PODRÓŻNICZE NOWOŚCI NA 2022 ROK

PODRÓŻNICZE NOWOŚCI NA 2022 ROK

Spójrzmy prawdzie w oczy – ostatnie lata nas nie oszczędzały. Szalejąca pandemia Covid-19 dała się we znaki wszystkim, zabierając lub ograniczając nam możliwość pracy w biurze, chodzenia do szkoły czy wyjazdu na wakacje. Sytuacja jednak z całą pewnością się ustabilizowała – zasady regulujące wyjazdy i wjazdy do krajów są systematycznie luzowane i coraz łatwiej nam udać się na urlop. Jeśli chcesz wyruszyć w podróż gdzieś dalej, to najlepszy czas, aby zastanowić się nad kierunkiem wyjazdu. Jeśli nie masz żadnej koncepcji, zaprezentujemy Ci trzy ciekawe opcje na 2022 rok. Gdzie warto się udać w nowym roku?

PODRÓŻE W 2022 ROKU – DLACZEGO WARTO POMYŚLEĆ O TYM JUŻ TERAZ?

Zdecydowanie warto jest, zorientować się w planach wycieczek na rok 2022 już teraz. Dlaczego? Po pierwsze warto z wyprzedzeniem zaplanować dni urlopowe na przyszły rok. Jeśli odpowiednio wcześniej zaplanujemy nasz wyjazd, tym większe mamy szanse, że w ostatecznym rozrachunku będziemy mieli więcej opcji do wyboru, niż później, kiedy przybywa chętnych. Jeśli więc chcesz przeżyć niesamowitą przygodę – dzisiejsze propozycje są dla Ciebie!

First Image

GRUZJA DLA KONESERÓW

Pierwszym punktem na naszej dzisiejszej liście będzie Perła Kaukazu – Gruzja. To mały, górski kraj, w którym uwielbiają Polaków. Jeśli dodamy do tego fakt, że z natury Gruzini są niezwykle serdeczni i gościnni, mamy zagwarantowane wspaniałe podróżowanie, nastawione na obcowanie z tamtejszą kulturą. 
 
Warto zaznaczyć, że jest z czym obcować – katedra Sinoi, winnica Tela, twierdza Rabati czy warownia w Chertwisi, która pamięta czasy Aleksandra Wielkiego – to tylko niektóre z przykładów gruzińskiej historii i tożsamości, które przyjdzie nam zwiedzić. Dodajmy do całego planu wycieczki również część, która będzie nastawiona na większą ilość zabawy i integrację z mieszkańcami: jest to możliwe w związku z tym, że decydując się na wycieczkę Gruzja dla koneserów, doświadczymy kilku tradycyjnych gruzińskich uczt. To wręcz niesamowita okazja, by przyjrzeć się codziennemu życiu mieszkańców Gruzji będąc jego częścią. 
 
Jeśli jednak jesteś bardziej zainteresowany niezwykłymi widokami i ciekawostkami historycznymi, również odnajdziesz się na tej wycieczce. Podziwianie kościołów z pierwszych wieków chrześcijaństwa czy niesamowitych górskich widoków Kaukazu to coś, czego zdecydowanie nie chciałbyś przegapić – te słowa możesz sobie przypomnieć, kiedy będziesz już smażył szaszłyki z Gruzinami u podnóża Kaukazu Wysokiego.

First Image

WYSPY OWCZE – WCZASY NA ARCHIPELAGU

Wyspy Owcze to nie tylko urokliwy, wulkaniczny archipelag, który znajduje się na Atlantyku. To cały kraj, którego terytorium jest zależne od Królestwa Danii. Daje nam to okazję na rzucenie okiem na europejską kulturę pod zupełnie innym kątem niż zazwyczaj. Jednak to nie tylko nietypowe położenie czy kultura czyni Wyspy Owcze takim wspaniałym miejscem – przede wszystkim to niezwykła cisza i spokój, które panują na archipelagu. W związku z tym, że na Wyspach Owczych jest stosunkowo niewielkie zagęszczenie ludności, możemy oddać się prawdziwemu relaksowi niezmąconemu tłumami turystów, którzy będą zwiedzać ten kraj w tym samym momencie co my. Jeśli dodamy do tego niepowtarzalne krajobrazy, pełne wodospadów, strumieni i fiordów, możemy być pewni, że wybierając Wyspy Owcze jako kierunek na 2022 rok, spełnimy swoje urlopowe marzenia i dobrze wypoczniemy.
 
Jednocześnie osoby, które wymagają od planu wycieczki więcej emocji i wrażeń, również nie powinny być zawiedzione. Wycieczka na archipelag obfituje wręcz w zwiedzanie różnych, ciekawych i niepowtarzalnych w skali świata miejsc, jak chociażby osada Bour, pełna domów z trawiastymi dachami czy Kirkjoubor, gdzie można podziwiać budynki wzniesione przeszło 900 lat wcześniej. Na sam koniec warto dodać, że Wyspy Owcze nie wzięły swojej nazwy znikąd. Szacuje się, że na archipelagu jest obecne dwa razy więcej owiec niż ludzi, jeśli więc marzy Ci się błogi, niezmącony niczym spokój w atmosferze natury – Wyspy Owcze Cię nie zawiodą.

First Image

PORTUGALIA DLA KONESERÓW

Ostatnia propozycja na dziś, czyli Portugalia dla Koneserów. To o tyle inna propozycja niż poprzednie, że zakłada spędzenie w Portugalii Świąt Wielkanocnych. Brzmi intrygująco? Oczywiście, że tak, zwłaszcza jeśli dodamy do planu wycieczki różne inne atrakcje.
 
Cały wyjazd rozpoczyna się w Porto, niezwykle urokliwym i klimatycznym mieście, pełnym historycznych i architektonicznych perełek, takich jak żelazny most Ponte Dom Luis czy zabytkowe centrum wypełnione starymi kamienicami i krętymi uliczkami. Udamy się do wielu miejsc, które mają do zaoferowania obcowanie z lokalną kulturą i kuchnią. Przykładem tej ostatniej może być, chociażby Francesinha, czyli tradycyjna portugalska potrawa składająca się z kiełbasy, wędlin i sera zapieczonych w piwno-pomidorowym sosie, którą zdecydowani na Wielkanoc w Portugalii będą mogli spróbować w mieście Braga.
 
Niezwykle ciekawym punktem wycieczki będzie słynna Fatima, czyli miejsce, gdzie miała objawić się Matka Boska. Niezależnie od przekonań religijnych, Fatima stanowi jeden z najciekawszych etapów naszej wielkanocnej podróży. Punktem docelowym, gdzie spędzimy pierwszy dzień świąt, jest Lizbona, czyli znana na całym świecie portugalska perła, będąca jednocześnie stolicą kraju. Ogromne katedry, pyszna lokalna kuchnia i niezwykły klimat tego miejsca sprawią, że będziesz chciał, by Twój pobyt w tym mieście trwał jak najdłużej. Jeśli szukasz opcji wycieczkowej nastawionej na zwiedzanie, połączonej z kosztowaniem niesamowitych portugalskich potraw podczas Wielkanocy – Portugalia dla Koneserów to szansa na niezapomniane przygody.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: