RAJSKIE WYSPY - FILIPINY

RAJSKA WYSPA

Na krańcach świata, na Oceanie Spokojnym znajduje się Archipelag Filipiński, obejmujący ponad 7000 wysp, z których zaledwie 900 jest zamieszkanych. Można tu spędzić niezapomniane wakacje, z gwarantowaną pogodą i odwiedzić jedne z najpiękniejszych zakątków tego wyspiarskiego kraju.

Manila - gorące serce Filipin

Filipiny swoją stolicę mają w Manili, położonej na wyspie Luzon. To jedna z największych metropolii na świecie. Samą Manilę zamieszkuje 1 660 000 mieszkańców. Metropolia posiada szesnaście przylegających miejscowości, z którymi tworzy ośrodek miejski nazywany Metro Manila. Łącznie zamieszkuje ją ponad 11 milionów ludzi.
Wśród największych atrakcji stolicy Filipin należy wymienić Muzeum Narodowe w Rizal Park, Planetarium, Oceanarium, Orchidarium z imponującymi okazami storczyków, ratusz, Fort Santiago In Intramuros z zespołem fortyfikacji z XVI wieku, starą dzielnicę zbudowaną przez hiszpańskich kolonizatorów, zabytkowe świątynie, w tym Manila Cathedral i najstarszy zbudowany z kamienia kościół św. Augustyna, pałac gubernatora oraz bulwar Roxas przy Zatoce Manilskiej.
Manila ma nowoczesny charakter, o czym świadczy przede wszystkim dzielnica Makati. Wznoszą się tam wieżowce, funkcjonują galerie handlowe, sklepy i butiki. Kontrastuje z nią dzielnica bohemy - Ermita. W tak dużej metropolii można mówić o ogromnej różnorodności.

Wakacyjny raj - Puerto Princesa

Na Wyspie Palawan na Filipinach znajduje się słynny kurort wakacyjny Puerto Princesa. Można tu odpocząć, poopalać się i skorzystać z bogatej oferty sportów wodnych na plaży Sabang. Miejscowość leży w sąsiedztwie miasta Puerto Princesa, które stanowi stolicę prowincji Palawan. W mieście tym zrobimy zakupy i będziemy mogli kupić lokalne pamiątki, w tym misy i rzeźby z drewna, torby z abaca czy biżuterię z muszli. W Puerto Princesa można wybrać się do lokalnego kościoła katolickiego.
Atrakcją wyspy Palawan są rejsy kajakami przez zarośla mangrowców, loty nad ziemią na linach tzw. Sabang Zipline czy wędrówka przez dżunglę.  Na wyspie znajduje się jeden z najbardziej podziwianych cudów natury na Filipinach - Park Narodowy Rzeki Podziemnej Puerto Princesa, obejmujący powierzchnię ponad 22 tys. ha. Niezapomniane wrażenia zapewni rejs podziemną rzeką przez tunele i jaskinie wyżłobione w skale wapiennej.

Filipiny są doskonałym miejscem na spędzanie urlopu - piaszczyste plaże, lazurowa woda w oceanie i przepiękne okoliczności przyrody stwarzają niezapomniany klimat. Na Filipiny najlepiej wybrać sie pomiędzy styczniem a kwietniem, kiedy panuje pora sucha, a temperatury są przyjemne - w okolicy 25oC.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: