AHOJ KARAIBSKIE PRZYGODY!

REJS PO KARAIBACH

Rejs po Karaibach to niezwykła okazja, aby na własne oczy zobaczyć istny raj na Ziemi. Podczas tej egzotycznej podróży jej uczestnicy mogą poznać m.in. bogatą florę i faunę lasów deszczowych, perły architektury w stylu kolonialnym czy doświadczyć piękna roślin i stworzeń podwodnych. O wszystko zatroszczy się nasze biuro podróży, a wczasowicze będą mogli zaznać błogiego spokoju na ekskluzywnym statku i jednej z rajskich plaż.

Rejs po Karaibach – poznaj region słynący z przepięknych plaż, bogatej roślinności i urokliwych miasteczek

Morze Karaibskie będące częścią Oceanu Atlantyckiego to ogrom turkusowych wód, które rozpościerają się pomiędzy Ameryką Południową i Ameryką Centralną. Północną i wschodnią część Morza Karaibskiego odgraniczają od Atlantyku archipelagi Wielkich oraz Małych Antyli. Nad lazurowymi wodami leżą m.in. wybrzeża Kolumbii, Wenezueli, Kostaryki i Meksyku oraz państwa wyspiarskie należące do Karaibów.
 
Wśród nich można wymienić Bahamy, Jamajkę, Barbados, Dominikanę, Grenadę czy drugą co do wielkości wyspę Wielkich Antyli, czyli Haiti. Wypoczynkowi na rajskich wyspach, jak Aruba i Curacao zdecydowanie sprzyja temperatura, która w ciągu dnia wynosi zazwyczaj średnio 30 stopni Celsjusza, natomiast nocą spada do około 15-18 stopni. Co więcej, przez cały rok karaibskie wody osiągają temperaturę 25-30 stopni Celsjusza. To idealne warunki do tego, aby wziąć udział w rejsie, który pozwoli bezpiecznie i komfortowo zaznać błogiego, karaibskiego relaksu.
 
Rejs to okazja do skorzystania z szerokiej oferty wycieczek fakultatywnych. Należą do nich np. wyprawa do lasu deszczowego w Kostaryce, wizyta u Indian Embera, zwiedzanie nowoczesnej stolicy Panamy czy też położonych poza utartymi szlakami meksykańskich wiosek. Wyjątkowa podróż może uwzględniać także wizytę w takich miastach jak Cartagena de Indias znane z imponującego Starego Miasta czy w Puntarenas – głównym porcie morskim Kostaryki mieszczącym się na wybrzeżu pacyficznym.
 
  • Cartagena de Indias, czyli klejnot kolumbijskich Karaibów

Za dodatkową opłatą uczestnicy rejsu mają możliwość uczestnictwa w jednej z dodatkowych wycieczek do Starego Miasta w Cartagena de Indias. Miejscowość znajdującą się w północnej części Kolumbii przez wielu została okrzyknięta perłą kolumbijskich Karaibów. Kolonialna Kartagena była dla hiszpańskiej Ameryki jednym z głównych portów przeładunkowych, gdzie zajmowano się wywozem srebra i złota. Jej mieszkańcy niejednokrotnie musieli zmagać się z najazdami piratów i m.in. właśnie z tego powodu powstał tam monumentalny fort San Felipe de Barajas, który zdecydowanie warto zobaczyć.
 
Jedną z naczelnych atrakcji Cartagena de Indias jest historyczne centrum, czyli otoczone murami obronnymi Ciudad Amurallada. Miasto słynie z przepięknych zabudowań, w tym kościołów i rezydencji będących przykładem architektury kolonialnej. Oprócz tego rzesze turystów przyciąga piaszczysta plaża Bocagrande i mnóstwo restauracji serwujących m.in. tradycyjną kolumbijską zupę Ajiaco. Podczas zwiedzania warto zrobić sobie przerwę w jednej z miejscowych kawiarni i tam delektować się cenioną na całym świecie aromatyczną, kolumbijską kawą.
 
  • Przeprawa przez Kanał Panamski – niezwykła część rejsu po Karaibach

Turystów biorących udział w rejsie wycieczkowym czeka również pełna przeprawa przez Kanał Panamski. Już w XVI wieku plany o sztucznej drodze wodnej poprzez Przesmyk Panamski snuł król Hiszpanii, Karol V Habsburg. Miała ona znacznie skrócić trasę rejsów pomiędzy Oceanem Atlantyckim a Oceanem Spokojnym – udało się to dopiero na początku XX wieku. Wcześniej inicjatorem stworzenia Kanału Panamskiego był Ferdinand Marie de Lesseps – ten sam, który odpowiadał za budowę Kanału Sueskiego. Złe warunki pogodowe oraz rozprzestrzenianie się groźnych chorób nie pozwoliły jednak zakończyć jego budowy.
 
Oficjalne otwarcie Kanału nastąpiło w 1920 roku, a pracę nad sztuczną drogą wodną zakończyli Amerykanie. Rocznie przez Kanał Panamski o długości niemal 82 kilometrów przepływa około 15 tysięcy statków, które są podnoszone przez specjalny system śluz. Uczestnicy rejsu w Panamie mogą podziwiać nie tylko imponującą konstrukcję kanału, ale i bujną, tropikalną roślinność porastającą jego okolice.
 
  • Puntarenas i niezapomniana wycieczka do lasów deszczowych Kostaryki

Statek wycieczkowy cumuje m.in. w Puntarenas, czyli głównym porcie morskim Kostaryki, który mieści się na wybrzeżu przy Oceanie Spokojnym. W ramach jednej z wycieczek fakultatywnych na uczestników rejsu czeka tam podróż do najbardziej tętniącego życiem lasu deszczowego w Kostaryce.
 
Kraj słynie z niesamowitego bogactwa flory i fauny – na jego obszarze występuje aż 4% wszystkich gatunków z całego świata. Co więcej, setki z nich można zobaczyć wyłącznie na terenach Kostaryki. Podziwianie dziewiczej przyrody to szansa na spotkanie charakterystycznych dla Kostaryki leniwców, różnych gatunków małp, legwanów czy wielobarwnych papug.
 
  • Karaibski wypoczynek na luksusowym statku
Rejs po Karaibach to nie tylko odkrywanie uroków niezwykłych wysp i państw oraz błogi odpoczynek na rajskich plażach, ale i relaksujące chwile na luksusowym statku wycieczkowym. Uczestnicy rejsu mają do dyspozycji aż kilkanaście pokładów, na których mieści się kilka restauracji proponujących pozycje kuchni międzynarodowej oraz bary serwujące różnorodne drinki.
 
Oprócz tego na pokładzie statku znajduje się m.in. taras słoneczny wyposażony w leżaki, odkryte baseny oraz centrum SPA. Oferta rejsu obejmuje także szereg dodatkowych atrakcji, które umilają czas spędzany na pokładzie wycieczkowca. Wśród nich wymienić można kino pod gwiazdami, kasyno, kluby, galerię sztuki czy organizowane codziennie przedstawienia oraz animacje.
 
Rejsy statkiem po Karaibach to nie tylko nurkowanie pośród raf koralowych i wyprawy w głąb lasów deszczowych. Uczestnicy wycieczki znajdą tam również czas na niczym niezmącony odpoczynek z widokiem na lazurowe wody Morza Karaibskiego, plaże, wyspy i egzotyczną roślinność.

Sprawdź naszą ofertę i przeżyj niezapomniane wakacje

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: