RAJ NA ZIEMI - WYSPY KANARYJSKIE W PEŁNEJ OKAZAŁOŚCI

KANARYJSKI RAJ NA ZIEMII

Wyspy Kanaryjskie są rajskim zakątkiem należącym do Hiszpanii, a położonym w niewielkiej odległości od Europy. Czym odznaczają się poszczególne wyspy?

Wyspy Kanaryjskie są rajskim zakątkiem należącym do Hiszpanii, a położonym w niewielkiej odległości od Europy. Czym odznaczają się poszczególne wyspy?

Teneryfa ze szczytem Teide

Na Teneryfę tłumie przyjeżdżają turyści z całej Europy, aby spędzić wakacje w pięknych okolicznościach przyrody. Największym kurortem wyspy jest Puerto de la Cruz. Warto wybrać się do Loro Parque, największego na Wyspach Kanaryjskich ogrodu botaniczno-zoologicznego, w którym mieści się pingwinarium i oceanarium.
Teneryfa słynie ze szczytu Teide, znajdującego się w Parque Nacional de las Canadas del Teide. Właściwie Pico del Teide, liczący sobie 3715 m n.p.m. jest wygasłym wulkanem i jednocześnie najwyższym szczytem Hiszpanii.

Symbolem wyspy jest smocze drzewo - Drago Milenario, rosnące m.in. w pasie winnic Icod de los Vinos. Według naukowców może ono mieć nawet 3000 lat. Ma 17 metrów wysokości i 6 m obwodu pnia. Wokół drzewa położonego w ogrodzie Mariposario del Drago latają setki wielobarwnych motyli, tworząc niezapomniany widok.
Pod względem administracyjnym do Teneryfy należy także Gomera - nazywana również wyspą bananów. To najmniejsza z zamieszkałych wysp archipelagu „Kanarów”.

Gran Canaria, czyli kontynent w miniaturze

Spragnieni wypoczynku na piaszczystych plażach, powinni wybrać się na Gran Canarię, gdzie znajdują się złote wydmy Maspalomas. Wokół nich zbudowano najpiękniejsze na wyspach kurorty wczasowe. Klimat dzieli w naturalny sposób wyspę na dwie części - na południu jest gorąco i piaszczyście, a na północy - zielono i chłodno. Największym miastem na Gran Canarii i na całych Wyspach Kanaryjskich jest Las Palmas de Gran Canaria. Pełni ono funkcję stolicy wyspy. Warto zwiedzić tam Dom Kolumba, w którym rzeczywiście gościł on w 1492 roku czy wnętrze statku podróżnika - La Nina. Można także wybrać się na spacer bulwarem Calle Mayor de Triana oraz odpocząć w parku Telmo.
Na Gran Canarii mieści się tzw. kanaryjska Wenecja, czyli Puerto de Mogan, z uroczym, zabytkowym portem i plątaniną uliczek, które poprzecinane są kanałami.

Lanzarote - czarno-biała wyspa

Na Lanzarote obowiązkowo trzeba zwiedzić stolicę wyspy - Arrecife, a będąc tam, wejść do fortecy Castillo de San Gabriel, Palacio Spionla, zobaczyć XVI-wieczny kościół Nuestra Senora de Guadalupe czy fort Castillo de Santa Barbara. Na wyspie nie sposób się nudzić. Atrakcje zapewni zwiedzanie jaskini Cueva de los Verdes, kąpiel w szmaragdowym jeziorze Laguna de los Clicos w kalderze Golf, podziwianie czynnego wulkanu Tmanfaya w parku narodowym pod tą samą nazwą, wjazd na Górę Ognia czy na punkt widokowy Mirador del Rio.

Według opinii wielu podróżników każda z Wysp Kanaryjskich jest inna i ma swój unikalny klimat. Warto przekonać się o tym osobiście.

Pordóżuj po Wyspach Kanaryjskich razem z LogosTour --> HISZPANIA - Wyspy Kanaryjskie 2017

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: