× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Raj na ziemi - Wyspy Kanaryjskie w pełnej okazałości

×
01-08-2017
Wyspy Kanaryjskie są rajskim zakątkiem należącym do Hiszpanii, a położonym w niewielkiej odległości od Europy. Czym odznaczają się poszczególne wyspy?

Teneryfa ze szczytem Teide

Na Teneryfę tłumie przyjeżdżają turyści z całej Europy, aby spędzić wakacje w pięknych okolicznościach przyrody. Największym kurortem wyspy jest Puerto de la Cruz. Warto wybrać się do Loro Parque, największego na Wyspach Kanaryjskich ogrodu botaniczno-zoologicznego, w którym mieści się pingwinarium i oceanarium.
Teneryfa słynie ze szczytu Teide, znajdującego się w Parque Nacional de las Canadas del Teide. Właściwie Pico del Teide, liczący sobie 3715 m n.p.m. jest wygasłym wulkanem i jednocześnie najwyższym szczytem Hiszpanii.

Symbolem wyspy jest smocze drzewo - Drago Milenario, rosnące m.in. w pasie winnic Icod de los Vinos. Według naukowców może ono mieć nawet 3000 lat. Ma 17 metrów wysokości i 6 m obwodu pnia. Wokół drzewa położonego w ogrodzie Mariposario del Drago latają setki wielobarwnych motyli, tworząc niezapomniany widok.
Pod względem administracyjnym do Teneryfy należy także Gomera - nazywana również wyspą bananów. To najmniejsza z zamieszkałych wysp archipelagu „Kanarów”.

Gran Canaria, czyli kontynent w miniaturze

Spragnieni wypoczynku na piaszczystych plażach, powinni wybrać się na Gran Canarię, gdzie znajdują się złote wydmy Maspalomas. Wokół nich zbudowano najpiękniejsze na wyspach kurorty wczasowe. Klimat dzieli w naturalny sposób wyspę na dwie części - na południu jest gorąco i piaszczyście, a na północy - zielono i chłodno. Największym miastem na Gran Canarii i na całych Wyspach Kanaryjskich jest Las Palmas de Gran Canaria. Pełni ono funkcję stolicy wyspy. Warto zwiedzić tam Dom Kolumba, w którym rzeczywiście gościł on w 1492 roku czy wnętrze statku podróżnika - La Nina. Można także wybrać się na spacer bulwarem Calle Mayor de Triana oraz odpocząć w parku Telmo.
Na Gran Canarii mieści się tzw. kanaryjska Wenecja, czyli Puerto de Mogan, z uroczym, zabytkowym portem i plątaniną uliczek, które poprzecinane są kanałami.

Lanzarote - czarno-biała wyspa

Na Lanzarote obowiązkowo trzeba zwiedzić stolicę wyspy - Arrecife, a będąc tam, wejść do fortecy Castillo de San Gabriel, Palacio Spionla, zobaczyć XVI-wieczny kościół Nuestra Senora de Guadalupe czy fort Castillo de Santa Barbara. Na wyspie nie sposób się nudzić. Atrakcje zapewni zwiedzanie jaskini Cueva de los Verdes, kąpiel w szmaragdowym jeziorze Laguna de los Clicos w kalderze Golf, podziwianie czynnego wulkanu Tmanfaya w parku narodowym pod tą samą nazwą, wjazd na Górę Ognia czy na punkt widokowy Mirador del Rio.

Według opinii wielu podróżników każda z Wysp Kanaryjskich jest inna i ma swój unikalny klimat. Warto przekonać się o tym osobiście.

Pordóżuj po Wyspach Kanaryjskich razem z LogosTour --> HISZPANIA - Wyspy Kanaryjskie 2017
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów