× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Relaks życia, czyli podróż do państwa Mauritius

×
PG
09-05-2019
Mauritius, nazywany po prostu „rajską wyspą”, stwarza doskonałe warunki do wypoczywania na plaży i wśród dziewiczej przyrody. To wyspa pachnąca wanilią, zagubiona gdzieś na Oceanie Indyjskim.

Gdzie leży Mauritius?

Na wschód od Madagaskaru, na wodach Oceanu Indyjskiego znajduje się Mauritius.
To niewielkie, wyspiarskie państwo położone pomiędzy Azją a Afryką.
Stanowi integralną część archipelagu Maskarenów.
Na wyspie ścierają się ze sobą i łagodnie komponują wpływy kultury afrykańskiej i azjatyckiej oraz europejskiej, z uwagi na historię Mauritiusu. 

Odkryty przez Portugalczyków, dziś niepodległy

Przez lata Mauritius przechodził z rąk do rąk, jako kolonia.
Wyspę na początku XVI wieku odkryli Portugalczycy, ale później przejęli ją Holendrzy i to im zawdzięczamy obecną nazwę państwa.
Została ona bowiem wybrana na cześć księcia- Maurits van Nassau - księcia Oranii (1567 - 1625).
 
XVIII i XIX wiek okazały się bardzo burzliwe dla tego wyspiarskiego państwa.
Najpierw Mauritius znajdował się pod panowaniem Francuzów, aby później przejść w ręce Brytyjczyków.
Ostatecznie dopiero w 1968 roku uzyskał niepodległość. Dziś to popularny kierunek turystyczny na wakacje w tropikach. 

Co ciekawe, sam Mark Twain, który był zachwycony Mauritiusem, powiedział, że najpierw zostało stworzone to miejsce, a dopiero później, biorąc z niego wzorzec, Pan Bóg stworzył Eden.
Matka Natura była bardzo łaskawa dla wyspy, ponieważ obdarzyła ją wszystkim, co najpiękniejsze na Ziemi.
To stanowi o atutach turystycznych współczesnego Mauritiusu, nazywanego mniejszą i chyba piękniejszą siostrą Madagaskaru. 

Wyspa pełna kolorów - raj dla turystów

Kryształowo czyste laguny otaczają całą wyspę, a wzdłuż wybrzeża ciągną się rajskie plaże z drobnym, złotym piaskiem.
Mauritius znany jest z plantacji trzciny cukrowej i herbaty.
Zachodnia część wyspy słynie z przepięknych plaż, które porośnięte są palmami kokosowymi, a wśród tej egzotycznej roślinności wybudowano luksusowe hotele.
Najbardziej znane plaże to Blue Bay i Bella Mare, znajdujące się we wschodniej części Mauritiusu. 
Z kolei na północy wyspy raj znajdą miłośnicy nurkowania i sportów wodnych.
Tu mieści się plaża Grand Baie, nazywana Lazurowym Wybrzeżem Mauritiusu.
To właśnie tam w spokojnych toniach oceanu ukryte są rafy koralowe - jedne z najpiękniejszych na świecie.
Wielbiciele snorkelingu znajdą wszystko, czego potrzebują na Flic en Flac, gdzie spokojne wody i rozległe laguny zapewniają niesamowite wrażenia.

Mauritius to jednak nie tylko plaże i woda, ale i szczyty górskie oraz bujne lasy, które miejscami są kompletnie nietknięte ręką człowieka.
W centralnej części wyspy znajdują się szczyty górskie mające ponad 800 metrów wysokości nad poziomem morza.
Jedną z ciekawostek dotyczących Mauritiusu jest to, że w południowo-zachodniej części wyspy można podziwiać ciekawe zjawisko geologiczne, jakim są wydmy Parku Narodowego Chamarel.
Nie bez powodów nazywane są one „Ziemią siedmiu kolorów”. Te magiczne, wielokolorowe piaski powstają dzięki drobnym, cyklicznym pęknięciom, na których pojawiają się warstwy nowych kolorów. 
Warto również wybrać się do Parku Narodowego Black River Gorges, gdzie występuje niemal 150 gatunków endemicznych roślin.
Wyznaczono tu ponad 50 km szlaków turystycznych, a atrakcję stanowi wąwóz Black River z wodospadem .
Niedaleko znajduje się wulkan Trou aux Cerfs oraz kompleks świątynny hinduistów z ogromnym pomnikiem Sziwy i świętym jeziorem Ganga Talao. 

Kolejną, „zieloną perłą” Mauritiusu jest wyjątkowy Ogród Botaniczny w Pamplemousses, bogaty w ponad 500 różnych gatunków roślin.
Wrażenie robią przede wszystkim stawy w całości pokryte liliami wodnymi o dużych rozmiarach i kwiatami lotosu.
Ciekawym okazem w ogrodzie jest palma wachlarzowa, która ma to do siebie, że zakwita raz na 40 lat. 

W Parku Vanilla na Mauritiusie można podziwiać typową dla Maskarenów faunę i florę, w tym żyjące tu krokodyle, żółwie olbrzymie, małpy, nietoperze, dzikie świnie, gekony, japońskie karpie i jelenie z Jawy. 

Stolica Mauritiusu - Port Louis

Największym miastem Mauritiusu i jego stolicą jest Port Louis.
Dla europejczyków stanowi on po prostu niewielkie, ale urocze kolonialne miasteczko, gdzie nowoczesne budynki sąsiadują z tradycyjnymi targami i z meczetami.
W Port Louis warto zobaczyć Aapravasi Ghat - dawne centrum recepcyjne dla imigrantów czy zachwycający XVIII-wieczny meczet Mosquee Jummah, najstarszy na wyspie, który stanowi ciekawy przykład połączenia ze sobą architektury kreolskiej, islamskiej i indyjskiej. 

Co może zaskoczyć na Mauritiusie?

Mauritius z uprawianej na wyspie trzciny cukrowej produkuje najlepszy na świecie cukier.
Można tu zwiedzić rozległą, zrekonstruowaną cukrownię w Domaine Pailles, niedaleko Port Louis.
W Blue Penny - wyspiarskim muzeum, znajduje się niezwykła kolekcja znaczków pocztowych, obejmująca znaczki Red Penny i Blue Penny, które zakupiono za prawie 2 miliony dolarów. Pochodzą z 1874 roku. 

Sprawdź nasze wszystkie podróże, wycieczki Mauritius, klikając tutaj!

 
 
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów