rejony, warto zatem sprawdzić, które z nich są godne uwagi. Wybierając się na wycieczkę z naszym biurem podróży, można pominąć ten etap, bo gwarantujemy, że w programie znajdą się najsłynniejsze zatoki. O których z nich mowa?

SOGNEFJORD – NAJDŁUŻSZY I NAJGŁĘBSZY FIORD W NORWEGII

W planie wycieczki po Norwegii nie może zabraknąć Sognefjord. Znajduje się on w okręgu Sogn og Fjordane i stanowi jego wizytówkę, ba, nawet znak rozpoznawczy całego kraju. Wszystko dlatego, że Sognefjord jest najdłuższą, a także najgłębszą zatoką polodowcową w Norwegii. Fiord ciągnie się przez 203 km w głąb lądu, a jego szerokość waha się od 1,5 do 6 km w zależności od odcinka. Natomiast najgłębszy punkt zatoki znajduje się 1308 metrów poniżej poziomu morza. Są to wręcz niewyobrażalne wielkości, od których może zawrócić się w głowie!

Jednak za wrażenia z wycieczki po Sognefjord nie odpowiadają jedynie rozmiary fiordu. Całość doświadczenia kreuje również piękna sceneria, w której znajduje się zatoka. Podczas wycieczki wzdłuż Sognefjord można zobaczyć ciekawe formacje górskie okalające wodę. Widok na strome ścianki, oryginalne półki skalne i wiele więcej tworów przyrody – to właśnie czeka na turystów, którzy wybiorą na wycieczkę pieszą lub przejazd wzdłuż fiordu.

First Image

GEIRANGERFJORD – STROME ZBOCZA I WODOSPADY, KTÓRE ZAPIERAJĄ DECH W PIERSIACH

Geirangerfjord to z pewnością jeden z najpiękniejszych fiordów w całej Norwegii. Bajkowa zatoka została wpisana na listę UNESCO i co roku odwiedza ją szereg oczarowanych pięknem skandynawskiej przyrody turystów. Malowniczy pejzaż Geirangerfjord składa się ze stromych zboczy Gór Skandynawskich oraz licznych wodospadów, w tym majestatycznego Wodospadu Siedmiu Sióstr.

Wybierając się w podróż z naszym biurem, turyści mają możliwość wjazdu na jeden z miejscowych szczytów położonych na południe od przepięknej wsi Geiranger. Mowa tu oczywiście o Dalsnibba o wysokości 1496 m n.p.m. Stamtąd uczestnicy wycieczki będą podziwiać fiord z innej perspektywy, aby później jeszcze raz odkryć perłę Skandynawii podczas rejsu do wsi Helesylt.

Nasze oferty łączą wyprawę do tak zwanego króla fiordów z innymi atrakcjami. Przykładem jest wizyta przy imponującym Stigfossen, przejażdżka przez kręte górskie trasy, czyli Drogę Trolli i Drogę Orłów ze wspaniałymi punktami widokowymi nad Geirangerfjord czy postój autokaru przy najwyższej w Europie pionowej ścianie skalnej, czyli Ścianie Trolli.

CO JESZCZE WARTO ZOBACZYĆ W NORWEGII?

Kraj fiordów to prawdziwa skarbnica wyjątkowych miejsc. Znaczna część z nich to prawdziwe arcydzieła Matki Natury, jednak nie zabrakło tam również przepięknych zabudowań i perełek architektury, za które odpowiedzialny jest człowiek. W planie podróży warto uwzględnić zwiedzanie Oslo oraz miasta Bergen, które słynie z urokliwych zabudowań.

First Image

OSLO – PRZYSTANEK W NORWESKIEJ STOLICY

W planie wycieczki nie powinno zabraknąć odwiedzin w stolicy Norwegii, czyli Oslo. Jest to największe miasto w tym skandynawskim kraju, którego historia sięga 1048 roku. W stolicy i jej okolicach nie brakuje atrakcji idealnych dla miłośników przyrody i architektury. Zabudowę miejską otaczają góry i obszary leśne oraz wody fiordu.

Wycieczka po mieście obejmuje m.in. zwiedzanie centrum Oslo, w którym znajduje się budynek Operahauset, ceniony za niezwykłe współczesne rozwiązania architektoniczne, spacer po jedynym w swoim rodzaju starym mieście oraz odwiedziny parku Vigelanda, który słynie ze zbioru kilkuset rzeźb norweskiego artysty. Wizyta w Oslo to także Półwysep Bygdøy z Muzeum Ludowym, Muzeum statku „Fram” i nie tylko.

First Image

BERGEN, CZYLI MIASTO-BRAMA DO FIORDÓW

Bergen to drugie z kolei największe miasto w kraju. Norwegowie nazywają je „bramą do fiordów”, ponieważ można powiedzieć, że to właśnie tam zaczyna się prawdziwy pokaz imponującej twórczości natury. Ponadto w Bergen nie brakuje zabytków i urokliwych zabudowań. Przykładem są charakterystyczne wąskie domy z drewna w przyciągających wzrok kolorach. Budynki mieszczą się na ulicy Bryggen, która znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

W naszym programie zwiedzanie Beren odbywa się w towarzystwie przewodnika, który zaciekawi uczestników opowieściami o zabytkowym centrum, miejscowej Katedrze św. Olafa czy kamiennym kościele św. Mary, czyli najstarszym budynku, jaki znajduje się na terenie miasta. Wycieczka zorganizowana obejmuje także wizytę w Muzeum Troldhaugen, które mieści się w domu kompozytora Edwarda Griega.

W naszej ofercie znajdują się m.in. wycieczki do Norwegii w formie przejazdu klimatyzowanym busem turystycznym połączonego z lokalną przeprawą promową po Sognefjord i Geirangerfjord oraz w postaci rejsu luksusowym promem wycieczkowym z północy na południe kraju. Każda z nich obejmuje opiekę polskiego pilota oraz przeloty międzynarodowe. Być może przyroda Norwegii i bajeczne fiordy to idealna pozycja na tegoroczne wakacje?

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: