× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  

POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

PODZIEL SIĘ
NAJLEPSZYMI ZDJĘCIAMI
Z WYCIECZEK

WYMIENIAJ OPINIE,
DZIEL SIĘ WRAŻENIAMI
I ZDOBYWAJ WIEDZĘ

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Raj na krańcu świata - Polinezja Francuska

×
02-06-2017
Polinezja Francuska znajduje się tak daleko od Europy, że może wydawać się krańcem świata. Zapewnia ona niezapomniane widoki, bliskość dziewiczej natury i wielowiekowe zabytki. Za co jeszcze można pokochać ten obszar?

Wspólnota zamorska Francji
Polinezja Francuska znajduje się w południowo-wschodniej części Oceanu Spokojnego i obejmuje 5 archipelagów oraz ponad 150 różnych wysp i wysepek. Stolicą tego szczególnego terytorium jest miejscowość Papeete, położona na najbardziej znanej i największej wyspie Polinezji Francuskiej - Tahiti. W Papeete warto zobaczyć kompleks gmachów rządowych, pałac prezydencki, katedrę Notre Dame, ratusz - Mairie, park Bougainville, centrum handlowe Baima oraz bazar Le Marche.

Wyspa Moorea i Bora-Bora
Pomiędzy wyspami polinezyjskimi działają połączenia promowe. Z Tahiti można wybrać się między innymi na Wyspę Moorea, na której będziemy cieszyć się spokojem i relaksem. Na wyspie znajdują się wulkaniczne szczyty gór, których zbocza opadają aż do malowniczych zatok, z których najbardziej znane są Zatoka Cooka oraz Zatoka Opunohu. Odznaczają się one turkusowymi wodami laguny, pięknymi, piaszczystymi plażami oraz bogatą roślinnością. Na Wyspie Moorea zbudowano skansen Tiki Village, gdzie turyści mają okazję zapoznać się z kulturą polinezyjską.

W znacznej odległości od Tahiti leży wyspa Bora-Bora, która jest prawdziwym rajem dla turystów, chcących wypocząć i zobaczyć unikalną faunę i florę. Z Tahiti na Bora-Bora można dostać się połączeniem lotniczym. Wyspa ma ponad 20 km linii brzegowej, a w jej centrum wznoszą się dwa szczyty wulkanicznych gór - Otemanu i Pahia. Główną miejscowością na Bora-Bora jest Vaitape. Zobaczyć tam można starożytne świątynie - marae tubylczych ludów, ze świątynią Opu Marae na czele i wioski zamieszkane przez rdzennych Polinezyjczyków.  Na wybrzeżu wyspy oferowane są turystom atrakcje w postaci sportów wodnych, rejsów łodzią ze szklanym dnem czy nurkowanie przy rafie koralowej.

Polinezja Francuska kusi odmiennością, egzotyką, której nie uświadczymy nigdzie w Europie, a nawet w Afryce. Liczne wysepki archipelagów w Polinezji są zamieszkałe tylko przez tubylców. Można tu zobaczyć, jak żyją ludzie z dala od wielkomiejskiej cywilizacji. Na Tahiti i Bora-Bora znajdziemy z  kolei miasta i miasteczka utrzymane we francuskich klimatach.

Odzwiedź z nami rajskie wyspy
-> POLINEZJA FRANCUSKA (Moorea – Bora Bora – Tahiti)
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów