× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Podróż jak wino. Do podróżowania trzeba dojrzeć.

×
LogosTour
13-06-2016
Podróże są jak wytrawne wino – to domena głównie pasjonatów. Miłość do podróżowania ewoluuje z biegiem czasu i ilością zwiedzonych miejsc. Na pytanie: „co jest Twoim największym marzeniem?” większość z nas odpowie bez wahania: „podróże”. Podróż to synonim przygody, poznania nieznanego, wypoczynku, oderwania się od otaczającej rzeczywistości. Ludzie wędrowali od zawsze, ale samo pojęcie turystyki pojawiło się stosunkowo niedawno.

Początkiem turystyki była walka o przetrwanie.
Początkowo przemieszczanie się na nowe, nieznane wcześniej tereny powodowała chęć przetrwania i znalezienia lepszego miejsca do życia. Wraz z rozwojem cywilizacji pojawił się handel – tym razem ludzie wędrowali w konkretnym celu, przywożąc towary i opowieści. Wprawdzie nadal praktykuje się wyjazdy biznesowe, jednak jest to stosunkowo niewielki ułamek podróżujących. Współcześnie podróż to przyjemność i hobby. Obecnie ludzkość podróżuje głównie dla przyjemności, a samo słowo „podróż” rozszerzyło swoje znaczenie.

Już Arystoteles stwierdził, że różne sposoby życia są dla różnych ludzi – wyjazdy do dalekich, egzotycznych krajów nie dla każdego stanowią idealny sposób na spędzenie wolnego czasu. Dlaczego?

Miłość do podróży jest miłość do wina – dojrzewa z czasem.

Dla młodych ludzi wszystkie wytrawne wina wydają się niesmaczne.
Natomiast słodkie porto budzi zachwyt u większości.
Pierwszy kontakt jest momentem decydującym czy młody człowiek zrazi się na zawsze do wina, czy też może zostanie jego pasjonatem.
Pasjonat całe życie będzie kosztował różnych odmian i, jak to określił Hemingway, edukował swoje podniebienie. Z czasem będzie potrafił docenić bardziej wyrafinowane smaki i aromaty trunków.
Końcowym osiągnięciem stanie się przyjemność prawdziwego delektowania się jednym z Chateaux Margaux.

Podobnie jest z podróżami. Jeśli wszystkie wspomnienia z dzieciństwa związane z wycieczkami są złe, trudno oczekiwać, żeby taka osoba została z dnia na dzień zapalonym globtroterem. Niektórzy już jako dzieci palili się do każdego wyjazdu, inni dopiero w wieku dorosłym doznali olśnienia innością otaczającego świata i ludzi spotykanych w miejscach oddalonych od ojczyzny. Po odkryciu pasji każde miejsce na świecie staje się warte odwiedzenia chociaż raz. I tak, jak każdy ma swój ulubiony rodzaj wina, tak wśród prawdziwych podróżników większość ma inny styl poznawania obcych krajów. Część osób pokona tysiące kilometrów, aby zobaczyć zabytki stworzone przed wiekami ludzką ręką. Architektura i historia danego miejsca jest dla nich najważniejsza. Potrafią godzinami podziwiać płaskorzeźby na ścianach budynku i wyszukiwać mniej znane atrakcje w każdym z odwiedzanych miejsc. Innych podróżników fascynuje natura w każdej odsłonie. Chcą przepłynąć każde morze, wspiąć się na każdą górę i podglądać życie zwierząt w największych parkach narodowych świata. Ich doznania estetyczne i emocjonalne opierają się na jak najbliższym kontakcie ze światem przyrody.

Kontakt z innymi kulturami jest bezcenny. Jednak niezależnie od preferencji istotnym elementem jest kontakt z ludźmi, często będącymi potomkami tych, którzy zbudowali oglądane jeszcze przed chwilą zabytki. Bliski kontakt z tubylcami i ich codziennym życiem to coś, co doceniają zwłaszcza koneserzy. Ten sposób podróżowania wymaga więcej czasu i cierpliwości, ponieważ bywa konieczne odwiedzenie tego samego miejsca wielokrotnie. Dopiero po zdobyciu zaufania lokalnych mieszkańców otwiera się niezwykły, egzotyczny świat ich codziennego życia – tego, którego nie pokazuje się zwykłym turystom.

A Ty, czy lubisz wino?
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów