RPA – WYCIECZKI OBJAZDOWE, WCZASY, PODRÓŻ PO TRADYCJACH

KULTURA I TRADYCJE LUDOWE RPA – POZNAJ JE PODCZAS PODRÓŻY!

RPA to jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów Afryki. To właśnie tam spotykają się ze sobą nowoczesne metropolie i wioski plemienne. Możliwość poznania mieszanki kulturowej Republiki Południowej Afryki ściąga do kraju mnóstwo turystów z całego świata. Nasze biuro podróży oferuje wycieczki, w ramach których zwiedzający poznają wszystkie strony tego pięknego państwa. Czy warto wybrać to miejsce na wczasy?

RPA – PODRÓŻ POPRZEZ AFRYKAŃSKĄ KULTURĘ

W przypadku tak zróżnicowanego kraju jak RPA najlepszą opcją jest wyjazd objazdowy. Pozwala na zobaczenie różnorodnych stron państwa – nie tylko nowoczesnych budynków i luksusowych sklepów, ale również niesamowitej natury i uboższych mieścin zamieszkiwanych przez plemiona i mniejszości.

Podczas wyjazdu turyści mają okazję skosztować mnóstwa potraw, których w Polsce nie da się spróbować lub znajdują się w bardzo niewielu restauracjach. Należą do nich m.in. mięsa z krokodyla czy impali oraz dania ze strusia. To idealne miejsce na jedzenie soczystych owoców morza. Często serwuje się je w formie braai, czyli ze sporych rozmiarów grilla.

RPA to mieszanka narodowości z całego świata, a dominującą religią jest chrześcijaństwo. Żyją tam również hindusi, animiści i przedstawiciele wielu innych wspólnot. Znane nam święta wyglądają tam zupełnie inaczej ze względu na pogodę. W okresie Bożego Narodzenia, zamiast zasiadać do barszczu i spoglądać na śnieg zza okna mieszkańcy spotykają się na wspólnym grillowaniu.

First Image

TRADYCJE RPA – PANORAMA RÓŻNORODNOŚCI

W Republice Południowej Afryki żyje sporo plemion – Zulusi, Ndebele czy Basutosi. Każde z nich ma własne tradycje, wśród których znajdują się m.in. tańce. Podczas wycieczki objazdowej po kraju można wziąć udział w występach artystycznych przedstawicieli tych ludów. W ramach wyprawy warto udać się do tradycyjnych winnic takich jak zlokalizowania niedaleko Kapsztadu Groot Constantia.

Skansen kultury afrykańskiej Lesedi to okazja do obejrzenia tradycyjnych chat, w których żyją członkowie tamtejszych plemion. Przewodnicy podczas oprowadzania po budynkach opowiadają sporo ciekawostek na temat poszczególnych mniejszości. To nie tylko ciekawa wizualnie, ale również edukacyjnie wizyta.

Mieszkańcy kraju są bardzo pozytywnie nastawieni do turystów. Panuje tam kultura gościnności i serdeczności względem drugiego człowieka. Ludność afrykańska lubi towarzystwo i spędzanie czasu w grupach, dlatego podczas wyjazdu niejednokrotnie można zaobserwować ich wspólne spotkania czy biesiady.

First Image

CO PROPONUJĄ OFERTY WYCIECZEK PO RPA?

Kapsztad to jedno z największych miast kraju, które słynie z nowoczesności i zapierających dech w piersiach widoków. Wznosi się nad nim słynna Góra Stołowa. Można na nią wjechać kolejką linową, aby podziwiać całą metropolię z wysokości. Podczas wizyty w Cape Town trzeba pamiętać o odwiedzeniu Przylądka Dobrej Nadziei. Rozpościera się stamtąd wyjątkowy widok na ocean.

Johannesburg to kolejne miasto, którego nie można pominąć podczas wyjazdu. Tam koniecznie należy pójść do Muzeum Apartheidu, które zapoznaje odwiedzających z historią i kulturą RPA. Ze względu na spore odległości pomiędzy miejscowościami w ramach wyprawy zwiedzający przemieszają się pomiędzy nimi samolotem. Taka oszczędność czasu pozwala na poznanie większej liczby pięknych miejsc.

W planie jednej z wycieczek znajduje się Port Elizabeth słynący z pięknych plaż i tego, że dawno temu to właśnie tam przybyli pierwsi Europejczycy, w tym Vasco da Gama. Niedaleko znajduje się Park Narodowy Tsitsikamma z tropikalną florą i zjawiskowym mostem nad Storms River.

Pretoria to administracyjna stolica RPA. W mieście warto zobaczyć pełne zabytków centrum, a także Voortrekker Monument. Pomnik upamiętnia wydarzenia Wielkiego Treku. Znajduje się tam również rzeźba Paula Krugera, który odegrał ważną rolę w XIX-wiecznej historii kraju oraz siedziba prezydenta i rządu.

Zwolennicy kontaktu z przyrodą zapewne ucieszą się z tego etapu wycieczki, który spędza się w Górach Smoczych. Kanion rzeki Blyde, Panorama Route czy klify Three Rondavels to szansa na obejrzenie prawdziwych cudów natury. Prowincja Mpumalanga zachwyca przede wszystkim spiczastymi szczytami, które nieco przypominają połączenie greckich meteorów i Wielkiego Kanionu Kolorado.

Następny etap obowiązkowy to odwiedzenie miasteczka Saint Lucia z wodnym rezerwatem, w którym da się ujrzeć krokodyle, hipopotamy i wiele innych stworzeń. Podziwia się je podczas rejsu statkiem. Warto skorzystać z możliwości odwiedzenia Parku Cape Vidal – kolejnego miejsca z niesamowitą zwierzyną i dziką roślinnością.

First Image

SAFARI W RPA – ATRAKCJA DLA MAŁYCH I DUŻYCH

Podczas naszej wycieczki objazdowej uczestnicy spędzają cały dzień w Parku Narodowym Krugera. To niezwykła szansa na stanięcie oko w oko ze zwierzętami Wielkiej Piątki. Znajduje się tam wyjątkowe safari. Można zobaczyć m.in. słonie, krokodyle, zebry czy żyrafy. Na koniec spędza się nawet noc w klimatycznym domku na terenie parku. Pełen emocji dzień wieńczy wspólne grillowanie.

Zupełnie inaczej przeżywa się safari z samego rana, kiedy dzień dopiero budzi się do życia. Wizyta na sawannie o wschodzie słońca to szansa na spotkanie lwów czy lampartów. Miłośnicy zwierząt z pewnością ucieszą się z wizyty w Instytucie Szympansów im. Jane Goodall. To miejsce przeznaczone do ratowania i badania tych ssaków.

RPA – WYCIECZKI POZA GRANICE

W naszej ofercie znajdziesz wycieczkę do RPA połączoną z wizytą w Zimbabwe. To kraj sąsiadujący z Republiką Południowej Afryki, w którym znajdują się spektakularne wodospady Victoria Falls. Można je podziwiać podczas rejsu po rzece Zambezi, a także w trakcie lotu helikopterem. Poza tym proponujemy również odwiedzenie najstarszego parku narodowego w Botswanie, czyli Chobe.

Wyjazd do RPA to zderzenie z mieszanką kulturową, jakiej nie doświadcza się w Polsce. To wyjątkowa okazja do zobaczenia, jak mieszają się ze sobą zupełnie różne światy. Być może to idealna opcja na najbliższe wakacje?

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: