RAJ NA KRAŃCU ŚWIATA - POLINEZJA FRANCUSKA

POLINEZJA FRANCUSKA

Kusi odmiennością, egzotyką, której nie uświadczymy nigdzie w Europie, a nawet w Afryce. Liczne wysepki archipelagów w Polinezji są zamieszkałe tylko przez tubylców.

Polinezja Francuska znajduje się tak daleko od Europy, że może wydawać się krańcem świata. Zapewnia ona niezapomniane widoki, bliskość dziewiczej natury i wielowiekowe zabytki. Za co jeszcze można pokochać ten obszar?

Wspólnota zamorska Francji
Polinezja Francuska znajduje się w południowo-wschodniej części Oceanu Spokojnego i obejmuje 5 archipelagów oraz ponad 150 różnych wysp i wysepek. Stolicą tego szczególnego terytorium jest miejscowość Papeete, położona na najbardziej znanej i największej wyspie Polinezji Francuskiej - Tahiti. W Papeete warto zobaczyć kompleks gmachów rządowych, pałac prezydencki, katedrę Notre Dame, ratusz - Mairie, park Bougainville, centrum handlowe Baima oraz bazar Le Marche.

Wyspa Moorea i Bora-Bora
Pomiędzy wyspami polinezyjskimi działają połączenia promowe. Z Tahiti można wybrać się między innymi na Wyspę Moorea, na której będziemy cieszyć się spokojem i relaksem. Na wyspie znajdują się wulkaniczne szczyty gór, których zbocza opadają aż do malowniczych zatok, z których najbardziej znane są Zatoka Cooka oraz Zatoka Opunohu. Odznaczają się one turkusowymi wodami laguny, pięknymi, piaszczystymi plażami oraz bogatą roślinnością. Na Wyspie Moorea zbudowano skansen Tiki Village, gdzie turyści mają okazję zapoznać się z kulturą polinezyjską.

W znacznej odległości od Tahiti leży wyspa Bora-Bora, która jest prawdziwym rajem dla turystów, chcących wypocząć i zobaczyć unikalną faunę i florę. Z Tahiti na Bora-Bora można dostać się połączeniem lotniczym. Wyspa ma ponad 20 km linii brzegowej, a w jej centrum wznoszą się dwa szczyty wulkanicznych gór - Otemanu i Pahia. Główną miejscowością na Bora-Bora jest Vaitape. Zobaczyć tam można starożytne świątynie - marae tubylczych ludów, ze świątynią Opu Marae na czele i wioski zamieszkane przez rdzennych Polinezyjczyków.  Na wybrzeżu wyspy oferowane są turystom atrakcje w postaci sportów wodnych, rejsów łodzią ze szklanym dnem czy nurkowanie przy rafie koralowej.

Polinezja Francuska kusi odmiennością, egzotyką, której nie uświadczymy nigdzie w Europie, a nawet w Afryce. Liczne wysepki archipelagów w Polinezji są zamieszkałe tylko przez tubylców. Można tu zobaczyć, jak żyją ludzie z dala od wielkomiejskiej cywilizacji. Na Tahiti i Bora-Bora znajdziemy z  kolei miasta i miasteczka utrzymane we francuskich klimatach.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: